Grey's Anatomy (Chirurgové) S13E01: Undo

S13E01: Undo

S13E01: Undo

Když je DeLuca přivezen do nemocnice, Bayileyová se snaží zjistit, co se stalo. Meredith se dostává do těžké pozice, kdy je nucena si nechat jistá tajemství pro sebe, což ovlivní její vztah s Alexem a Maggie. April zatím čeká další spor s Catherine kvůli jejímu čerstvě narozenému dítěti.

cz sk
22.9.2016
8 750 000
43 minut

Scénář: William Harper
Režie: Debbie Allen

Originální název epizody: píseň Undo od The 1975

Obsah epizody

Hunt s Amélií si užívají svůj svatební den. Mezitím ale přijíždí do nemocnice Alex se zbitým DeLucou a jeho stav je hodně vážný. Meredith to na svatbě sdělí Maggie a odjíždí k Jo, která jí řekne, co se stalo. Ben tuší, že to byl Alex, kdo DeLucovi tohle všechno způsobil, ale není si jistý. Meredith přijíždí do nemocnice a uhodí na Alexe, aby se přiznal. Nakonec mu ale prozatím pomůže vymyslet alibi, než vymyslí, co dál. Meredith by to měla říct i Maggie, ale rozhodne se mlčet.
April konečně spatří svojí krásnou holčičku Harriet. Catherine je trochu zklamaná, že nemá jméno po ní, ale nakonec se s tím smíří, protože doufá, že bude Averyová. April ji ale vyvede z omylu i v tomhle. Maggie se mezitím svěří Meredith, že je zamilovaná do Riggse.
Do nemocnice přichází také Jo, aby si promluvila s Alexem a zjistila, jak na tom DeLuca je. Po tom všem se rozhodne v nemocnici skončit. Webber ji ale přesvědčí, aby to nedělala.
Meredith ví, že bude muset Alexe nahlásit, ale jde za ním, aby to udělal sám. Chvíli potom přichází za Mirandou, ale obě nakonec zjistí, že je Alex předběhl a přiznal se.
Jo jde poprosit DeLucu, aby nikomu neříkal, že je vdaná. Maggie se na Meredith zlobí, za to, že jí lhala a prosí jí, aby to už nikdy nedělala. Ta jí ale chvíli potom zamlčí i to, že za ní byl Riggs, se kterým se to ale rozhodla raději ukončit.

Zajímavosti

  • Podruhé v seriálu jsou scénárista a režisér epizody stejní jako ve finále předchozí řady. Toto se poprvé stalo při finále čtvrté řady a první epizodě řady páté, kdy byly oba díly napsány Shondou Rhimes a režírovány Robem Cornem.
  • V sérii promo fotografíí k této epizodě drží April s Jackson malou Harriet. Tato scéna ovšem odvysílána nebyla.

Písně

Davie – Testify
Sledujeme Owenovu a Ameliinu svatební hostinu. Nathan žádá Mer o tanec, nicméně o chvíli později jej vyzve Maggie. Alex přijíždí do nemocnice s Andrewem. Jo volá Mer ohledně DeLucy, Mer to ihned sdělí Maggie.
Yuna – All I Do
Nathan nachází Meredith v pokoji pro lékaře, mluví spolu o Maggie. Alex váhá, když přistupuje ke dvěma policistům. Mer přichází za Baileyovou s přiznáním, že to Alex zbil Andrewa.
Martin Luke Brown – Bring It Back To Me
Alex je zatčen. Baileyová, Mer, Maggie a ostatní sledují, jak je v poutech odváděn ven z nemocnice. Maggie se ptá Mer, jestli jí o Alexovi lhala úmyslně. Miranda pozoruje spícího Bena.
Alicia Keys – Hallelujah
Mer říká Nathanovi, že k němu nechová žádné city a zalže Maggie o tom, kdo zvonil na dveře. Mer navštíví Alexe ve vězení, shodují se na tom, že je potřeba převzít za své činy odpovědnost.

Meredithiny rozumy

Začátek epizody:

Meredith: Nechcete někdy vzít zpátky, co jste řekli, nebo udělali? Čas zpátky nevrátíte. Zbývá jen naděje, že se poučíme a změníme. Mám pravdu? Můžeme se polepšit? Co jsme udělali, nelze odčinit. Minulost nelze změnit, protože se na nás valí budoucnost.

Konec epizody:

Meredith: Pokud se z našich chyb nepoučíme, odsoudíme se k životu, který jsme si nevybrali. Minulost je daná. Nemůžeme ji změnit. Co se stalo, stalo se. Ale je na nás jakou budoucnost si zvolíme.

Foto: ABC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
valasek

Chudák Alex. :-( Ale může si za to sám no…

webmaster
5.2.2017 | 23:32:10
SaDiablo

Rozjezd celkem dobrý, no jsem zvědavá…

26.9.2016 | 21:37:42
stage

Mohla by Jo říct, ze ho zmlátila sama. :) už jsme s ní podobné potyčky viděli… :D

26.9.2016 | 19:42:05
Remi91

Je skvělé mít GA opět na mém monitoru. Soud s Alexem se nejspíš dost protáhne a já jen doufám, že to neskončí tragédií.

25.9.2016 | 15:23:38
Mass

Že mě to vždycky tak emočně rozhodí!! Grr

redaktor
24.9.2016 | 21:58:29
Valada06

Díl to byl dobrý, ale na můj vkus se soustředil na velmi úzký okruh postav.

redaktor
23.9.2016 | 18:29:26
KevSpa

No to nám to pěkně začíná.

webmaster, korektor
23.9.2016 | 16:14:10
Simpsinka

No hodně povedený díl :) je mi líto Alexe.. ale Meredith? .. Bože.. mě z ní jednou klepne…Doufám, že to s ní Riggs jen tak nevzdá :D

23.9.2016 | 11:04:29
Satu

Meredith, Meredith..

23.9.2016 | 9:42:55

Stav překladu

Epizoda S17E14: Look Up Child

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @KevSpa, @Lucifrid, @iqtiqe, @Laisobel, @Valada06
Odborný poradce: Cathleen

Sedí na verze: ION10, STRONTiUM, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Grey's Anatomy

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Grey's Anatomy a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Osmnáctá série

Grey's Anatomy se vrátí i příští sezónu, seriál získal objednávku na další řadu

Grey's Anatomy se vrátí i příští sezónu, seriál získal objednávku na další řadu

Stanice ABC dnes obnovila Chirurgy, kteří se tak vrátí s další, už 18. řadou. Tvůrkyně Krista Vernoff se vyjádřila pochvalně k celému štábu, který letos dokázal ze seriálu vykřesat skvělé příběhy za velice těžkých podmínek. Chirurgové jsou tuto sezónu v mnoha měřítkách pro stanici ABC jedničkou.

Reklama

Station 19

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kam dál?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás