Grey's Anatomy (Chirurgové) S13E22: Leave It Inside

S13E22: Leave It Inside

S13E22: Leave It Inside

April, Meredith a Maggie řeší případ pacientky s obřím neoperovatelným nádorem. Alex a Eliza se neshodnou na léčbě malého pacienta, zatímco kariéra Stephanie a Bena na tom není nejlépe.

cz sk
4.5.2017
7 090 000
42 minut

Scénář: Elisabeth R. Finch
Režie: Zetna Fuentes

Originální název epizody: píseň Leave It Inside od Toby Lightman.

Zajímavosti

  • na operační tabuli je jméno pacienta D. Rosen. David Rosen se jmenuje postava z dalšího Shondina seriálu, Scandalu
  • Meredith na začátku epizody nabízí Amelii její a Derekův nádor. Amelia později v epizodě prohlašuje, že chce „pořádný a děsivý nádor“, což se zpětně zdá jako vtípek, avšak nezapomínejme, že Amelia je neurochirurg
  • Maggie napíše na operační tabuli jméno Hayden. Tak se jmenuje dcera Camilly Luddington
  • David říká Stephanie, že shoří v pekle, což může být také narážka na finále této řady

Obsah epizody

Lékaři řeší případ malého chlapce Liama a ženy jménem Holly. Holly utrpěla zranění při sexu, ale je tu ještě něco jiného. Obří nádor, který nejde operovat. U Liama objeví Alex nádor na mozku. Oba případy budou extrémně náročné, protože Holly, ani Liamovi rodiče nechtějí o operaci ani slyšet. Navíc Liamovu situaci stěžuje fakt, že jeho rodiče jsou věřící. Holly si chce zase užít každý okamžik, který jí nádor dovolí, bez dalších zbytečných operací.
Meredith by chtěla pozvat Nathana na večeři, a proto nemůže mít dál Derekův nádor v ložnici. Vypadá to, že by chtěla jít dál. Nakonec ale schůzku zruší a zdá se, že ještě není úplně připravená. Ani Arizona ještě asi není připravená pokročit ve vztahu s Elizou, Ale záleží jí na ní, a tak se moc snaží.
Alex nesouhlasí s tím, že je Liam propuštěný a tak, když za ním Liam přijde do nemocnice podruhé, rozhodne se ho i přes zákaz operovat. Liamův otec mu proto hrozí žalobou a Alex se tak znovu ocitá na tenkém ledě. A nejen on. Ani Steph se nelíbí, jak se jeho otec zachoval a hodí po něm tabletem. Nezasáhne, ale vše uvidí Dr. Minnicková a doporučí její suspendaci. Nakonec to dopadne tak, že je Stephanie doporučená terapie.
DeLuca se ptá Stephanie na Jo. Chtěl by jí říct, co k ní cítí, ale Stephanie si myslí, že to není dobrý nápad. Alex se rozhodne najít manžela Jo.

Písně

Ollie Gabriel – Running Man
Meredith odnáší ze svého pokoje Derekův obří nádor. Ptá se Amelie, zda jej nechce. Ta je ale společně s Magie velice zmatená z toho, že Meredith uklízí ve tři hodiny ráno.
Mary J. Blige – U + Me (Love Lesson)
Arizona říká Elize, že na ni pořád myslí. Povídá jí, že už se nemůže dočkat jejích hanbatých plánů, ale že ještě jeden den čekání jim neuškodí. Meredith volá Nathanovi, že bude muset zrušit jejich schůzku.
Madi Diaz – The One That You Want
Alex volá svému právníkovi, protože potřebuje někoho najít. Liamovi rodiče se modlí u postele svého syna. Arizona a Eliza mají sex. Amelia, Meredith, April a Maggie odchází z nemocnice a April se ptá, jestli si nezajdou na skleničku. Vidí spícího Coreyho, ten vstává a ptá se, jak je na tom Holly. Meredith mu říká, že je čas, aby ji opustil. Nathan se připojuje k Meredith a odcházejí z nemocnice společně.

Meredithiny rozumy

Začátek epizody:

Meredith: „Lebka chrání náš mozek. Hrudní koš chrání naše srdce. Tělo je stavěné tak, aby chránilo nejzranitelnější části. Aspoň tak by to mělo fungovat.“

Konec epizody:

Meredith: „Tělo se přizpůsobí. Ochrání se. Ale nemůže se úplně vypnout, jinak bychom tak docela nežili. Takže necháváme dveře pootevřené… A doufejte, že ten risk za to sakra stojí.“

Foto: ABC

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
trable

V pohode díl,nemusí to být pokaždé takové dramo.co mi stále vadi je meredith a skoro fse,co vypustí ž pusy!!!

8.5.2017 | 23:19:05
Regi

Myslím že už to bude jen lepší a lepší…

7.5.2017 | 15:02:13
valasek

Nebyl to špatný díl to vůbec ne, ale oproti předcházejícím epizodám byl méně nadupaný. :)

webmaster
6.5.2017 | 23:30:06
martin1m2

Citeľný pokles po xy super epizódach … škoda, že skĺzly do bahna 2 časti pred koncom … 3 hviezdy iba za to, že ten prípad pánbičkárskeho decka bol dojemný a skvelý ♥ SaDiablo: Polku máš pravdu, polku nesúhlasím … Síce jej to už DeLuca vravel, ale Stef bola vtedy rozrušená a uplakaná – ľahko ho mohla nevnímať a tým pádom to bola pre ňu novinka … To, že Karev s Jo žiaden kontakt – áno je to smiešne a choré, ale zato sa ešte ľúbiť môžu aj keď je to teraz medzi nimi hotová „studená vojna“ … aj tak sa k sebe bohovsky hodia a držím im palce … A mal som pravdu aj v tom, že posledné 2 diely bude pravdepodobne zas nejaká vyvraždovacia alebo nebezpečná jazda … podľa traileru to tak nejako vyzerá… Nemocnica bude uzavretá a vyzerá to ako keby Stef išli zabiť … uvidíme …

6.5.2017 | 22:55:53
KevSpa

Tak málo Riggse a Owen nikde? Grrr!

webmaster, korektor
5.5.2017 | 21:35:54
jolie.l

Elizona … super scény … 100%

5.5.2017 | 12:00:12
SaDiablo

Klidně mi nadávejte do haterů a všechno… ale to byl prostě podprůměr. Se Steph to je totálně random, a že je celá překvapená z DeLucy, panebože ona se ti líbí, jak kdyby to slyšela poprvé, když už jí to říkal předtím… April a Jackson dostanou celou epizodu a pak není vůbec žádný follow up x dílů… Jo a Karev se tuhle sérii viděli tak dvakrát, jednou se objali a snad ani jednou spolu nemluvili, 22 epizod?! A najednou tahle blbost s DeLucou taky totálně random…

5.5.2017 | 10:12:23

Stav překladu

Epizoda S16E09: Let's All Go to the Bar

cz100%
DOKONČENO

Překlad:
@KevSpa, @Lucifrid, @iqtiqe, @Laisobel
Odborný poradce: Cathleen

Sedí na verze: AVS, SVA, ION10, METCON, AMRAP, BAMBOOZLE, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Grey's Anatomy

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Grey's Anatomy a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Station 19

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Kam dál?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás