Grimm Grimm bez Grimma

Grimm bez Grimma

Grimm bez Grimma

Seriál Grimm se dožil své čtvrté řady, což je pro řadu seriálů zlomový okamžik a to hlavně po divácké stránce. Seriál startuje svůj čtvrtý rok na obrazovce, a pokud se nepřijde s něčím zajímavým, může začít nudit a ztrácet fanoušky. Tak co zkusit hlavnímu hrdinovi sebrat jeho schopnosti?


22 1
17.11.2014

Prozatím jsme se u seriálu Grimm rozhodně nudit nemohli. Seriál je sice spíše epizodní, kdy hlavní podstatou každé epizody je případ s novým Wesenem, ale krom toho se nám téměř v každé epizodě nabízelo hned několik vedlejších linek.

Na konci třetí řady přišel Nick o své schopnosti a tak se čekalo, že získávání jeho schopností zpět se stane hlavní dějovou linií alespoň začátku čtvrté řady, ale světe div se. Hlavní dějovou linií čtvrté řady jsou nová policejní vyšetřování s novými ještě lepšími Weseny a s řešením případů pomáhá Trubel. Nickovo negrimmství se posunulo na vedlejší kolej a tak si Nick pro sebe ukusuje i vedlejší linku, kterou však přehazuje na Monroea, Rosalee a Renarodovu matku a sám se o to vůbec nezajímá.


Tvůrci seriálu Grimm mají však jeden problém a to s řešením hlavních dějových zápletek. Řeší je strašně jednoduše. Uveďme si dva příklady:

Nickovo zjištění, že je Renard členem královské rodiny bylo vyřešeno celkem rychle a pokojně. Nick a Renard z ničeho nic spojili síly a směle vykročili vstříc lepším zítřkům. Nesmíme zapomínat, že v té době měl mít Nick na Renarda pifku i kvůli tomu, že mu běhal za Juliette.
Druhým příkladem je zombie Nick, který ze seriálu vyšuměl stejně rychle, jak se v seriálu objevil.

Jakoby scénáristé neuměli řešit zápletky a tak se jim místo toho raději vyhýbají a následně je řeší během jedné scény. Nickovo negrimmství již sice trvá čtyři epizody a podle uveřejněných popisů epizod ještě nějakou tu dobu trvat bude, ale bude se jím Nick vůbec zabývat více než doposud? To se možná dozvíme příště.

Pokud občas zamíříte na zahraniční weby, tak ani tam nejsou se stávající situací diváci spokojení a odráží se to i ve sledovanosti seriálu. Ten má za sebou nejhorší start nové řady. Hned druhá epizoda si sáhla na dno (rating 1,1 %), třetí si sice o dvě desetinky polepšila (rating 1,3 %), ale čtvrtá opět propadla na rating 1,2 %. Na pátek jde stále o slušná čísla, ale i tak by to měl být varovný signál pro tvůrce, aby se zabývali tím, čím mají.

Seriálu by zcela určitě prospěla alespoň jedna epizoda bez vyšetřování případu, ve které by se Nick zajímal o získávání svých schopností. Popřípadě by si vedlejší dějové linky zasloužily více prostoru, kolik minut bylo věnováno Adalind v poslední epizodě? Kolik minut dostal Wu na řešení svého trápení? Jednu scénu. Čtvrtá řada se zatím vůbec neubírá tím správným směrem.

A co říkáte na čtvrtou řadu vy? Jak se vám líbí?

Diskuze /16

rhobos

mi se nová řada líbí jako ty předešlé :) je pravda že by se tam mohli řešit více například ty klíče .. :) nebo (ale to se snad dozvíme) kdo je ten „člověk ?“ co pomohl Adalind z vězení a proč se tam dostal .. apod. ale celkově se mi líbí :) nový weseni jsou super :D muj názor.. :)

#2 1Bobesh1
17.11.2014 | 13:36:15
1Bobesh1

#1 rhobos: No s tou Adalind to vidím na levárnu od Viktora, jak ji vydeptat, žádnej útěk se ve skutečnosti nekoná. Klíče by se měly vyřešit během páté řady.

#3 woreek #4 rhobos #11 Jimmy55
admin
17.11.2014 | 13:43:20
woreek

#2 1Bobesh1: tiez si myslim ze to bolo planovane… ved ked ju tam zavrel hovoril ze to vezenie je vytvorene specialne pre hexenbiest a zrazu sa tam zjavi tajny vychod?

17.11.2014 | 14:10:12
rhobos

#2 1Bobesh1: no taky mě to napadlo.. je to nějaký moc snadný .. :D nechat mezi celama únikovou cestu .. proč by neutekl ten borec sám že jo… ale tak uvidíme :D ..a ok , na ten článek jsem už zapomněl :)

17.11.2014 | 14:17:33
lopee

Čtvrtá řada je fajn. U ‚zombie Nicka‘ jsem rád, že je pryč. To byl podle mého velký krok stranou a spíše taková úlitba právě moderním zombíkům. Z Nicka takového dementa dělat vůbec neměli. Co mi po stránce scénáristické vadí více, je to, jak agentka FBI/wesenka zkoumala, jestli je Burckhardt Grimm. Přitom v předchozích dílech jsme viděli, že to ví až na seržanta Wu úplně každý. I Verat v Evropě. Že ho o schopnosti Adalind připravila, to nikdo nevěděl a vědět nemá. Souhlasím s tím, že by se měl více zajímat o to, kdo vlastně Grimmové jsou apod… Tedy Wu se chová jako blb a nejsem si jistý, právě jemu by pomohlo, kdyby věděl to, co vědí všichni kolem.

#8 madhitman
17.11.2014 | 14:36:24
MaliaStiles

Me se ctvrta rada libi a tesim se az se to Wu dozvi a tim myslim hlavne jeho reakci a chovani se par epizod po tom zjisteni.

17.11.2014 | 15:25:06
Ivein249

Tato řada mě zatím celkem baví ale štve mě jak jakhle odbydou ty důležité dějové linky (př. Zombie Nick).Jinak se na další díly dost těším jen by ty děové linky mohli dořešit :)

17.11.2014 | 15:49:56
madhitman

#5 lopee: Wu se nechová jako blb, ale jako polda…něco mu nesedí, tak to vyšetřuje…

17.11.2014 | 15:54:35
Ann Taylor

Mně se to sice líbí, ale štve mě, že Nick tak nějak… nikdy nic pořádně neřeší a nechá ostatní, ať se tím zabývají ve dne v noci, on o to štrejchne a jede si dál svou policejní práci. A to, i když se to týká jeho samotného, jako s tím „být Grimm“. I když se to dá trochu svést na to, že Juliette do něj pořád hustí „pojďme mít obyčejný život normálních lidí“ a takové postavy bych nejradši poslala ze scény. Na Madagaskar. Českou poštou.

redaktor
17.11.2014 | 17:09:41
Argetlam Královrah

Zajímavý Wesseni jsou sice fajn, ale jak už tady bylo řešeno, chce to pomalu přejít na seriál, kde se celou řadu bude řešit nějaká důležitá (boj proti královským rodinám, klíče atd.) Při srovnání například s SG1, tak tam také bylo pár řad na poznání jiných planet, ras a technologií, ale později už se přešlo k takovým věcem, které zabraly celou řadu, zatímco dříve nejdůležitější „poznávačky“ se najednou odsunuly jako vedlejší linie. Myslím, že Grimm už by měl udělat totéž.

#13 JS
17.11.2014 | 22:17:35
Jimmy55

#2 1Bobesh1: Přesně takysi myslím že ůtěk Adalind z vězení je Viktorova práce :)

18.11.2014 | 14:39:21
azazel

mě se líbí,jen mě štve jak se hoši zachovali k Wuovi,když se dobrovolně nechal zavřít do blázince…jako kámoši mu měli pomoct a né ho v tem nechat..no a Nick se celkově o grimmovské věci moc nezajímá,dyť jak dlouho mu trvalo než se zeptal jak poznaj že je grimm? dějové linky neřeším,jsem nenáročný pozorovatel…

18.11.2014 | 19:33:45
JS

#10 Argetlam Královrah: Súhlas, tie epizódne záležitosti by mali obmedziť a do popredia postaviť iné (degrimizáciu, kráľovských, kľúče…). Začína to byť na zbláznenie, v každom dieli len pár úlomkov celého príbehu. Golema som napríklad ešte nedopozerala, len preskakovane tie podstatné veci. :( Inak, k tým prirýchlo a príliš jednoducho riešeným zápletkám – aj Erica ako hlavného záporáka odstránili pozoruhodne ľahko, nie? Úprimne som stále čakala, že sa ešte objaví, tak ľahké to bolo. 8O

#14 jack daniels
18.11.2014 | 20:11:23
jack daniels

#13 JS: zabili sice Erica jako hlavního záporáka, ale moc si nepomohli.. protože se oběvil další a horší.

#15 JS
19.11.2014 | 16:17:01
JS

#14 jack daniels: Proti zabitiu Erica nemám absolútne nič, ja len, že na hlavného záporáka sa nechal odpraviť príliš ľahko. :)

19.11.2014 | 18:37:33
Movego

Je pravda že Adalind moc času v seriálu nemá což mě mrzí :(

19.11.2014 | 21:31:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy