Grimm Jak jsou před finále páté řady rozdané karty?

Jak jsou před finále páté řady rozdané karty?

Jak jsou před finále páté řady rozdané karty?

Pátá řada nás překvapila velkým množstvím dějových linií, které se teď chýlí ke svému konci. Pojďme vyložit všechny karty na stůl a podívat se, k čemu by mohlo ve finále dojít.


22 1
7.5.2016

Každý máme své teorie, jak by mohl seriál skončit, vyložme tedy na stůl, jak jsou na tom naše oblíbené a neoblíbené postavy těsně před závěrem řady. Článek je čistě teoretický, vychází pouze z událostí v seriálu.

Pomsta

Celá pátá řada měla nést ve znamení pomsty. Nick se měl mstít za smrt své vyvolené. Jenomže k oné pomstě vlastně vůbec nedošlo. Nick se sice chvíli o pomstu snažil, ale jeho pozornost si získal Černý dráp a následně Val, kde přišel na to, že jeho vyvolená žije. Proč nás tedy tvůrci před začátkem řady lákali na pomstu? Na pomstu ještě může dojít, protože od Nicka utekla i Adalind s jeho dítětem. Jak na to bude reagovat?


Léčivý klacík

Během páté řady byla vyřešena největší záhada seriálu. Nick nám odtajnil, co ukrývaly klíče. Víme, že tajemným artefaktem je léčivý klacík. Může mít sice více účelů, ale zatím víme jen to, že je léčivý. Nick by ho mohl použít hned na několik postav. Mohl by vyléčit Wua či zkusit vyléčit Juliette, případně kohokoliv, kdo ve finále schytá nějakou ránu a že je v ohrožení téměř každá postava.

K čemu je ten tunel?

Tunel k Nickovi domu nedá spát mnoha fanouškům. Proč tvůrci věnovali poměrně hodně času tomu, aby se Nick do tunelu dostal? K čemu tam jsou vodotěsné dveře? Proč ho prozkoumávali Monroe a Rosalee? Nikdo nic o tunelu nezjistil a nikdo neví, kam až vede. Má snad tunel sloužit jen jako skrýš pro klacík, nebo ve finále páté řady sehraje ještě nějakou důležitou roli? Bude použit jako úniková cesta nebo jako cesta, kudy se Černý dráp dostane do Nickova domu?

Wu vlkodlak

Wu celkem nemile doplatil na své střetnutí s vlkodlakem. Sám se jí totiž jakousi formou stal. Má schopnost stát se zběsilým vlkem. Je to neovladatelná nemoc nebo mocná výhoda, kterou Wu v závěru řady využije v boji proti Černému drápu?

Eve na tom Nickovi nějak záleží

Chladná Eve nám v posledních epizodách nějak povolila a začíná se o Nicka bát. Dokonce vyhrožovala Adalind, že pokud se Nickovi něco stane, tak si ji najde. Je Eve ještě pořád Eve nebo se v ní začíná probouzet Juliette? Stane se v závěru řady něco, co z Eve opět Juliette udělá?

Kde jsou Královské rodiny?

Čtyři roky byly Královské rodiny hybnou silou seriálu, ale najednou po nich není ani vidu ani slechu. Po zabití krále ze seriálu Královští naprosto zmizeli. Údajně měly rodiny držet i několik klíčů, ale nakonec se toto tvrzení nepotvrdilo. Dozvíme se, jak je to s Královskými nebo jejich čas už skončil?

Jak to bude s Hankem?

Zuri to s Hankem pěkně skoulela a ten jí teď zobe z ruky. Nepřišel mu divný i fakt, že se objevila tak najednou a měla o něj velký zájem. Jaký plán s ním má Černý dráp? K čemu Hanka využije? Bude to první postava, která v seriálu zemře?

Kdo zemře?

Kandidátů na smrt máme opravdu hodně. Může to být Hank, kterého má ve svém hledáčku Černý dráp. Mohla by to být i Adalind, která by se mohla rozhodnout nepřidat se na stranu Černého drápu. Kandidátem je i Kelly, který se Renardovi nehodí do rodiny. Když už je řeč o Renardovi, tak Nick rozhodně není rád, že přešel na druhou stranu. Na kahánku může mít i Wu, který musí vyřešit svůj vlkodlačí problém. V neposlední řadě to může být klidně i Meisner, Eve či Trubel, kteří stojí proti Černému drápu. Nebo opět přežijí všichni?

Kdo zemře v závěru páté řady?

35%
17%
14%
9%
7%
6%
4%
2%
2%
1%
1%
1%
0%
402 hlasů

Co je vůbec zač Černý dráp?

Dá nám finálová epizoda i odpověď na tuto otázku? Ano, víme, co jsou zač, ale dozvíme se o nich něco přesnějšího. Kdo je vede, kde vznikli, jaký je jejich skutečný cíl? Co Černý dráp vlastně ve skutečnosti chce? Káží snad vodu a sami pijí víno?

Diana poslouchat nebude

Před závěrem řady se nám do děje vrátila zatím nejmocnější Hexenbiest všech dob. Bude použita jako zbraň proti Eve? Diana představuje pro Černý dráp největší výhodu, ale dokáží ji ovládat? Co když Diana bude chtít být jen se svou rodinou a o nic jiného se zajímat nebude? Nebo co když bude bránit jen svou rodinu a obrátí se i proti Černému drápu? Jakou roli tahle dívenka ještě sehraje?

Přidá se Nick na stanu Drápu?

Ještě před 19. epizodou jsme přišli s informací, že by se Nick mohl přidat na druhou stranu. Tuto možnou teorii potvrdil i záhadný Bonaparte, který se objevil v 19. epizodě. Ten řekl, že pro Nicka mají své místo. Co může Černý dráp Nickovi nabídnout, aby s tím souhlasil?

Jak vidíte, tak pátá řada nám nabízí ještě řadu otevřených otázek, které je potřeba před závěrem uzavřít. Jaká je vaše teorie o konci seriálu?

Foto: NBC

Diskuze /35

JS

Alebo nám odpovede na polovičku týchto otázok nechajú v lepšom prípade na šiestu sériu, v horšom bez odpovede. :)
Kráľovskí sa teoreticky môžu ľahko objaviť ako sila v pozadí jednej alebo druhej skupiny. Alebo oboch.

7.5.2016 | 12:35:57
sandokan555

inak podla mna zomrie Bonaparte :) ..okrem inych a mozno aj ta Renardova zenska.

#32 sandokan555
7.5.2016 | 13:53:49
Spectacular

Klacík :D :D Vidím, že tomu říkají všichni stejně :D

7.5.2016 | 14:21:17
VampKošilka

Eve by mohla zaklepat bačkorami. Následně její tělo přivázat k raketě a vystřelit do vesmíru, nejlépe směrem k nejbližší černé díře, at mám jistotu, že jí opět nebudou vracet třeba za Isoldu, ještě silnější hexenbiest. Bicí by mohla táhnout o dům dál, když je přeci tak „nadaná“, tak at hraje jinde. Její účast v seriálu je tam stejně nějaký ten pátek k ničemu, jen asi nemá soudnost si to přiznat.

Opravdu mě zajímá, jaká bude Diana, už ted je pěkně řekněme správně, jedovatě roztomilá. Jestli bude větší potvůrka než její maminka, tak se máme na co těšit. Klacík ještě pořádně nevyužili, přitom to má být nejsilnější zbran na světě. Počítám, že Wua vyléčí(přitom jako wesen by mohl být fakt boží).

Souhlasím s JS. Vzhledem k tomu, že je potvrzená další série, tak budeme rádi, když nám ve finále zodpoví aspon nějaké otázky.

#8 ori
7.5.2016 | 15:40:04
Holldir

Pokud chtějí Nicka k drápu tak by mu nezabíjeli Hanka (jeho parťák v akci kterej mu kryje záda. Nenahraditelný v tomto). Kdyby ho zabili tak by byla celkem kravina aby se k nim přidal. Já osobně bych je za toto hodlal rozbít na milion kusů

#6 JS
7.5.2016 | 15:50:50
JS

#5 Holldir: Nemusia ho zabiť, ale len zmanipulovať, aby sa k nim pridal, alebo cez neho špehovať Nicka. Alebo ho môžu zabiť a nastražiť to tak, že vina padne na Val a tým prinútiť Nicka, aby sa k nim pridal. Ale v zásade je celkom možné, že zabijú len vedľajšie postavy, ako píše hore sandokan – Bonaparte a zubatka, úplne by to stačilo. A Eve, jasné. :)

7.5.2016 | 16:12:21
spalik

Opravte to „s jeho dítětem“ za „s jejich dítětem“. Vidím to na Nicka, že se nakonec přidá k drápum ( bezpečí přátel ) a hlavně, pokud se má přidat grimm tak bud on, Trubel to asi těžko a nebo, ale to už je fakt hovadina přibude novej grimm !!! :o) Jo a zemře Bonapart, Hanka jenom pochroumaj. A uplně poslední věc, myslím si, že Diana nebude moc dvakrát nadšená z Kellyho …

#9 JS
7.5.2016 | 18:01:41
ori

#4 VampKošilka: Ale klacík je nebezpečný, preto ho nechali tak.

#9 JS
7.5.2016 | 18:02:22
JS

#7 spalik: Presne, malý bráško sa jej určite nebude pozdávať. :)
#8 ori: To je ďalšia otázka, ktorú by mali zodpovedať – ako konkrétne je nebezpečný?

#11 Chipmanek
7.5.2016 | 19:37:53
Kolousek001

Já po začátku pátý řady doufal jen v jedno. Ať Nick skončí s Adalind, protože si nemůžu pomoct, ale neskutečně jim to spolu slušelo a byla by to jistě skvělá dvojka :D rozhodně lepší, než s Juliette …

No ale to tvůrci úplně zničili, tak ať se jdou bodnout :D

#12 JS
8.5.2016 | 11:09:26
Chipmanek

#9 JS: Tak jako kazda leciva vec, je urco i klacik silne navykovy. A vicekrat lecenej bude potrebovat dalsi a dalsi davku leceni az z toho zmagori.

Ale stejne se nejvic tesim, az Eve/Juls pujde zabit Adu a dostane na prdel od Dianky. Pak prijde Bonapart bude po ni chtit zabit jeste Nicka, ale holcicka s nim skoncuje a pak s mamou, tatou a braskou utecou k Nickovi do tunelu → rodina ma byt pohromade. Tim je vyreseno kdo v serialu zarve, Juls-Eve + Bonaparte :-)

#12 JS
8.5.2016 | 11:11:40
JS

#10 Kolousek001: Nie nevyhnutne. :)
#11 Chipmanek: To je možné, rovnako ako to môže ovplyvňovať toho, kto lieči. Ale dúfam, že to aj povedia a nenechajú len v rovine „domyslite si“, ako s mnohými inými vecami. Popísaný vývoj sa mi páči, snáď len že to bude fakt zaujímavá rodinka (Nick + Ad + Kelly + Diana + Renard). :D

8.5.2016 | 11:26:51
spalik

Tak Bonapart Nicka zajme a bude po nem chtít ty grimmovské knihy … a dostane se mu doslova do hlay ! :-)

#15 ori
8.5.2016 | 13:23:05
Wolf9

Tak Wu toho vlkodlačího postižení může zatím využít jen stěží. Když to na něj přijde, stává se nemyslícím zvířetem, bez nějakých vědomých úmyslů a po návratu si naopak nic nepamatuje. To se využívá dost těžko :-)

8.5.2016 | 13:55:08
ori

#13 spalik: Načo by wesenovi boli tie knihy?

#16 JS #19 1Bobesh1
8.5.2016 | 19:08:29
JS

#15 ori: Ak je wesen. :)

8.5.2016 | 19:19:11
Nard

[smazáno] Né každej to viděl, takže bych poprosil příště to psát do spoileru :) Děkuji

#18 1Bobesh1
8.5.2016 | 20:15:27
1Bobesh1

#17 Nard: Spoiler odstraněn.

Vyvarujte se prosím spoilerům z fotek. Pokud je sem chcete psát, označte je do spoileru, jinak vše bude mazáno. Děkuji.

admin
8.5.2016 | 20:38:19
1Bobesh1

#15 ori: Spalik napsal jen část informace, která je dostupná na webu. Brzdy vyjde článek i tady na Edně, jen to sem nesypu vše najednou, ale postupně. Každopádně to co spalik vynechal, je ve spoileru.

Bonapartemu jde především o knihu, kde je popsána linie Grimmů.

#20 spalik #22 ori
admin
8.5.2016 | 20:40:37
spalik

#19 1Bobesh1: Spíš mi přišla zajímavější ta druhá část s tou kulatou věcí … :-D K čemu papír, když může být dřevo ?

8.5.2016 | 21:36:50
ExFerraristka

Já se na finále těším, ale zároveň se bojím, že by to mohlo znamenat konec Nadalind a možný návrat pidloočky, což by se mi nelíbilo, asi, jako většině fanoušků Z WizardWorldu je známo, že Bící Nadalind a Adalind nemá ráda, a všude to ukazuje rozhovory,FB,Twit­ter, Instagram. Vymazává, co se jí nehodí do krámu, aby to, pak vypadalo, že fanoušci chtějí Nicklette. Blockuje lidi s opačným názorem (chová se dost neprofesionálně), navíc scénáristé ji jdou z neznámého důvodu na ruku, i když hrát neumí.

  • Doufám v dobrý finále, tenhle seriál si zaslouží důstojnou poslední řadu a aby jí nikdo nezkazili návratem Juliette a opětovném Nicklette.
#23 VampKošilka #25 Kathryn01
8.5.2016 | 21:47:15
ori

#19 1Bobesh1: Tak v tom prípade áno.

8.5.2016 | 22:24:30
VampKošilka

#21 ExFerraristka: Též jsem to četla, něco z toho jsem si našla i na jejím twitteru, třeba to video, jak si ucpává uši a něco vyřvává, když běží Nadalind scéna v televizi. Nad tím je nápis „Takhle budu sledovat Nadalind scény“ a je toho mnohem víc. Dokonce prý tohle dělá i na Davidových účtech(blokování Nadalind fanoušků), ale to nevím, zda je pravda, nechci lhát. Ta ženská je pěkné číslo, co se týče té Nickette.

#28 ExFerraristka
8.5.2016 | 23:27:49
BlodyGrimm

Omlouvám se za včerejší spoiler v tu dobu jsem si neuvědomil, že je to spoiler

9.5.2016 | 14:19:04
Kathryn01

#21 ExFerraristka: Na twitteru má ale fotky s Claire Coffee, představitelkou Adalind, takže buď se jen přetvařuje, nebo má Claire ráda, ale postavu, kterou hraje ne…

#26 VampKošilka #27 ExFerraristka
9.5.2016 | 16:16:29
VampKošilka

#25 Kathryn01: Claire má ráda, ale Nadalind nesnáší proto, že má fandí Julliete a chce pohádkový konec pro Nickette. Jinak ona a Claire jsou dobré kamarádky, podle všeho, neslyšelo jsem o nějakém sporu. Zajímalo by mě, zda by Claire měla ráda, kdyby nebyla vdaná a byla single.:D

9.5.2016 | 17:37:58
ExFerraristka

#25 Kathryn01: Já myslela, jen Nadalind a Adalind (postavu). Super, že se kámoší, ale to mě je jedno. Bicí se mi protiví jejím hraním i tím, že se chová, jako spratek, co mu vzali hračku.

9.5.2016 | 20:24:55
ExFerraristka

#23 VampKošilka: Je to pravda, že to dělá, znám z FB pár fanoušků Nadalind jenž na Davidově (jejím psovi) účtě blokuje Nadalind fans. Musím říct, že když je jí 35 let bude se chovat, jako normální člověk, ale ne chová se dost šible. Moc nechápu, jak toto dřevo může mít tak blízko k scénáristům.

9.5.2016 | 20:29:59
hmyzovrah

jak dopadne serial se dozvime az na zacatku 6te rady, pac pata rada dopadne, jak bych to rekl, na pokracovani. a jak to dopadne? uplne jednoduse hlavni postavy se daji dokupy a zlikviduji cerny drap, nebo ho aspon oslabi. jestli nekdo umre budou to zaporaci a pokud nekdo z hlavnich hrdinu bude mit na kahanku, tak ho klacik ozivy, ci vyleci. a wu je konecne naskilovanej. to se prece hodi ne? na zaver rady.

10.5.2016 | 9:50:49
hmyzovrah

jinak nejidealnejsi by bylo, kdyby prezil jen Nick, a v 6te rade by rozsekaval na kusy cernej drap a serial by dopadnul tak, ze by znicil cerny drap a sam pritom padnul. ale to se nestane, pac serialy a filmy konci vetsinou, bohuzel stastne..

10.5.2016 | 9:55:31
sumarra

Co si myslíte že je ten klacek, část Ježíšova kříže? A co bude Kelly Grimm nebo zauberbest ? A co Nickův otec ,představte si kdyby se ukázalo že to byl wesen, a umřel doopravdy, u Kelly a Julliet jsem si taky myslela že umřeli a hle , najednou obě žijou? A když už je zmínka o smrti, vždyť i Nick už je po smrti, v díle "živí mrtvý,, se stala velmi podivná příhoda ( která zahrnovala poflustání od cracher mortel) a Nicky sice dostal koňskou dávku antizombie lektvaru ale čas od času si stejně "umře,,

V tomhle seriálu je smrt opravdu diskutabilní a velmi ošemetné téma

#33 sandokan555
17.5.2016 | 17:29:18
sandokan555

#2 sandokan555: juchuuu uhadol som presne :D .. .. chcippol Bonapart a aj ta renardova slepica ..parada :D

22.5.2016 | 22:39:15
sandokan555

#31 sumarra: Adelind je hexenbiest nie Zauberbiest a preto je Diana tak mocna lebo renard je polovicny Zauberbiest a Adelind hexen … A kelly bude Hexenbiest so schopnostami Grimma … takze budu mu akoze cernat oci ked sa niekto premeni.

#34 JS
22.5.2016 | 22:42:09
JS

#33 sandokan555: Rozdiel medzi hexenbiest a zauberbiest je len sémantický – ide o rovnaký druh, len sa inak nazýva muž a žena. Ako keď sa rozlišuje medzi čarodejnicou a čarodejníkom. Diana je taká mocná hlavne preto, že k vlastným génom zdedeným po rodičov ju posilnil ešte ten rituál, ktorým vlastne prešla spolu s Adalind ešte pred svojím narodením. :)

#35 JS
23.5.2016 | 15:24:32
JS

#34 JS: po rodičoch. :D

23.5.2016 | 15:24:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy