Grimm Jaká byla čtvrtá série Grimma?

Jaká byla čtvrtá série Grimma?

Jaká byla čtvrtá série Grimma?

Rok se s rokem sešel a k seriálovému spánku se ukládá i naše oblíbená partička z Portlandu. Již po čtvrté brázdili obrazovky NBC. Jak jim to šlo a jaké to bylo?


20 0
19.5.2015

Tento článek bude obsahovat řadu spoilerů ze čtvrté řady. Proto si promyslete, zda se pustíte do čtení ještě předtím, než dokoukáte celou sérii. Čtvrtá řada měla hned od začátku co vysvětlovat. Řada třetí se s námi totiž rozloučila několika velkými cliffhangery, které bylo potřeba vyřešit. Některé vyřešili velmi kreativně.

Vzácní a ještě vzácnější

Grimm si po celou čtvrtou řadu držel již obvyklého epizodního schématu, kdy nejdůležitější roli hrají noví Weseni, které Nick se svými kumpány chytá. Představila se nám tak celá řada nových a vzácných Wesenů. Důležité je to ono slovíčko vzácných, protože to bývá zmíněno téměř u každého Wesena, na kterého narazíme. Po čtyřech letech už pak člověku nejde moc na rozum, že všichni ti vzácní Weseni se objevují (žijí) zrovna v Portlandu.


Dost však bylo o Wesenech. Pojďme se vrhnout na vedlejší linky, kterých bylo v letošní řadě celkem požehnaně. Na začátku řady jsme museli sledovat Grimma bez Grimma. Adalind totiž připravila Nicka o jeho schopnosti. Naštěstí se objevila matka Seana Renarda, která věděla, jak jeho schopnosti získat zpět. Dostali jsme se tak do velmi zajímavého kolečka, ve kterém se Nick musel podruhé vyspat s Adalind. Tentokrát její podobu na sebe musela vzít Juliette. Nebyl by to Grimm, kdyby se něco nezvrtlo. Celý proces měl na Juliette neblahé účinky. Stala se z ní Hexenbiest.

Seanova matka Elizabeth se v ději objevila opravdu v pravý čas, i když o minutku dříve by to bylo lepší. Sean totiž dokráčel na druhou stranu. Zemřel. Hexenbiest mívají esa v rukávech a Elizabeth vytasila ze své kabelky hada, díky kterému Seana oživila. Sean se však ze záhrobí nevrátil sám, přivedl si sebou Jacka Rozparovače, který pak řádil v Portlandu.

Monroe s Rosalee v ohrožení

Strachovat jsme se také museli o Monroea s Rosalee, protože jejich svatba se dočkala hořkého dozvuku. Jistá skupina Wesenů totiž nemá křížení ras moc v lásce a dali to novomanželům tvrdě najevo. Monroe stál jen krůček od své smrti. Naštěstí Nick získal své schopnosti zpět v pravý čas. Taky jste si všimli, že Monroeovi hrozí smrt častěji než Nickovi?

Jedno město je pro dva Grimmy příliš malé, a tak se Trubel rozhodla odejít s Joshem. Ještě předtím však dostala nabídku, aby se připojila ke skupině, kterou vede agentka Chavezová (viděli jsme ji na konci řady).
Do Portlandu se vrátila i Adalind, která za každou cenu chtěla získat zpátky Dianu. Ta nám během jedné řady vyrostla jako z vody a místo miminka z ní máme mladou slečnu. Královi se však nelíbil Viktorův pomalý postup, a tak byl nahrazen mladším a průbojnějším Kennethem.
Důležitý zlom také nastal u Wua, který začal prošetřovat Nickovy a Hankovy případy, takže chlapcům nezbylo nic jiného, že ho zasvětit do světa Wesenů.

Jak z veterinářky udělat Hexenbiest?

Hlavním hřebem celé druhé poloviny série byla Juliette, která Nickovi pomohla zpět k jeho schopnostem, ale stala se z ní Hexenbiest. Nejprve sice nevěděla, jak to Nickovi říct, ale když se nakonec odhodlala, došlo v ní k jakémusi zvratu. Začala si myslet, že ji Nick bude chtít zabít a odešla od něj. Situace ještě nabrala na obrátkách, když Juliette zjistila, že je Adalind znovu těhotná a tentokrát s Nickem. Začala se cítit podvedená a chtěla se mu pomstít, a tak se přidala ke Kennethovi a pomohla mu získat Dianu tím, že kontaktovala Kelly. Ta následně i s Dianou přijela do Portlandu, kde byla zabita. Rodina získala Dianu a chtěla ji dostat do Evropy. Plán se však nezdařil, protože vrtulník, který přepravoval krále a Dianu se, pilotoval Meisner. Ten se velmi jednoduše zbavil krále a získal Dianu. Otázkou však zůstává, jak mohl Odpor vědět, že královská rodina získala Dianu? Opravdu nemohli královi vymyslet lepší smrt?

Juliette měla původně odletět s králem a Dianou, ale z neznámého důvodu neodletěla a vrátila se za Nickem domů. Vypadalo to, že lituje toho, co se kvůli ní stalo, ale když ji Nick nedokázal zabít. Rozhodla se zabít ona jeho. Jakoby se v Juliette praly dvě osoby. Juliette a Hexenbiest? Ještě než stihla Nicka zabít, tak do domu vběhla Trubel a zabila Juliette. V tu chvíli před domem zastavila agentka Chavezová a řekla seberte ji. Koho tím myslí? Juliette nebo Trubel? Většina diskutujících si myslí, že si přijela pro Juliette. Jenomže k čemu by jí byla?

Grimm začal ztrácet své fanoušky

Premiéry Grimma letos tolik netáhly. Grimm se nejprve posunul na 21:00 a později byl posunut dokonce na 20:00, což seriálu nijak nepomohlo. Fanoušky odradil především začátek, kdy byl Nick bez svých schopností. Asi nejhorším rozhodnutím tvůrců bylo nechat Adalind znovu otěhotnět, díky čemuž se seriál dostal do ještě většího kruhu a sledovanost opět klesla. Celkově sledovanost klesla oproti třetí řadě téměř o milion, což je poměrně velké číslo. Ratingově si seriál pohoršil z průměrných 1,5 % na 1,1 %. Grimm se také dočkal nového ratingového dna – 0,9 %. I přes tento pokles získal Grimm pátou řadu předčasně. Stanice NBC uvedla, že je spokojena se sledovaností, vycházela především z dat Live+7. V této kategorii seriál stále dosahuje poměrně vysokých čísel a rating šplhá až ke 2 %. Přesto pokud sledovanost premiér ještě klesne. Může se stát, že pátá řada bude řadou poslední.

Jak si vedla čtvrtá řada na Edně?

A jak se čtvrtá řada líbila vám návštěvníkům Edny? Nejlépe je vámi hodnocená desátá epizoda Tribunal, ve které šlo Monroeovi o život. Epizoda má 98,8 % a hodnotilo ji celkem 81 lidí. Nejvíce hodnocení získalo finále seriálu. Absolutní číslo se pořád zvyšuje, ale právě teď má 83 hodnocení. Naopak nejmenší počet hlasů získala patnáctá epizoda, tu ohodnotilo jen 24 fanoušků. Nejméně se vám líbila epizoda sedmnáctá, která dosahuje jen 78 %. Průmětně každou epizodu hodnotilo 37 lidí. Průměrné hodnocení čtvrté řady dosahuje 86,7 %. Děkujeme všem hodnotitelům a věříme, že vás do budoucna přibude a výsledky tak budou mít vyšší vypovídající hodnotu.

Verdikt:

Z velmi pomalého startu se čtvrté řadě podařilo vymanit v parádní podívanou, která bavila. I když tvůrci naprosto vypustili linku s klíči a to raději ani nebudeme mluvit o mincích. Tvůrci dali raději přednost kratším zápletkám, které by měly oslovit více diváků, což se však nestalo. Přesto se jim podařilo vymyslet komplexní a zajímavý příběh. Velkým neduhem seriálu však nadále zůstává rychlost řešení zápletek, kdy kvůli epizodičnosti seriálu musí být dějové linky řešeny mávnutím kouzelného proutku.

Hodnocení čtvrté řady: 80 %

Jak se vám čtvrtá řada líbila? A co říkáte na její konec? Co očekáváte od řady páté, která by podle tvůrců seriálu měla být temnější? Abychom měli představu, kdy se Grimm vrátí spouštíme orientační odpočet. Pátá řada nás čeká nejspíš za 157 dní.

Foto: NBC

Nezapomeňte GRIMMA ohodnotit.

Diskuze /29

BruceCrain

Grimm patřil mezi ty průměrné až lehce podprůměrně, ale s velikým potenciálem. První řadu jsem musel prokusávat s velkým přemlouvámním, ale jsem rád, že jsem se zdržel =) 4. řada byla naprosto perfektní!! Adalind už je teda s její aktuální rolí vážně protivná… napadá mě hned několik záplatek, které mohli autoři do seriálu zapojit. To aktuální je prostě a jednoduše vaření z vody… Na to, jak jsem měl (asi je nás víc) na Julliete doslova alergii, tak teď jsem s její rolí naprosto spokojen. To, co se odehrálo v posledních dílech mělo švih, gradaci i zajímavou zápletku. To, co se stalo v posledním díle bylo dlouho očekávaná chvíle :D Upřímně si ale nemyslím, že by to byla konečná. Nebylo by to poprvé, že Seane? :D Každopádně sečteno podtrženo, i když čísla říkají něco jiného, myslím že seriál jde kvalitativně trošku nahoru. Není to žádný hit roku, ale v tomhle případě mi to stačí =)

#5 FaNTa
19.5.2015 | 18:32:20
krisstyna

Já teda to mám tak, že 1. sérii sem si pustila spíš ze zvědavosti 2. tu sem už sledovali i na PC 3. to už sem čekala kdy vyjdou titulky 4. to už ani nečekám na ty titulky :D tahle sezona byla pro mně asi nejlepší i když ty první díly neměli moc velkou zápletku

#5 FaNTa
19.5.2015 | 18:47:59
Simie

Pro mě ta čtvrtá řada nebyla zas tak špatná. Je fakt, že ten začátek byl trochu nudnější, každopádně posledních několik dílů to patřičně napravilo. :)

webmaster
19.5.2015 | 19:03:31
Ann Taylor

No tak první a druhou jsem tak nějak sjela, třetí mě dost bavila, první půlka čtvrté, hlavně kolem Wesenrein, byla super, ale pak? Nuda a zklamání a soboty dopoledne s myšlenkou: Ježiš, zase Grimm… Protože nerada nechávám rozkoukaný seriál plavat a i když jen z velké setrvačnosti, dojíždím aspoň řadu. Ale už mě to fakt nebavilo.

redaktor
19.5.2015 | 19:07:44
FaNTa

#1 BruceCrain: #2 krisstyna: Máte pravdu. 1.série jsem sledoval jen kvůli tomu, abych věěl o čem to je. 2.série tu jsem sledoval kvůli tomu, že mě serial zaujal a chtěl jsem vědět co se stane dál. 3.sérii jsem jen tak proletěl, ale moc mě nezaujala. 4.série byla pro mě též ta nejlepší ze všech. Ale bohužel musím říct, že bych se na grimma od začátku nekoukl už vůbec. Už hodněkrát jsem se přemlouval, že to shlédnu od znova, ale jelikož jsem nepřekousl ani jednu z 1 a druhé sérii co davali na Prima Cool tak jsem se rozhodl, že prostě ne.

K dějové lince Juliette (Taková normální rodina = Neni to nic bohatvůrného, ale myslím si, že to tak bude) :D

Podle mě ji v serialu nevidíme naposled. Jak již BruceCrain, nevěřím tomu, že by ju jen tak zabily a ještě tak lehko jak to udělal Trubel. Chavézová určitě přijela pro ní. Jelikož jí Trubel dala nějak vědět o tom co se stalo. A ona chce vědět jak k tomu došlo a jaké měla/má schopnosti (o jakém rozsahu). Podle mě jí nějak „oživí“ pomocí jiné Hexenbiest stejně jak to udělala Seanova matka pro svého syna. Chavezový skupina (tak jim říkám :P ) jí uvězní a bude zkoumat. Nick se to dozví a půjde jí osvobodit. Juliette se nějak podaří mezitím utéct a napácha nějakou škodu. Nick jí najde, bude se jí snažit pomoc (Samozřejmě do toho uvrta Rosalee a Monroea ti však odmítnou, ale Nick je bude přesvědčovat a nakonec svolí). Nick jí pomůže bude z ní zase člověk a žijou šťastně až do dnes (zazvonil zvonec a hexenbiest je konec :P )

#8 darkHannibal #9 krisstyna #13 Ann Taylor
19.5.2015 | 19:13:24
Anillion

U první poloviny 4. série jsem byla přesvědčená, že po konci série se seriálem končím, ale když teď ve skvělém finále vypadla Julliete (snad trvale), tak se má chuť na další díly plně obnovila. Takže u seriálu zůstávám. Myslím, že to byl skvělý tah, teď už se jen nějak elegantně zbavit Adalind a bude to perfektní čisté plátno pro nějakou novou hlavní zápletku…

19.5.2015 | 19:18:56
ILOVEGRIMM

Pro mě je to nejlepší serial všech dob neuvěřitelně mě baví a každou sobotu večer jak vyjdou titulky Grimma sleduji. NEJLEPŠÍ SERIÁL JAKEJ JSEM KDY VIDĚL <3

19.5.2015 | 20:01:24
darkHannibal

#5 FaNTa: K té teorii o Juliette: Koukám, že tu někdo dával pozor :-)
Sdílím prakticky stejnou představu a naznačuje to i ten telefonát mezi Trouble a Chavezovou v poslední epizodě.

19.5.2015 | 20:26:39
krisstyna

#5 FaNTa: Jestli Juliett oživěj tak přestávám tenhle seriál sledovat, protože v tomhle seriálu člověk prostě věděl když někdo umře tak umře (dobře Sean, ale ten byl mrtvej ani ne minutu) tohle prostě není nic o upírech, takže doufám, že to neudělají, protože jinak se tenhle seriál stane jako z mnoha dalších který postrádají minimální pointu a kde de všechno ;)

#26 Lucek147
19.5.2015 | 20:36:43
Phoeebe

Čtvrtá řada byla podle mě nejhorší ze všech. Seriál se začal víc zaobírat vztahovými liniemi a to se mi moc nelíbilo. Ale zato finále bylo napínavé a poutavé :-).

19.5.2015 | 21:52:28
Anarkii14

4 seria bola super a od prichodu Trubel som sa na kazdu dalsiu cast tesil viac a viac :D. Som velmo zvedavy, ako to bude pokracovat dalej, mame sa urcite na co tesit.

19.5.2015 | 22:49:14
Francesco

1.řada ušla než sem tomu přišel na chutˇ.U 4.řady už sem vyhlížel titulky:).Jen Juls mě sklamala jak se zní stala mrcha. Přitom mohla schopnosti využít ve prospěch Nicka proti královské rodině, a získaní dalších klíčů. Sama si zvolila když zradila Nickovu máti. Takže doufám že nevstane zmrtvých a nebude se tvářit že si nic nepamatuje a pak jí zase rupne v kouli:).Jinak jsem zvědav na Trubel a co sní Chavezová zamýšlí. Takže 5série podˇ domě atˇ je pomě:)))))))))­)))))))))))))))).

20.5.2015 | 8:44:08
Ann Taylor

#5 FaNTa: Žiš ne, jestli to bude takhle…tak se mi to líbit nebude.

redaktor
20.5.2015 | 8:58:16
Maka

Ako tak čítam tak ani jeden koniec čo ste tu napísali by som nepozerala a keby bol koniec podľa mňa zasa by všetci skončili :D každopádne Grimm ma baví 1 séria trošku nudná ale seriál hodlám dopozerať do konca !!! :)

20.5.2015 | 13:15:27
Kenneth

1. serie bývá většinou nudná jelikož se tam řeší jen základní postavy

20.5.2015 | 18:19:45
1Bobesh1

Nevím, co máte proti první řadě? Ta byla nejoriginálnější. Seriál byl v té době ještě pohádkový a nesnažil se tolik ohromovat.
Třeba hlavní tahák letošní řady Golem či ten chobotňák (první dvě epizody) – to byl podle mě celkem děs! V první řadě ty příběhy s Weseny byly perfektní a žádnej z nich nebyl zas tak vzácný ;)

admin
20.5.2015 | 19:04:59
Cinkitoo

Teda na oživení Juliette jsem vůbec nepomyslela a přitom to je docela logické. Ale jestli oživne i ona, tak už to bude jak v Pretty Little Liars, tam taky není nikdo dost mrtvej, pokud nemá „zranění neslučitelná se životem“. Jestli opravdu umře, bude mi chybět, jako hexenbiest jsem si ji oblíbila. Trubel jsem naopak nikdy ráda neměla, ale s agentkou Chavezovou má potenciál. Ovšem strašně mě baví Adalind, i když jsem asi jediná, komu její plodnost až tak nevadí. Po posledních dvou dílech si dost dobře umím představit, že si ji Nick nastěhuje (asi tedy změní adresu, kdo by žil v domě, kde usekli hlavu jeho mámě) domů. V Seanovy temné stránky dost doufám.

#19 JS
20.5.2015 | 19:13:16
Wolf9
  1. Já si pořád myslím, že Trubel Juliette těmi šipkami jen omámila.
  2. Otěhotnění Adalind spíchli narychlo, protože jim otěhotněla herečka.
  3. Stejně tak narychlo se zbavili Kelly, takže teď budou buď komplikovaně řešit, jak vrátit do seriálu linii s mincemi, nebo tuhle docela zajímavou linku definitivně odepíšou :-(
#19 JS #20 Omilis
20.5.2015 | 19:53:14
JS

#17 Cinkitoo: Ja zase uvažujem, čo sa asi stane, ak náhodou ozaj Dianu vrátia Adalind. Za Dianou bude chodiť kapitán v párne dni a za baby zaubergrimmom Nick v nepárne dni? Aby nakoniec nezaložili spoločnú domácnosť a Adalind nezaviedla mnohomužstvo. :D
#18 Wolf9: To by bola škoda, keby odpísali mince. Zase ťažko by sa im Nick dostal na stopu, jedine, že by Kelly nechala nejaké inštrukcie pre prípad, alebo by ich niekto našiel.

21.5.2015 | 11:00:07
Omilis

#18 Wolf9: Proto ji z pusy tekla krev? Pokud Juliette oživí, tak naserou dost lidí. Myslím, že byla nejméně oblíbenou postavou a skoro všichni byli rádi, když umřela.

21.5.2015 | 15:18:45
FaNTa

Jak jsem již psal. Ať ožije bude sranda tu číst ty ubrečené komentáře jak ju nesnášíte :D

23.5.2015 | 22:53:29
Kenneth

Tak to by mohli oživit i Kelly říct že jejího ducha přenesli do jiného těla a mohla by ji hrát nová herečka :D

#23 JS
24.5.2015 | 8:18:05
JS

#22 Kenneth: V takom prípade by mi bola možno sympatickejšia. Tá hérečka mi liezla na nervy, vlastne už od čias Mariany. :)

24.5.2015 | 10:40:15
Kenneth

nj jenže pak by to bylo Grim komando Keley jako Leader Nick jako zbraňový specialista Trubel jako průzkumák a ten kluk co odjel s Trabl… jako ten blb co všecko pokazí zkrátka takový G-Team

#25 JS #27 Ann Taylor
24.5.2015 | 17:07:47
JS

#24 Kenneth: Skôr Kelly cez zbrane a Nick ako líder, predsa len mi občas pripadal nechcem povedať inteligentnejší, ale trochu uvážlivejší. Ten čo odišiel s Truble bol Josh, ale bol len potenciálny grimm, tak neviem, či by sa do G-Teamu hodil. :) A čo Monsalee? A policajná časť? Tí sú vzduch? :D

#27 Ann Taylor
24.5.2015 | 17:49:22
Lucek147

#9 krisstyna: je to serial ve kterem je vlastne vsechno mozne tak proc ne, sice juliette neni muj oblibenec ale kdyz uz zh ni udelali hexenbiest tak je trochu skoda ze tak rychle zmizela ze sceny, hlavne ted jsou vlastne vsechny carodky mimo provoz a to mi prijde trochu divny

24.5.2015 | 21:52:12
Ann Taylor

#24 Kenneth: :D Ta představa :D
#25 JS: No ti by přece dělali „vědeckou základnu“ ne :D

redaktor
25.5.2015 | 13:42:24
Glavier

Juliette mi strašně lezla na nervy, ale co je z ní Hex, celkem si u mě šplhla. Trochu škoda, že zmizela tak brzo. Celkem jsem doufala, že pomůže s „pokladem“ a pak jí zabijou XD

31.5.2015 | 21:56:35
petram

Pro mě je to ten nej seriál, kolikrát už jsem ani nečekala na titulky :D mám všechny série v PC a pustit si všechny 4 série za sebou byl fakt hukot :D ještě týden po dokoukání se mi o tom zdálo :D nemůžu se dočkat páté řady a doufám, že nebude poslední. Grimm je pro mne nejlepší seriál co jsem viděla a kdyby byl nekonečný, tak super :P.

22.6.2015 | 11:56:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E13: The End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překládáme na verzi:

  • Grimm.S06E13.HDTV­.x264-SVA

Titulky k šesté řadě pro vás připravuje překladatelský tým ve složení: @Nameless1, @ScaryX, @Maty9, @Gongis, @Blasut, @baru_e94, @Lucifrid a @1Bobesh1. Přečas na WEB-DL od @kisch.

Diskuze k seriálu

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy