Grimm Occultatum Libera aneb co se skrývá za novým povstáním?

Occultatum Libera aneb co se skrývá za novým povstáním?

Occultatum Libera aneb co se skrývá za novým povstáním?

Druhá epizoda Grimma nám odhalila další část skládačky o novém povstání, které provází pátou řadu. Pojďme se tedy na povstání pořádně posvítit.


18 0
10.11.2015

Nová řada je spojování s jakýmsi povstáním, o kterém zatím nic bližšího nevíme. Vlastně známe zatím jen znak a heslo. Jisti si nemůžeme být ani tím, kdo je členem onoho povstání. Překvapivě to zatím vypadá, že členem povstání je Meisner. Ten by měl být zároveň členem Odporu. Také víme, že unesl Dianu, jejíž osud je od finále čtvrté řady neznámý. Kam se poděla? Má snad být tajnou zbraní tohoto povstání?

Nejprve se pojďme podívat na znak. Jedná se o čtyři škrábance. Škrábance, které může udělat jakýkoliv Wesen. Členové povstání tedy zvolili znak, který je vhodný pro všechny druhy Wesenů.


S tím dává smysl i heslo povstání:

Occultatum Libera

To lze podle Monroea volně přeložit, jako osvoboď, co je skryto, popřípadě osvoboď skryté. Pozorného diváka hned napadne, že pod slovíčkem skrytí mohou být myšleni Weseni. Ti žijí v našem světě jako menšina. Musí potlačovat své zvířecí já, což pro ně může mít psychické dopady. Určitě by se jim volněji žilo, kdyby se mohli proměnit kdykoliv a kdekoliv.

Je tedy povstání myšleno tak, že Weseni chtějí převzít vládu nad světem a vymýtit lidstvo? Nebo jen zrušit léta zajetý wesenský řád? Co podle vás má za lubem toto povstání?

Jaký je rozdíl mezi odporem a tímto povstáním?
Jak již bylo napsáno výše. Meisner je členem Odporu. Toto povstání tak může být pouze další fází Odporu, který se rozhodl přestat skrývat a začal uskutečňovat své plány naplno.
Může se také jednat o úplně jinou skupinu lidí, kteří se rozhodli vzít věci do svých rukou a s Odporem nemusí mít vůbec nic společného.
Kolik stran tu tedy vlastně máme? Královské rodiny, Odpor, Povstání, Chavezová, Meisnera no a nezapomeňme na Nicka. Nebylo by nejlepší si to rozkreslit?

Co s tím má společného kapitán?

Když Betty Framová mazala data z počítačů, tak jako poslední byla smazána fotka s kapitánem Renardem.

V závěru čtvrté řady jsme viděli, jak Meisner vyhodil samotného krále z vrtulníku a to bez mrknutí oka. Začíná tedy toto nové povstání zabíjet členy královské rodiny a přebírat vládu? Je dalším na řadě kapitán Renard?

Pokud je členem povstání i Meisner, tak moc dobře ví, že Renard s královskou rodinou nemá, až na krev, nic společného. Na druhou stranu, po smrti řady důležitých rodinných postav se jeho pozice nečekaně přiblížila k trůnu. Vlastně se nám naskýtá otázka, kdo teď vlastně vládne? Nejspíš bychom se neměli spoléhat na to, že Viktor ještě žije.

Ale zpět ke spojení mezi Meisnerem a Renardem. Pokud ví, že Renard s Rodinou nechce mít nic společného. Může mít Renard něco společného i s tímto povstáním. I Renard je členem Odporu. Každé povstání potřebuje vůdce nebo lidi s kontakty. Renard se svojí minulostí a se svou částečně modrou krví by mohl být vhodnou volbou na nového panovníka.

Kam zmizela Trubel a Juliette?
Otázka za zlatého bludišťáka. Co Chavezová, která pravděpodobně spolupracovala s povstáním, udělala s Juliette a Trubel? Je Juliette opravdu mrtvá? Nebyla krev z jejích úst jen nějaká finta na diváka? Je snad jedna z nich držena v tajném vězení? Hlasujte v naší anketě!

Koho jsme slyšeli v tajném vězení?

34%
33%
24%
8%
2%
293 hlasů

Co si o tomto povstání myslíte vy? O co tady jde podle vás?

Foto: NBC

Diskuze /44

Rob2

Co to píšete? 1. Meisner není členem povsstání to je snad všem jasné
2. Odpor a tohle povstání jsou dvě rozdílné věci: Odpor bojuje proti královským, protože nesouhlasí s jejich vládou a povstání chce obsadit minimálně město, ale spíś větší uzemí( a tím se vzepřeli i radě).
3. Diana nemůže být v té cele už jenom kvůli tomu, že jí Meisner chrání. A i kdyby ji tam mučil tak s těmo schopnostma by asi pro ní neměl být problém utéc.

#2 Luci75 #3 FaNTa #4 FaNTa #5 Cinkitoo #7 floowťák #14 Kogol #17 1Bobesh1
10.11.2015 | 17:49:42
Luci75

#1 Rob2: Thumbs up! Plus + podle mě jsou tu tři strany Odpor, povstání a organizace (Chavezová) co se snaží naverbovat Trubel. Zajímalo by mě, podle čeho to vypadá, že je Meisner členem povstání? Jestli podle tetování, tak to vůbec nejsou škrábance, a je to tetování toho herce.

10.11.2015 | 18:09:05
FaNTa

#1 Rob2: Rob ? :D C to píšeš ty ??? Meisner je členem odporu… Byla teprva druhá epizoda a ty přesně víš co chce Povstání ??? :D Jak můžeš napsat takovou hovadinu? O Povstání se nic neví. Krom těch drobností jako např. Meisner je členem povstání, Truble a Juliette je někde držena právě Povstáním. Členové skupiny sahají určitě hlouběji do politiky. Když byla Chavezová detektivem FBI.

Nikdo nepsal o tom, že je Diana v cele a nebo že jí Meisner mučil :D Tomu hlasování se říká ANKETA…

10.11.2015 | 18:14:58
FaNTa

#1 Rob2: Meisner je členem jak povstání tak i Odporu

10.11.2015 | 18:15:23
Cinkitoo

#1 Rob2: Ad 1: Jak to může být jasné? Byl kontaktem Chavezové, vyšel ze stejné cely jako ona. Co by pak byli? Odpor proti novému povstání? Renard se chová divně, takže si myslím, že v tom je nějak zapojený.

#12 VONDRUS1
10.11.2015 | 18:16:31
Čelo

A co ty klíče ? Nebude tam jistá spojitost s blížícími se událostmi ? :-)

#8 FaNTa #17 1Bobesh1
10.11.2015 | 18:28:13
floowťák

#1 Rob2: Já si třeba myslím, že účel této organizace je, aby Weseni a lidé žili tak nějak rozumně každý ve své společnosti. Jsem si jistý, že Meisner nic nemučí a jsem si jistý, že organizace funguje proti Vzpouře.

Odpor a toto je něco úplně jiného, jak zde poznamenal FaNTa, zde vůbec nejde o královské, což neznamená, že Renard s tím nemá nic společného (věřím, že by to Nickovi řekl – jestli ne, tak se vrací tajemný kapitán z první série s tím, že divák není zasazen do tohoto příběhu).

Meisner pravděpodobně Dianu při sobě ani nemá, někde bylo řečeno, že „Diana problem“ je teď na nějakou chvíli odsunut hodně do pozadí.

Někde jsem četl, že kapitán bude mít politické ambice, což sice může znamenat se ucházet o trůn, ale kapitán dost jistě nechce mít s královskými nic společného.

Daaaaaamn, son. =D

10.11.2015 | 18:44:10
FaNTa

#6 Čelo: Pokud vím klíče se maj řešit ve druhé polovině

10.11.2015 | 18:47:00
JS

Sumár: ak vynecháme resistance proti kráľovským, máme Chavezovú a jej organizáciu, ktorá verbuje grimma a usiluje sa nejakým spôsobom regulovať wesenov (s04e03: Být schopná identifikovat a zničit nebezpečný vliv Wesenů na společnost je velice cenný dar.). Jej spoločník je Meisner. Chavezová sa má stretnúť s nejakými ďalšími členmi jej skupiny, tí sú ale zabití, rovnako ako ona. Na mieste činu je zanechané znamenie Occultatum Libera. Prečo by OL zabíjali vlastných členov? Z toho mi vyplýva, že Chavezovej organizácia a OL sú dve rôzne veci a teda Meisner je proti OL. Takže rob2 má pravdu, Meisner nie je súčasťou OL.

Ak tam má prsty kapitán, tak myslím, že spolu s Meisnerom, ktorý bol jeho spojencom proti kráľovským v resistance, infiltrovali Chavezovej organizáciu. O nej mu povedal Nick potom, ako prvý krát uniesli Trubel. U kapitána nejde len o to, či má alebo nemá záujem o trón, ale či naň môže usadnúť, jednak je nečistokrvný a jednak nemanželský. Takí potomkovia bývajú z práva na trón vylúčiť. Veľmi pochybujem, že by Dianu chceli kráľovskí získať preto, aby ju dosadili na trón, práve z tých istých dôvodov, skôr chcú využiť jej schopnosti.

#10 Luci75 #15 Rob2 #19 FaNTa
10.11.2015 | 19:36:29
Luci75

#9 JS: S prvním odstavcem souhlasím, vidím to naprosto stejně. ;)

#11 JS
10.11.2015 | 20:06:16
JS

#10 Luci75: A s druhým nie? :D Žartujem, netvrdím, že kapitán v tom musí byť. To len, že v prvých dvoch bol pomerne aktívny, bolo vidieť, že má vlastné plány a kuje vlastné pikle. Posledné dve série sa ale v podstate len tak vezie, alebo ho stále niekto musí zachraňovať a začína mi liezť na nervy. :(

#16 Luci75
10.11.2015 | 21:13:23
VONDRUS1

#5 Cinkitoo: PODLE MNĚ SE CHOVÁ DIVNĚ KVŮLI TĚM CO ZABIL KDYŽ BYL JACKEM

#13 JS
10.11.2015 | 21:15:22
JS

#12 VONDRUS1: Takýmto tempom rýchlo prispeje k tomu, že Nick od polície odíde. Potom, ako sa v druhej sérii snažil ho tam a v Portlande udržať, dokonca vypil ten hnus, aby prebudil Juls, tak sa správa ozaj divne. Plus nikdy predtým Nickove tvrdenia, akokoľvek nepravdepodobné, nespochybnil. Pripadá mi to, ako keby mu chcel zabrániť pátrať po Chavezovej organizácii. Tie zabité ho síce trápili, ale že by až do takej miery, aby začal mrviť prácu? Určite zabíjal aj v minulosti, čo môžeme vedieť, čo musel urobiť pri spolupráci s odporom.

10.11.2015 | 21:25:27
Kogol

#1 Rob2: ano je jasné že Chavézová je s Maisnerem protože si volali a weseni z toho povstání zabily ji…takže jsou tu 4 strany odpor, královská rodina, to vězení a ty vzpořenci…ale odpor a královská rodina stěmi dalšímy nemají nic společného…

10.11.2015 | 21:42:07
Rob2

#9 JS: Moc děkuju :) napsal jsi to dost blbuvzdorně tak snad to pochopí

10.11.2015 | 21:58:12
Luci75

#11 JS: No nejdřív jsem si myslela, že o té organizaci nic neví. Ale když se na to dívám zpětně, tak je pravda, že se chová divně, když na ni přijde řeč, takže by o tom mohl vědět víc, zvlášť když vezmeme v potaz, že se zná s Meisnerem. ;)

10.11.2015 | 22:00:07
1Bobesh1

#1 Rob2: Teorie. Píšu možné alternativy, jak to může být, ale také nemusí. Nad čímž se vede diskuze. Nikdo netvrdí, že ten či onen je členem něčeho. O tom podobné články jsou, aby vyvolaly diskuzi mezi fanoušky seriálu, což se daří.
Pak je věc druhá, že se ozvou Ti nejchytřejší a myslí si, že jejich pravda je svatá a používají výrazy jako blbovzdorně a to vlastně zcela zbytečně. Každej může napsat svoje.

#6 Čelo: Klíče by se měly začít řešit později během páté řady. Takže netřeba o nich psát, když se vlastně v páté řadě ještě ani řešit nezačaly.

#18 JS
admin
10.11.2015 | 22:04:45
JS

#17 1Bobesh1: V tom prípade ti tam ale chýba tá možnosť Chavezová + Meisner vs. OL. Mne to v článku tiež miestami pripadalo dosť jednoznačne napísané. Fakt je, že Chavezovú a spol. zabil OL, takže asi sotva bola členom a Meisner ako jej spojenec tiež nie. Plus, ak by bola členom OL, zjavne násilnej organizácie, prečo by na ňu upozorňovala grimma-policajta? Varovala ho pred vojnou, prečo by to robila, ak by mala záujem na jej rozpútaní a na víťazstve v nej?

10.11.2015 | 22:33:14
FaNTa

#9 JS: Dotaz. Jak víš, že je Meisner ve stejné skupině jako Chavezová ?

#24 JS
11.11.2015 | 6:50:34
mety

lebo v prvom diely bola s nim v tom vezeni a tiez lebo jej volal na mobil

11.11.2015 | 7:55:41
Hoot77

Pokud by tedy Meisner a Chavezová byli proti Povstání, tak bych chápal, proč sebrali Trubel, popřípadě i Juls. Budou potřebovat každou pomoc.

11.11.2015 | 8:34:43
Poky2525

Tak je snad jasné že je tam Trubel kdyby tam byla Juliette tak ho zabije jen myšlenkou. A navíc o tom že je Juliette čarodějka ani nevěděli o Trubel věděli dlouho dali ji na výběr a když se nepridala dobrovolně tak ji přemlouvá Meisner jen me zajímá co on je zač že mu Grimm není schopnej nakopat prdel a utect .

#24 JS
11.11.2015 | 13:59:46
Cinkitoo

Jestli Juliette žije, tak to je pěkná kravina. No nic :) Ale Renard, co mlží a je oblečenej, se mi nelíbí.

11.11.2015 | 15:25:44
JS

#22 Poky2525: O hex-Juls im mohla povedať Trubel, vyzerá to, že s nimi spolupracuje. Ak by ju uniesli, tak by Chavezová Nickovi povedala, kde je, keďže ho chcela do tej organizácie priviesť a vedela, že je umiera. Nepovedala by mu to práve vtedy, ak by vedela, že Trubel nie je unesená a niekde sa sama objaví. Čo sa týka Meisnera, zatiaľ je odkazovaný ako človek. Ak by bola v tom väzení Juls, mohla by ho zabiť, jasné, ale to isté aj Trubel.

#19 FaNTa: No, telefonovali spolu, prechádzali sa spolu vo väzení. Ak neboli spojenci, ale odporcovia z dvoch rôznych skupín, prečo by boli spolu?

#25 JS #26 Poky2525
11.11.2015 | 17:46:47
JS

#24 JS: Ehm, že umiera. To sa stáva, keď si to človek po sebe neprečíta. :)

11.11.2015 | 17:57:36
Poky2525

#24 JS: když by snima Trubel už spolupracovala proč by ji unášeli ? A proč by neunesli Nicka ? Když je daleko silnější než Trubel… Kdyby věděli že je Nick Grimm tak by ho oslovili už davno . Jediná otázka je s kým Trubel telefonovala.

#27 JS
11.11.2015 | 19:09:30
JS

#26 Poky2525: Schamtli ju, pretože v tom momente chcela pomôcť Nickovi z obavy, že mu ublížia. Ďalší vývoj už Nick nevidel, celkom dobre sa mohla upokojiť, keď videla, že mu viac-menej nič neurobili a pekne s nimi odísť. To, že s nimi spolupracuje, neznamená nutne, že im prezradila všetko, čo sa Nicka týka. Skôr by som čakala, že na tú spoluprácu kývla v snahe ho ochrániť. V telefóne to bol ženský hlas, takže Chavezová to mohla byť.

11.11.2015 | 19:20:28
Kenneth

Myslím že v té cele je nějaký člen toho OL a ta tajná vládní organïzace ho mučí kvůli infu.

#29 JS #30 Extra.girl
11.11.2015 | 20:10:55
JS

#28 Kenneth: To je asi najpravdepodob­nejšie vysvetlenie. Ale priznávam, že by som čakala niečo prekvapivejši­e. :)

#32 Kenneth
11.11.2015 | 20:58:03
Extra.girl

K tomu prvnímu odstavci mám menší připomínku. Už v dřívější epizodě, kdy se monroe a rossalie dostali do wesenského cirkusu, jasně rosalie vysvětlovala, že i pro wesena, který provede „veřejné“ voge a opakuje jej častěji, může dojít k pohlcení lidské stránky. Takže můj názor je ten , že určitě nechtějí zveřejnit své pravé já. Navíc si myslím, že lidská rasa převažuje tu wesenskou. Takže kdo by stál o pokusy na wesenech, vyhlazení či wesenské zoologické zahrady? Pravděpodobně nikdo z wesenů. Možná se odpor, organizace, či jiné hnutí, snaží převzít otěže království a řídili odsud svou populací wesenů? Teoreticky není nástupce na trůn, Sean i Diana jsou bastardi, ale Sean je v odporu, tudíž i přes to že je bastard, by mohli jeho původ využít. Jen spekulace :D

#28 Kenneth: To mě taky napadlo ;)

#31 1Bobesh1
11.11.2015 | 21:18:07
1Bobesh1

#30 Extra.girl: Ono svržení lidstva je následně hned zjemněno na svržení stávajícího wesenského řádu. Takže jako? :)

Sean je sice bastard, ale i tak má teoretickou šanci na vládnutí. Když byl princem nazývaný i bratranec, tak proč by to nemohlo padnou na Seana.

#34 JS
admin
11.11.2015 | 21:25:51
Kenneth

#29 JS: Nemusím mít pravdu žejo tak Juls tam není 100% ani Diana jelikož ty by Majora Majsnera (Václava) roztrhaly i kdyby byly přivázané ke za prdel u stropu kdyby jim chtěl ublížit. Trouble je taková reálnější možnost a když si to vemu kolem a kolem tak je jediná možnost že je tam někdo z OL leda že by na Julii použili nějaký druh toho „Inhibitoru“ na Hexenky. ještě by tam mohlo být nekteré princátko nebo tak.

#34 JS
11.11.2015 | 22:37:50
Orie88

hehe sami zajimavy teorie :) Moje zni: Odpor přešel do ofenzivy a je totožný s povstáním. Král je mrtev a další následníci nebyli zatím ukázáni – pokud vůbec nějací zůstali :-D Takže se těším na další díly a uvidíme :o)

Juliet 100% žije :D

12.11.2015 | 0:33:00
JS

#31 1Bobesh1: Nevieme úplne presne, z akej rodiny pochádzala Ericova matka (Viktor bol uvádzaný ako Ericov bratranec z matkinej strany), celkom dobre mohla byť sestrou vládnuceho kráľa z inej rodiny alebo iného princa a Viktor tak mohol mať z tejto strany nárok na titul princa. O Kenovej rodine nevieme vôbec nič, takže to isté. Tradične, ak bol v rodine nemanželský syn kráľa, málokedy sa dostal na trón, radšej sa uprednostnil iný príbuzný (brat, bratranec).

#32 Kenneth: To ma tiež napadlo. Nemuselo by to nutne byť tak zložité (a nechutné) ako urobili pri Adalind. Ak hexenbiest tradične pracovali pre kráľovských, bolo by logické, ak by mali niečo na aspoň dočasné potlačenie ich schopností, pretože tak mocní weseni by sa mohli ľahko obrátiť proti nim.

#35 armunder
12.11.2015 | 17:36:46
armunder

Kenneth jestli vzali jeho tělo jak chtěla královská rodina nebo Juliet ale tohle vylučuju protože tohle je víc zaměřený na realitu takže je oživit nemůžou! A ten chlápek jak tam šel tak tenhle přece odletěl pryč z Dianou. Takže tenhle odletěl pryč s Dianou a ono se to všechno chystá na válku. Protože pracoval pro occotaltus liberia. Jste si nevšimli že to je on a Diana ta už je velká holka. A měla zvláštní schopnosti.
#34 JS: Můj názor

12.11.2015 | 18:38:51
Rob2

Kdo pracuje pro occotaltus liberia? Meisner ? Tak to se asi díváš na jinýho Grimma

#37 armunder
12.11.2015 | 22:13:59
armunder

Occotaltus liberia není královská rodina a pro ně pracovala i ta agentka.To nemusí být královská rodina to vylučuju.Klidně je to možné protože jak ve čtvrté sérii říkala ta agentka že je Trubell důležítá protože je Grimm. To je už odlišné protože v každém díle šlo jenom o Veseny tak že by to pozměnili? Tohle možné je a oni mají právě jiný cíl. Tamtoho Meisnera mohli mu svěřit tenhle úkol protože pochybuju že by šel do odporu když je v královské rodině. Proto policistu jak ***** s Adelin už nepracoval. A když zavrhl svoji královskou rodinu tak musí pracovat jedině pro ně a to v utajení jinak mi vysvětli proč jsme je neviděli v dalších epizodách.
#36 Rob2:

#38 JS
13.11.2015 | 23:01:06
JS

#37 armunder: Meisner nie je členom kráľovskej rodiny – počas tretej série spomínal (Renardovi), že mu kráľovskí zabili otca, Adalind, že mu zabili snúbenicu. Určite by pre nich ani nepracoval. Je odkazovaný ako spolupracovník odporu proti kráľovským a najnovšie sa objavil ako spojenec agentky FBI Chavezovej. Tú zabili weseni, ktorí po sebe zanechali znak OL, takže asi sotva bola ich členom. Takže aj Meisner sotva bude členom OL. Zatiaľ to vyzerá na zaujímavý štvoruholník – kráľovskí vs. odpor, Chavezovej organizácia vs. OL. Dáva to zmysel – OL sa zrejme snaží násilne narušiť existujúci poriadok, organizácia Chavezovej mi pripadá skôr ako zoskupenie wesenov (možno podobne ako ona pracujú pre rôzne bezpečnostné zložky), ktorí sa usilujú eliminovať negatívny vplyv wesenov na spoločnosť (toto povedala Trubel, že taká schopnosť je vzácny dar). Z tohto hľadiska mi nepripadalo, že by Chavezová bola súčasťou organizácie, ktorá sa násilím usiluje zmeniť stav vecí, skôr ako organizácia usilujúca sa suplovať prácu grimmov.

14.11.2015 | 10:25:54
Kenneth

JSko zlatíčko konečně nekdo kdo si vzpomněl na to že Čavézová je členem „TAJNÉ VLADNÍ ORGANIZACE“ upozornuju na to slovo VLÁDNÍ!!!!

#40 JS
14.11.2015 | 22:26:02
JS

#39 Kenneth: Teda, zlatíčkom ma tu ešte nikto nenazval. Červenám sa. :D

#41 Kenneth
14.11.2015 | 23:14:32
Kenneth

#40 JS: počkaj chvílu a budeš chtět se mnou chodit ;)

#43 JS
15.11.2015 | 0:27:31
Kenneth

jak to říkali že co to znamená? ocul je oko ne? liberat je svoboda? něco jako zři svobodu?

#43 JS
15.11.2015 | 0:35:54
JS

#41 Kenneth: No to by záležalo… odkiaľ si? :D :D

#42 Kenneth: occultus je tajný, occulto tajiť, takže skôr od tohto slova. Jé, dva semestry latinčiny sa konečne na niečo zišli. :-o

15.11.2015 | 10:46:37
Grimmholik

‚occultatum libera‘ aneb, co se skrývá za novým povstaním. Myslím, že pointa té ‚organizace‘ je taková, aby se co nejvíce wesenů dalo dohromady a nebáli se ukázat svou „skrytou příšeru“, kterou v sobě mají ukrytou. Proto taky ukradli Trouble, protože ona je Grimm, tudíž by weseny mohla pozabíjet. 5×03 na konci ty děti weseny ten chlap, taky seznamuje s ‚occultatum libera‘, aby jich bylo co nejvíce, že jo. Chápete mě? ‚occultatum libera‘ – ukaž, co je skryté – ukaž se, jako wesen.

19.2.2016 | 23:07:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy