Grimm Páteční premiéry narazily na nové dno

Páteční premiéry narazily na nové dno

Páteční premiéry narazily na nové dno

Ne nadarmo se říká, že čtvrté řady bývají pro seriály osudné. Většinou scenáristům dojde nit a původní zajímavou myšlenku začnou obohacovat o méně zajímavé dějové linky a když už nevědí kudy kam, začnou se věnovat vztahům.


2 4
2.4.2015

Dlouhé tři roky se stanice NBC mohla radovat. Seriál Grimm patřil mezi nejsledovanější pořady pátečního večera. Už minulý rok však stanice CBS vyfoukla stanici NBC vítr z plachet a to když přesunula na páteční večer Hawaii Five-0.

(Foto: NBC)


Letos se však páteční premiéry musejí vypořádat s téměř miliónovým poklesem sledovanosti, což ve výsledku znamená pokles celkového ratingu o 0,3 – 0,5 %. Tento pátek pak patnáctá epizoda čtvrté řady narazila na nové dno sledovanosti, když epizoda získala rating jen 1,0 %.

V současné době se již o seriál Grimm nemusíme bát, protože pátou řadu má jistou. Nastává však otázka, zda nebude poslední? Je možné, že stanice NBC seriál ukončí?

Toť otázka. Stanice při obnovování nehledí jen na sledovanost premiér, mnohem více se zajímají o čísla Live+7 (a Live+10). Když NBC oznamovala obnovení Grimma, uváděla, že dosahuje průměrného ratingu 2,1 % se sledovaností 7 milionů. Otázkou však zůstává, jakou roli sledovanosti Live+7 opravdu hrají. Grimmovi hraje také do karet syndikace stanicí TNT, čili NBC vydělává a také to, že stále patří mezi sledovanější páteční programy.

Vše tak naznačí vývoj sledovanosti následujících epizod. Pokud bude pokračovat klesající trend, může se stát, že NBC označí pátou řadu za finálovou, tak věřme, že se Grimm udrží nad jedním procentem.

Diskuze /14

JS

Tak dúfajme. Že by počas jednej série ukončili to, čo naťahovali v štyroch nebude podľa mňa príliš dobré. Je vysoko pravdepodobné, že niektoré dejové línie proste neukončia a nechajú ich otvorené. A to by ma naštvalo.

2.4.2015 | 17:38:48
Ann Taylor

No já se tomu moc nedivím. Spoustu věcí zajímavě naznačí a pak se na ně vykašlou nebo je nějak divně a plytce rychle vyřeší, a spoustu věcí dělají dokonce dost blbě, zvláště teď s tím dalším dítětem a nahromaděním zápletek.

redaktor
2.4.2015 | 18:24:43
lovespring

Nové zápletky mi nevadí, pokud budou hezky ukončené. Minulý díl byl pro mě slabší, protože se moc řešil nový případ a děj vlastně nikam nepokročil. Doufám,že se v příštím díle bude řešit Adalind a Juliette. A také doufám, že bude i šestá řada:-)

2.4.2015 | 19:43:45
Liss93

Já poslední 2 díly neviděla a vůbec mi to nevadí… Což mi vadí. Dřív jsem se každého dílu nemohla dočkat, nyní mi prodleva vůbec nevadí. Jak ostatní zmínili, hodně zajímavých věcí načali, ale opustili je nebo nakonec až moc jednoduše vyřešili. Vadí mi, že je z Juliette Hexenbiest a to jak se jí stala, bylo absolutně směšné. Jen tím, že se načuchala páry a vyspala se s Nickem v podobě Adalind? Ta si musela projít složitým procesem a ne, že se jí stala jen tak, náhodou. A teď to, co jsem se dočetla o dítěti… Jestli chtějí mermomocí dát Adalind s Nickem dohromady, tak to měli dávno udělat. A kdyby byla Juliette mrtvá už několik sérií, tak by mi to nevadilo, hrozně nudná patrona. Scénáristé si pod sebou sami podřezávají větev.

#5 JS
2.4.2015 | 21:26:57
JS

#4 Liss93: Zase až taký rozdiel v tom nebol. Na tom rituáli Adalind bola najpodstatnejšia tá pasta, s ktorou sa Ad. potom natierala, v ktorej bola DNA hexenbiest, v tomto prípade Frau Pech. Zvyšok obradu bol podľa mňa len efektný a dosť nepríjemný humbug, ktorý sa tváril veľmi komplikovane a práve táto komplikovanosť mala odôvodniť, prečo zaň Ad. musela zaplatiť takú vysokú cenu (sľúbila im dieťa). Pretože celý obrad bol postavený tak, aby ho bývalá hexenbiest bez schopností nemohla uskutočniť sama – predsa len zabiť hexenbiest pri sile by pre v podstate človeka bolo takmer nemožné. Pri tom, čo urobila Juls tiež išlo o to dostať do jej tela DNA hexenbiest (Adalind), len iným spôsobom. Keď si spomenieš, Elisabeth jej pri inhalovaní z klobúka hovorila „tri nádychy, ak ňou nechceš byť nastálo“. A určite keby sa nadýchla viackrát a zmenila by sa natrvalo, tak by to bolo aj s hexenbiestími schopnosťami. Takže toto mi až tak od veci nepríde. A potom Juls bola dosť nudná a toto ju oživilo. :D
Skôr mi vadí to s druhým dieťaťom, proste na hlavu, že ubehlo x mesiacov a nikto si nič nevšimol, ani Ad.

3.4.2015 | 11:32:10
Kathryn01

Já myslím, (a doufám), že něco pořádného vymyslí a že poslední díly čtvrté série zvednou opět sledovanost. Stejně jako většině lidí, kteří sem zatím něco napsali mi vadí, že něco v seriálu načnou, a moc rychle od toho opustí. A také podle mě nějaké věci trochu nedomysleli, pořád se například lámu hlavu nad jednou větou z první série: „Blíží se něco zlého, třeste se! Jde si pro vás…“ Pořád mě nenapadlo, co je to něco zlého a na to čekám už čtyři série…Ale i přesto je Grimm můj nejoblíbenější seriál a pevně věřím, že budou po páté sérii další série.

#7 Kenneth #8 Ann Taylor #9 JS
3.4.2015 | 23:17:18
Kenneth

#6 Kathryn01: těch vjecí je tam víc ..klíče…zniče­níkrálovských… Diana.....Trubel a (nevzpomenu si meno)…Adalindino těhotenství + Jullietino přemněna Renardovy noční můry ala teče mi krev z nosu..a všimněte si žeodsunuli Monroea a Rosalee jaksi do pozadí a Bud už nebyl taky dlouho

4.4.2015 | 1:05:56
Ann Taylor

#6 Kathryn01: Pokud si dobře pamatuju, tak právě před narozením Diany tam někdo říkal, že se stane něco zlomového, že když se ojeví ti weseni, co se tam objevili (fakt si nepamatuju, o koho šlo), je to předzvěst velkých událostí ve světě – a mělo jít právě o narození Diany. Která ovšem… si teď někde žužlá palec s Kelly, takže…

#9 JS #10 Nard #11 nepodstatný
redaktor
4.4.2015 | 9:17:23
JS

#6 Kathryn01: Mám pocit, že to boli tie včeličky, ale oni spomínali niekoho, nie niečo, nie? V zmysle, že varovali Nicka pred niekým zlým. A väčšinou potom dávali záber na Renarda. :D A keď z neho urobili „dobrého“, tak som myslela, že to bude Eric a zase nič. :(
#8 Ann Taylor: Pred (alebo pri) narodení Diany sa hovorilo o niečom zlomovom, ale nebolo priamo povedané, že je to ona. Len zakaždým dali na záber na pôrod alebo už priamo na ňu. Tí weseni boli skalpovači.

4.4.2015 | 10:47:59
Nard

#8 Ann Taylor: Wildesheery myslíš ? :D

4.4.2015 | 10:51:48
nepodstatný

#8 Ann Taylor: podle mýho názoru, to „zlo“ co mělo představovat příchod wildesheerů nebyla diana, ale nick, jak přišel o schopnosti a všechno co následovalo potom… nebo to taky mohly být ty události co se děli po svatbě monroa s rosalee… nevíš, co přesně scénáristi měli namysli

#12 JS #14 Ann Taylor
4.4.2015 | 21:58:48
JS

#11 nepodstatný: Horšie je, či scenáristi presne vedia, čo mali na mysli. :D

#13 Ann Taylor
4.4.2015 | 23:07:32
Ann Taylor

#12 JS: Pravda :D Možná už na to dávno zapomněli.

redaktor
5.4.2015 | 9:57:04
Ann Taylor

#11 nepodstatný: Já ale mám dojem, že nemluvili o zlu, ale o něčem velkém a světově podstatném. I když nevím to jistě, opakovaně se na seriály nedívám, takže si to už moc nepamatuju.

redaktor
5.4.2015 | 9:58:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy