Grimm
95/100 - 805×

Grimm

Potomek rodu Grimmů bojuje proti mýtickým přízrakům. Myslíte si, že příběhy o perníkové chaloupce a Rampelníkovi jsou jen pohádky? Seriál Grimm vás vyvede z omylu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 42 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Krimi
hrají
David Giuntoli (Nick Burkhardt), Sasha Roiz (Sean Renard), Russell Hornsby (Hank Griffin), Silas Weir Mitchell (Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvertová), Claire Coffee (Adalind Schadeová), Elizabeth Tulloch (Juliette Silvertonová), Jacqueline Toboni (Theresa Trubel Rubelová), Reggie Lee (Drew Wu), James Frain (Eric Renard), Danny Bruno (Bud Wurstner), Mary Elizabeth Mastrantonio (Kelly Burkhardt), Nico Evers-Swindell (Kenneth), Philip Anthony-Rodriguez (Marcus Rispoli), Louise Lombard (Elizabeth Lascellesová)

Weseni z první poloviny druhé série

Weseni z první poloviny druhé série

Jaké nové Weseny jsme viděli v první polovině druhé sezóny?

4 0
5.3.2013

V následujícím článku si krátce připomeneme následující Weseny:


Mauvais Dentes, Kojot, Nuckelavee, Seelengut, Königschlange


Drang-Zorn, Genio innocuo, Balam, Lebensauger, Wendigo


Mauvais Dentes
Je podobně jako šavlozubý tygr chytrý, rychlý a smrtelně nebezpečný. Těchto Wesenů již není mnoho, ale jeden dokáže vyhladit celou vesnici, své oběti trhají na kousky. Mauvaise Denta jsme viděli v první a druhé epizodě, do Portlandu se dostal lodí, měl za úkol zabít Nicka a získat od něj klíč. Naštěstí byl Nick rychlejší!

Kojot
Známí svou ošklivostí a tyranstvím, shlukují se ve skupinách, které připomínají gangy. Nemají rádi, když členové opouštějí skupinu. Člen, který se rozhodne dezertovat, bývá zabit. Provádějí zvláštní rituál zvaný “Aseveracion“, v tomto rituálu začleňují do skupiny své samičky, provádí se za úplňku v době, kdy je samičce sedmnácti let. S kojoty jsme se setkali ve druhém díle, ve kterém chtěli onen rituál provést.

Nuckelavee
Nuckelavee se podobá koni a viděli jsme ho ve třetí a čtvrté epizodě. Do Portlandu byl poslán Erikem Renardem, aby získal Nickův klíč. Nuckelavee jsou fyzicky vytrvalí a rychlí, mají velkou sílu ve svých končetinách.

Seelengut
S Weseny, jenž jsou podobní ovcím, jsme se setkali v páté epizodě. Jde obvykle o velmi klidné a nenásilné bytosti, které mají tendenci shromažďovat se ve velkých skupinách.


Königschlange
Je podobný kobře královské. Jde o velmi nepříjemného a nebezpečného Wesena, co je citlivý na teplo a detekuje i slabé vibrace, takže dokáže snadno zjistit, zda člověk lže, případně jestli je mrtvý, nebo to jen předstírá. Jejich jméno vyvolává strach u ostatních Wesenů. S Königschlange jsme se setkali v šesté epizodě.

Drang-Zorn
Wesen podobný jezevci. K první woge u těchto Wesenů dochází většinou ve věku třinácti let. Jsou známí tím, že se velmi snadno rozzuří a rychle se uchylují k násilí. Dokáží si vytvářet podzemní doupata, ve kterých přežívají. Pokud u těchto Wesenů dojde k woge ještě před třináctým rokem, má to neblahý vliv na jejich sebekontrolu a stávají se ještě agresivnější. Při jejich woge jim zelenají oči. S Drang-Zornem jsme se setkali v sedmé epizodě.

Genio innocuo
Želví Wesen. Jde o velmi vzácného Wesena, který je plachý a samotářský a velmi inteligentní, často to bývají vědci. S těmito Weseny jsme se setkali v osmé epizodě.


Balam
Wesen s rysy Jaguára. Je známý svým obsesivním chováním, zvláště pokud ublížíte jeho rodině, při woge jim oranžoví oči. S Balamem jsme se setkali v deváté epizodě.


Lebensauger
Wesen, který je podobný mihuli. Při přeměně mají velká kulatá ústa s ostrými zuby, bývají považováni za nejodpudivější Weseny. Vzhledem k jejich ošklivosti často trpí krizí identity.


Wendigo
Weseni, kteří připomínají divochy, jejichž hlavním rysem je kanibalismus. Jejich dech je cítit jako spálené maso. Ostatky svých obětí ukládají v blízkosti svého obydlí, například v suterénech.

Který z Wesenů vás zaujal nejvíce?

Diskuze /9

1Bobesh1

Všichni Weseni jsou zajímavý, kdybych měl vybrat toho nej tak to bude Lebensauger! Nejošklivější wesen vůbec :D Škoda, že jsme ho neviděli pořádně..

admin
8.3.2013 | 9:06:14
Cheera

Prosím vás neviete ako sa volá úvodná znelka 2. série?

10.3.2013 | 14:39:38
14.3.2013 | 16:27:11
Ivein249

Kdybych já měla být wesen tak mě by teda nevadil Balam. A co vy??? :)

#7 Eve71
26.5.2013 | 21:49:51
monthy001

Wendigo

30.6.2013 | 20:12:07
Tirka

Rozhodně Mauvais Dentes to je podle mě ten nejlepší Wesen co tam kdy byl :)

17.7.2013 | 22:50:40
Eve71

#4 Ivein249: Já nevím, ale asi nějaký kříženec. Možná Blutbada s Balamem nebo s Fuchsbauem. Ale taky by mi nevadilo být Seelengut nebo Musai. : )

22.7.2013 | 12:49:17
klisna 2013

Rozhodně Balam ale taky by mi nevadil Fuchsbau.

22.7.2013 | 16:09:13
cormor

Königschlange

16.5.2016 | 20:27:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama