Grimm Naiad

Naiad

Naiad

Naiady jsou Weseni podobní mořským pannám a viděli jsme je v epizodě One Night Stand.


12 3
19.9.2014

BIO

Když tento Wesen projde wogou jeho nohy se promění v ploutev, mezi prsty na rukou jim narostou plovací blány. Po stranách krku jim narostou žábry. Ženám jejich oči zmodrají a mužům se oči zbarví do žluta či oranžova. Mužům také narostou ostré rybí zuby. Když se nadechují žábrami, vydávají charakteristic­ký zvuk.

Naiady musí žít blízko vody, pokud se pravidelně nenamočí, jejich potní žlázy nemohou vytvářet olej, který udržuje jejich kůži dostatečně vlhkou a ta se začne odlupovat. Naiady dehydratují a zemřou do dvou dnů.


Naiady jsou velmi ochranářské a věrné vůči své rodině, navzájem uchovávají své tajemství a dávají na sebe pozor. Raději by zemřeli na dehydrataci, než aby ohrozily svou rodinu. V rodině se většinou poslouchá otec a muži si vůči ženám mohou dovolit cokoliv. Pokud někdo poruší nějaký zákon, je mu přeříznuta blána mezi prsty.

Naiady mohou počít a porodit pouze ve vodě. Mužští jedinci se často rodí neplodní, což tento druh ohrožuje a ženy se tak musí poohlížet po jiných, aby zachovali svůj druh a to i přesto, že je jim to nepříjemné. To se však nelíbí mužům a často zabijí milence svých žen. Mezi Naiady se praktikuje smluvené manželství.

Z Nickova deníku

Na palubě obchodní lodi došlo ke zvláštní události, náš třetí důstojník, Jory, přes noc zmizel a celá posádka pojala podezření. Jory totiž bájil o krásné dívce, která plavala podél lodi jako ryba.Rozhodl jsem se tedy přidat na hlídku, když jsme pluli kolem mysu, abych zjistil, zda je na tom něco pravdy.

Ukázalo se, že Jory není blázen. Viděl jsem stvoření, které moji příbuzní znali jako Naiad. Poté co se mi stvoření podařilo zajmout do sítě, jsem jej táhl na loď, kde stvoření získalo lidskou podobu. Přišla mi fascinující a tak jsem ji držel v tajnosti před kapitánem a zbytkem posádky.

Po několika hodinách na palubě se její pleť začala vysušovat a odlupovat se. Prosila mě, abych ji pustil zpět do moře, ale byl jsem odhodlán prokázat, že Jory měl pravdu. Vyslýchal jsem ji ohledně jeho zmizení, ale ona odmítala cokoliv prozradit, jen prosila, abych ji pustil do vody.

16. července 1755, dnes ráno za úsvitu zemřela, předpokládám, že na dehydrataci. Ať už znala jakékoliv tajemství, zemřela spolu s ním.

Předchozí Wesen: Cracher-Mortel
Další Wesen: El Cucuy

Diskuze /4

daser47

je to pozdejic nez titulky a to je na nic.

#2 1Bobesh1
19.9.2014 | 19:16:32
1Bobesh1

#1 daser47: Co bys chtěl? Článek o Wesenovi ještě před epizodou? Asi těžko…

admin
19.9.2014 | 20:33:05
Deniss1233

Přidejte sem prosím něco o Balanovi (modrej tygr) :D

#4 1Bobesh1
26.11.2014 | 16:16:03
1Bobesh1

#3 Deniss1233: Na všechny se (snad) časem dostane :)

admin
4.12.2014 | 19:25:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy