Grimm
95/100 - 805×

Grimm

Potomek rodu Grimmů bojuje proti mýtickým přízrakům. Myslíte si, že příběhy o perníkové chaloupce a Rampelníkovi jsou jen pohádky? Seriál Grimm vás vyvede z omylu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 42 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Krimi
hrají
David Giuntoli (Nick Burkhardt), Sasha Roiz (Sean Renard), Russell Hornsby (Hank Griffin), Silas Weir Mitchell (Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvertová), Claire Coffee (Adalind Schadeová), Elizabeth Tulloch (Juliette Silvertonová), Jacqueline Toboni (Theresa Trubel Rubelová), Reggie Lee (Drew Wu), James Frain (Eric Renard), Danny Bruno (Bud Wurstner), Mary Elizabeth Mastrantonio (Kelly Burkhardt), Nico Evers-Swindell (Kenneth), Philip Anthony-Rodriguez (Marcus Rispoli), Louise Lombard (Elizabeth Lascellesová)

Průvodce Grimm postavami: 6. Siegbarste

Průvodce Grimm postavami: 6. Siegbarste

Po dlouhé době se opět vracím s Grimm průvodcem. Tentokrát si představíme Siegbarsta, kterého si můžete pamatovat z epizody Game Ogre, kde si pořádně podal Nicka a poražen byl díky speciální pušce na slony a Monroově dobré mušce.

9 2
10.4.2012

Grimm průvodce by ho popsal takto:

Siegbarste

Název pochází z německých výrazů Sieg (vítězství) a barst (roztrhnout). V Grimm světě se nejvíce podobají orkům, zlobrům nebo obrům, jako byl například ten z pohádky O kouzelné fazoli.

Základní charakteristika Siegbarsta:

  • Nejsou fyzicky přitažliví a hygiena u nich rozhodně není na prvním místě.
  • Mají velmi pevné kosti a tvrdou kůži, díky čemuž mají vysokou toleranci vůči bolesti a jsou téměř nesmrtelní. Podle Monroe jsou to vůbec nejhorší Grimm nestvůry.
  • Jsou velice pomstychtiví a na pomstu jsou schopni čekat velmi dlouho, klidně i celý svůj život.
  • Zabít je pouhou fyzickou silou je téměř nemožné, zabiti mohou být pomocí vzácné zbraně Siegbarste Gewehr a kulky obalené v Siegbarste Gift (jedu)

Siegbarste Gewehr

Velmi vzácná trojhlavňová puška, která se používá k zabití Siegbarstů. Byla vyráběná především pro členy královské rodiny pro jejich výlety do Afriky. Všeobecně známá také jako sloní puška. Pro zvýšení účinku musí být kulky obaleny v jedu nazvaném Siegbarste Gift. Do této pušky se používá ráže .600 a .577

Siegbarste Gift

Je velmi vzácný jed na zabíjení Siegbarstů. Roste na severní straně stromů, kousek nad zemí, zřejmě v Rumunsku. Účinkuje tak, že kalcifikuje obrovy kosti, které se pak stanou velice křehkými a obrovo tělo se pak prakticky roztříští zevnitř.

Předchozí Wesen: Zeigevolk (Bluebeard)
Další Wesen: Reinigen

Diskuze /2

JaroKakashi

ja som tu cast s tym obrom pozeral po madarsky a celkom silny bol ale aj tak dostal do tela :D

11.4.2012 | 21:48:56
Ivein249

Tento díl s tímto wesenem byl velice dobrý. Jak Nicka pořádně zmlátil :D

26.5.2013 | 21:37:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama