Halo
86/100 - 60×

Halo

Seriál Halo bude následovat epický konflikt 26. století mezi lidstvem a mimozemskou hrozbou známou jako Covenant. Spojí hluboce prokreslené osobní příběhy s akcí, dobrodružstvím a bohatě vymyšlenou vizí budoucnosti.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Paramount+ | 60 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Pablo Schreiber (Master Chief), Natascha McElhone (Dr. Catherine Halsey), Jen Taylor (Cortana), Bokeem Woodbine (Soren-066), Natasha Culzac (Riz-028), Yerin Ha (Kwan Ha), Bentley Kalu (Vannak-134), Kate Kennedy (Kai-125), Shabana Azmi (Margaret Parangosky), Olive Gray (Dr. Miranda Keyes), Charlie Murphy (Makee), Danny Sapani (Kapitán Jacob Keyes)

Postřehy k epizodě Transcendence

Postřehy k epizodě Transcendence

Ve finálové řadě se Sparťané vydají za Makee, Smečkou a Proroky, aby zastavili jejich plány s Velkou poutí.

5 1
5.8.2022

Keyesovo přiznání

Ve 4 minutě se kapitán Jacob Keyes přizná Sparťanům, že byl u toho, když je unesli. To je vytaženo přímo z animovaného filmu Fall of Reach, ve kterém ho vidíme s dr. Halsey, když si vezmou Johna. Ve hrách však o tom Sparťané nikdy nejsou informováni.

Elitní jednotky

V 17:40 vidíme elitní jednotky Smečky, jak hlídají Proroky. To samé platí pro hry, nicméně později je ve franšíze nahradí Brutové, když vše vede k občanské válce.


Sparťané jednají nelogicky

Ve 22:20 vidíme Sparťany, kteří se snaží zachránit loď, na které jsou, před roztržením, což by je nechalo plně vystavené živlům vesmíru (a jeho úplnému nedostatku kyslíku). Normálně by to nebyl problém, protože Sparťané mohou v této situaci přežít, když mají nasazené helmy. Nasazené je však v této scéně nemají a ani je to z nějakého důvodu nenapadlo.

Zajišťuji pro orbitální seskok

Tuto větu říká Cortana ve 27:30 a měla by být známá pro fanoušky her. ODST v Halo: ODST jsou Orbital Drop Shock Troopers (Orbitální seskok úderných jednotek).

Chrochtání

Ve 28:30 Sparťané přistávají mezi velkou skupinu Gruntů. Nejprve se dočkáme klasického chrochtání, což je nezaměnitelný zvuk. Ještě zajímavější je, že vidíme jednoho lapajícího po vzduchu poté, co je odhozena jeho maska. Tito mimozemšťané nemohou dýchat normální vzduch, protože je pro ně jedovatý.

Brzy se připojíme k pradávným jako bozi

Pradávní, o kterých mluví proroci Smečky ve 30:40, jsou Předchůdci v Halo. Měli neuvěřitelně pokročilou technologii, daleko za tím, co mají lidé ve vesmíru v tomto bodě příběhu, a Smečka je vidí jako bohy.

Brutové a gravitační kladiva

Chief znovu bojuje se starým známým, Brutem ze Smečky, který nosí velké gravitační kladivo. Přesto, i když se Brutové zdají neuvěřitelně silní, nezdá se, že by kladivo mělo takovou sílu jako ve hrách.

Foto: Paramount+

Všimli jste si těchto zajímavých easter eggs? Jak se vám finálová epizoda líbila?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E09: Transcendence

cz100%
DOKONČENO

Překlad: titulkomat

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Halo

Veškeré prosby o dřívější překlad směřujte na titulky.com, kde je autor vkládá. Děkujeme.

Hry

Trilogie HaloReclaimer ságaRozšířený vesmírHry na mobilHerní balíčky

Reklama

Nepřehlédněte

Kdy začne natáčení druhé řady?

Kdy začne natáčení druhé řady?

První díl je úspěšně za námi a my už pro vás máme informaci, kdy producenti seriálu počítají s natáčením řady druhé. Herec Master Chiefa Pablo Schreiber prozradil v jednom rozhovoru, kdy se začne natáčet.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama