Hannibal
93/100 - 351×

Hannibal

Will Graham je velmi nadaný tvůrce profilů zločinců, který je společně s FBI na stopě jednomu sériovému vrahovi.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | NBC | 44 minut
žánr
Detektivní, Hororový, Thriller
hrají
Mads Mikkelsen (Dr. Hannibal Lecter), Hugh Dancy (Will Graham), Laurence Fishburne (Jack Crawford), Caroline Dhavernas (Dr. Alana Bloomová), Gillian Anderson (Dr. Bedelia Du Maurier), Hettienne Park (Beverly Katzová), Lara Jean Chorostecki (Freddie Loundsová), Kacey Rohl (Abigail Hobbsová), Raúl Esparza (Dr. Frederick Chilton), Katharine Isabelle (Margot Verger)

Hannibal se nám předvedl v novém světle, jak mu to šlo?

Hannibal se nám předvedl v novém světle, jak mu to šlo?

Hannibal nebo chcete-li doktor Fell nás zavedl do slunné Itálie, kde se bude odehrávat část třetí řady. Následující článek obsahuje spoilery z první epizody třetí řady.

13 0
6.6.2015

Hned v úvodní scéně nás Hannibal mile překvapí celý v černém na motorce. Jede si totiž zřídit svou novou identitu, pod kterou bude vystupovat. Zároveň se hned seznámí s člověkem, který by mohl být jeho zkázou s Antony Dimmondem.

První epizoda poměrně často skáče v čase. Prolíná se zde hned několik linií:


  • Hannibal v Paříži
  • Hannibal večeří s Gideonem
  • Hannibal a Bedelie v Itálii
  • Bedelie ve chvíli, kdy poprvé zabila
  • Bedelie po výslechu navštěvuje Hannibala

Hannibal a Bedelie v současnosti žijí ve Florencii, kde je Hannibal novým kurátorem a překladatelem v Palazzo Capponi. Vzal na sebe totiž identitu doktora Fella a Bedelie se vydává za jeho manželku. I v Itálii naráží na nepřítele. Profesore Sogliate nemusí pana Fella, protože se nejedná o Itala.

Důraz první epizody je však kladen především na vztah mezi Bedelií a Hannibalem. Tento vztah nám pomáhají pochopit i ostatní dějové linie, které během epizody můžeme sledovat. Jednak jde o situaci, kdy byla Bedelie u výslechu u Jacka Crawforda. Po tomto výslechu následuje scéna, která nám ukazuje, co se odehrálo po masakru z finálové druhé řady. Bedelie přichází domů, kde si Hannibal dává sprchu. Vidíme také, že Bedelie je schopna vraždy. Dva roky jsme o zabití pacienta jen poslouchali, teď jsme to i viděli. Onen pacient byl před tím pacientem Hannibala, takže je dost možné, že to celé Hannibal plánoval, aby získal Bedelii na svou stranu?

Hannibal se následně setká s Antony Dimmondem ještě jednou. Což zcela jistě nečekal. Neváhá a pozve Antonyho na večeři. Při večeři se dozvíme, že Bedelie nejí maso, které Hannibal připravil. Není se čemu divit, zná pravdu. Kromě toho při večeři Hannibal pozve Antonyho na přednášku Fella, čímž je Bedelie zaskočena. Ještě více je zaskočena, když ho nechá Hannibal po večeři odejít. Po této večeři Bedelie znejistí a rozhodne se od Hannibala utéct.

Když Hannibal přednáší o Dantem, přichází na přednášku i Antony, v tu chvíli Bedelie utíká domů, aby se sbalila a utekla, dokud je ještě čas. Útěk však nestíhá, Hannibal přichází domů, kde Antonyho zabije. Bedelie se přiznává, že to celé očekávala a dochází jí, že z jejího útěku nic nebude. Závěr epizody naznačuje, že Hannibalovo dopadení se blíží.

Hannibal nám na začátek třetí řady servíruje velmi zajímavý příběh. V podstatě nás seznamuje s Hannibalovým novým životem a celých 43 minut uplyne rychlostí blesku. Divák si pak říká, to je jako všechno? Po krvavém masakru ve finále druhé řady se dočkáme jen tohoto?

Mezi Bedelií a Hannibalem je po celou dobu cítit jakési napětí. Bedelie nesouhlasí s životem, jaký společně žijí, a čeká na šanci, kdy se z toho bude moci vymanit. Při zabití Antonyho přicházíme na to, že se Bedelie od Hannibala moc neliší. Oba rádi zjišťují, co by se mohlo stát a kam jsou lidé schopní dojít. V závěrečných slovech Gideon naznačuje to, k čemu by během třetí řady mělo/mohlo dojít. Hannibalovo dopadení se blíží a je jen otázkou času, kdy k němu dojde.

Mnohé fanoušky zcela jistě zaskočila absence ostatních známých postav. Nemusíte se bát. Od druhé epizody je již opět budeme vídat. První epizoda postrádala především to, čímž se druhá řada vyznačovala – Hannibalovu manipulaci a napětí, co bude dál. Na druhou stranu jsme teprve na začátku a tvůrci se s těžkým úkolem poprali celkem zdařile. Teď jde o to, co nám naservírují dále.

Hodnocení epizody: 80 %

Foto: NBC

Diskuze /6

Tatar

Doktorka nejde k Hannibalovi domů ale k sobě domů, kde se právě Hannibal omývá po tom masakru co si doma nadělal

#2 1Bobesh1
redaktor
6.6.2015 | 13:47:27
1Bobesh1

#1 Tatar: Poopraveno. Jaký masakr Hannibal nadělal během výslechu? Co připsat nějaké dojmy přímo z aktuální epizody? :)

#4 Kloboucnik
admin
6.6.2015 | 17:02:28
v.v.hany

mě teda místy zklamal soundtrack.

6.6.2015 | 17:22:42
Kloboucnik

#2 1Bobesh1: ono to bylo po tom masakru na konci druhe serie u Hannibala doma, sel se oplachnout k ni domu a ona ho tam potkal, protoze se tam (zatim nevime proc) vratila… jinak celkove prvni dil nove serie me nadchnul, hlavne odkazy na knihu a film, dr. Fell, pohlazeni Bedelie jako ve filmu, Dante, atd. urcite potesilo i to ze se objevil Gideon… a uvodni scena naprosto genialni. Jinak trochu me zaskocilo, ze Hannibal si privlastni identitu znameho doktora a nikdo nema tuseni, jak puvodni doktor vypada.

6.6.2015 | 20:41:26
Jamessi

Vincenzo Natali je skvělý režisér, když má dobrý scénář. Některé záběry vypadali nádherně.

7.6.2015 | 19:25:00
roman66

nesu tie francuske palacove interiery digitalizovane? pride mi to trocha divne, ako by to boolo nafotene a postavy tam dolozene spoza modreho platna… vslimli ste si?

22.6.2015 | 10:41:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: The Wrath of the Lamb

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Primavera

Primavera

Sérioví vrazi

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama