Hannibal Hannibalova jatka skončila

Hannibalova jatka skončila

Hannibalova jatka skončila

Diváci si mohou na čas vydechnout, druhá řada Hannibala skončila a musíme uznat, že Hannibal nám pořádně vytřel zrak, po první řadě jsme nečekali nástup v takové formě a rozhodně ne taková jatka, která si pro nás tvůrci seriálu připravili. Článek obsahuje spoilery ze druhé řady a prozrazuje, která z postav se zcela jistě vrátí v řadě třetí.


2 0
29.5.2014

První řada Hannibala se zaměřovala především na Willa Grahama a jeho spolupráci s jednotkou BAU, která se snažila dopadnout Chasepeackého rozparovače. Problém byl v tom, že mistrný Hannibal dostával pramálo prostoru a zdálo se, že v seriálu hraje až druhé někdy dokonce i až třetí housle. To se však během druhé řady změnilo.

Méně Willa a více Hannibala

Konečně tvůrcům seriálu došlo, že když nazvou seriál Hannibal, nemohou tam neustále řešit Willa Grahama a Hannibalovi věnovat patnáct minut z epizody. Hannibal dostal více prostoru a mohli jsme se tak s ním blíže seznámit a Hannibal mohl intrikovat naplno.


Měně sezení a vyšetřování

První řada trpěla tím, že se většinou z jednoho sezení přecházelo na druhé. Nejprve se Will zpovídal Hannibalovi následně Alaně a aby toho nebylo málo, tak se Hannibal začal zpovídat Bedelii, občas k Hannibalovi na sezení skočil někdo další a když se zrovna nesedělo na sezení, řešila se nějaká ta zvláštní vražda, která vlastně ani až tak zajímavá nebyla.
Druhá řada to vzala zcela z jiného konce. Došlo sice i na nějaké ty sezení a vyšetřování, ale sezení měla zcela jiný náboj. Vyšetřování, kde Hannibal zaujal Willovo místo bylo také mnohem zajímavější, zvláště když Hannibal konzultoval svou vlastní vraždu.

Hannibal se rozehřívá

Jednou z nejsledovanější epizod série se stala ta, kde je nalezena mrtvá Beverly. Beverly byla jednou z hlavních postav a dostávala se zrovna na stopu Chasepeackého rozparovače. Vlastně mohla velmi zamíchat kartami. Osud ji však nepřál.
Tvůrci to však letos vzali pěkně od podlahy, nejprve oživili již mrtvého doktora Gideona, aby ho následně nechali znovu zemřít a jako bonus k němu přibalili doktora Chiltona. Všechny zabití proběhla pod kudlou našeho šéfkuchaře Hannibala.

Temný Will Grahama

Abychom tu Willa jen nepomlouvali, tak musíme pochválit jeho temnou stranu, kterou to na Hannibala během druhé řady hrál. Po vyléčení měl Will jen jeden hlavní úkol – dostat Hannibala a byl ochotný jít přes mrtvoly a to doslova.

Šílený Mason Verger na scéně

Mason byl jednou z nejočekávanější postav druhé řady a Michael Pitt jej zahrál skvěle. Tvůrci se rozhodli s Masonem dodržet předlohu a tak se stal další Hannibalovou obětí, když sám sebou nakrmil psy, snědl svůj nos a následně mu Hannibal zlomil vaz.

Hannibalo jatka

Ve finálové epizodě nám pak Hannibal předvedl krvavá jatka v plné parádě. Již od první epizody jsme věděli, že za Hannibalem přijde Jack a bude ho chtít dostat. Málokdo však tušil, že na místo činu přijde i Alana a Will a už vůbec nikdo nečekal návrat Abigail. Té Abigail, která měla být finále první řady mrtvá! Nakonec Hannibal dostat všechny a sám odkráčel pohodlně pryč.

Hannibal a Bedelie šťastně až do smrti?

Kdo si počkal na potitulkovou scénu, ví, že Hannibal odletěl s Bedelií ze země. Jenomže jak to, že odletěl s Bedelií? Která ještě nedávno radila Jackovi, jak Hannibala dostat? Byla součástí intrik a celou dobu stála při Hannibalovi?

Co bude dál?

Hlavní otázka po finále je, kdo přežije? Podle vyjádření Hugha Dancyho víme, že se v další řadě vrátí zcela jistě Will. Nad dalšími postavami je prý otazník a není jisté, kdo přežije.
Třetí řada by pak měla být o tom, jak se Will snaží vystopovat Hannibala a dostat ho.

Po finálové epizodě nelze druhou řadu Hannibala hodnotit jinak než pozitivně. Taková podívaná se vidí jen málokdy a vykuchání téměř všech hlavních postav během jedné série se nevidí už vůbec. Jak druhou řadu hodnotíte vy? A kdo se podle vás vrátí?

Hodnocení druhé řady: 90 %

Diskuze /19

Xavik

Ježiš on to Will přežije? Jsem myslel, že všichni umřou. :D

admin
29.5.2014 | 14:03:41
diastan

Myslím, že přežije i Alana :) Naopak si začínám, čím dal více myslet, že Jack už to nerozchodí…naposled si v telefonu poslechl manželku :( Fishburne má toho v plánu docela dost ale hodně by mi chyběl. Jinak druhá série jednoznačně 100%

29.5.2014 | 14:18:47
Retyus

Jack musí přežít když vystupuje ve filmech ketré jsou až po seriálu. Je přece nadřízený agentky Starlingové z Mlčení Jehňátek

#4 1Bobesh1 #5 fillipos
29.5.2014 | 14:40:59
1Bobesh1

#3 Retyus: To je prave ono, Jack to vubec přežít nemusí ;)

admin
29.5.2014 | 14:48:40
fillipos

#3 Retyus: Podle této logiky by musela přežít i Alana, protože žije v Červeném Drakovi a tedy i v Mlčení jehňátek. Navíc by to znamenalo, že Chillton je naživu. Seriál se od filmů liší natolik, že takhle spekulovat nemá cenu.

29.5.2014 | 14:50:56
Kamylko

ako som tu uz niekde pisal, toto finale bolo jednym z najlepsich co som kedy videl a spolu s finale Person of Interest 2 najlepsie finale za sezonu 2013/14 :) Takze u mna 1.seria 85% a 2. by sa pohybovala niekde medzi 90–95% :) Dufam, ze sa podari udrzat uroven serialu aj nasledujucu seriu/serie a zo serialoveho Hannibala by sa tak mohla stat casom „kultova zalezitost“ :)

29.5.2014 | 14:52:46
Supernatural

93%

29.5.2014 | 14:56:55
hayemaker8

tak tato 2.seria bola vynikajuca , % som trochu prehodnotil Will 100% Jack 80% Alana 20% Abigail 5% myslim ze smrt alany a abigail budu hnacím palivom pre Willa v pátraní Hannibala

  • som si istý ze velku ulohu v 3. sérii zohrá aj Miriam Lassová !
29.5.2014 | 18:31:25
C4death

Ja mam fakt problem s predstavitelem Hannibala… V Mlaceni jehnatek byl chrismaticky a (me sympaticky..;) ) A. Hopkins, kdezto tenhle manik je mi proste odporny :D co stim? Jinak serial super

30.5.2014 | 3:31:48
C4death

Sakra elo to byt samozrejme Mlceni jehnatek :D :D

30.5.2014 | 3:32:33
Fildha

Jsem ze seriálu nadšený. Upřímně si ale myslím, že kdyby tvůrci druhou řadou skončili, udělali by nejlépe. Takhle parádní konec by si seriál zasloužil. Bojím se že přílišné natahování z toho udělá zase jen roztahanou hloupou roubovačku. Nakonec bych se ale moc rád mýlil. Vím jen jak dopadl původně skvělý Dexter. Když se pak člověk po několika letech dočká takového finále. No. Jak říkám, pro mě možná konec, ale budu čekat co si pro nás připraví dál.

30.5.2014 | 9:57:43
Robbles

Tohle finále mě hodně překvapilo.

hlavně v tom že hannibal willa do žádný pasti nelákal navíc ho chtěl překvapit jeho milovanou bytostí, docela sem chápal to wilovo vykuchání střev, přesně jako jidáš, hannibal v slzavém údolí mě opravdu dostal, i já sem byl na měkko. Většinou sem si díly pouštěl párkát znova i v tom full HD, ale tenhle díl ne, byly to opravdu silný kapky, stačilo mi to jednou.

30.5.2014 | 15:34:12
Sada23

Když Masonovi Hannibal zlomil vaz, jaktože byl Mason pak ještě na tom lůžku živej?

#15 diastan
30.5.2014 | 16:39:27
JM190

Myslím si že Alana to asi nepřežije (a ani mě to moc nemrzí) a Abigail to s tou proříznutou krční tepnou už asi taky nerozběhá, což mi přijde vůči ní docela nefér, že ji v seriálu oživili jen proto aby ji mohli vzápětí zase zabít. Naopak si myslím, že Jack by to ještě mohl přežít, docela bych ho tam rád viděl i příště. Každopádně se moc těším na třetí sérii. Druhá série 90%, poslední díl 2. série 100%.

30.5.2014 | 16:53:55
diastan

#13 Sada23: Nejsem sice doktor ani nijaký odborník, ale zlomení vazu je hodně obecná věc… :D Podle mě mu zlomil vaz na způsob, že mu zlomil páteř na místě, kde ho to nezabilo, ale jen trvale znehybnilo…tudíž mu nepoškodil míchu. Ale máš i pravdu, jako zlomený vaz se většinou bere zlomený některý s těch 2 nejdůležitějších obratlů, při čemž není šance přežít ..ovládaj právě míchu

#19 chilli7
30.5.2014 | 18:15:41
Degas10

Musíme si uvědomit, že když tam přišla Alana do domu, tak volala policii a během té doby uplynulo asi 10 minut. To už tam musela být. Můžou přežít všichni.

30.5.2014 | 21:57:05
Ohař stínu

Může mi někdo trošku poradit jak je to myšleno s tím oživením dr. Gideona??? Hannibal ho unesl z nemocnice a pak si pošmáknul na jeho noze a to oživení je myšleno, že se objevil u dr. Chilltna ..? Ale nakonec tam umřel ne?

#18 1Bobesh1
1.6.2014 | 11:25:36
1Bobesh1

#17 Ohař stínu: Tak Will Gideona v první řadě zastřelil, předpokládalo se, že je mrtvý a ve druhé řadě se Gideon vrátil do děje, proto píši, že byl oživen.

admin
1.6.2014 | 18:37:19
chilli7

#15 diastan: Takhle, zlomený vaz samozřejmě není lékařský termín. Řekněme fraktura krční páteře. Ta může stabilní nebo nestabilní a hlavně buď taková, že vám přeruší míchu úplně nebo částečně. Kompletní přerušení míchy nemusí být smrtelné v oblasti bederní páteře, v oblasti krční je to smrtelné. Částečné přerušení míchy v oblasti krční páteře právě klasicky vede k ochrnutí (a milionu dalších poruch), záleží na výšce přerušení, jestli budete mít jen nohy nebo i ruce atd. Prostě zlomené krční obratle neznamenají automaticky smrt:-D A vsadím se, že to tvůrci konzultovali s lékaři, aby se nad tím nemuselo spekulovat, což se bohužel teď děje. Pointa je v tom, že na tom přece vůbec nezáleží, jestli to opravdu v reálu šlo. Je to seriál. A oni ho prostě chtěli ochrnutého, tak mu zlomili vaz. Když budou chtít, tak postava zemře i na banální poranění. Dělají si zkrátka, co chtějí a co se jim hodí. Žádná věda.

2.6.2014 | 12:08:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Primavera

Primavera

Sérioví vrazi

Hlídejte si nás