Hannibal Je Will kočkou, anebo myší?

Je Will kočkou, anebo myší?

Je Will kočkou, anebo myší?

Hannibal a Will spolu ve druhé řadě hrají hru na kočku a myš. Kdo je však myší a kdo kočkou?


2 0
9.5.2014

Ještě než se dáte do čtení, mělo by vám být jasné, že článek obsahuje popis děje a tedy spoilery do desáté epizody druhé řady, proto čtěte jen pokud jste již první deset epizod druhé řady viděli.

Will se ve vězení dlouho neohřál

Will si ve vězení udělal jasno, Chasepackým rozparovačem je Hannibal. Dokonce se nám Will vyléčil a přestal trpět bludy, díky čemuž si dokázal dát dohromady, že Rozparovač a Napodobitel je tatáž osoba.


Na svou stranu dostal Beverly, která mu jako jedna z mála (možná jediná) věřila, že je nevinný anebo o tom alespoň dokázala přemýšlet. Poslechla Willa a hledala důkazy vůči Hannibalovi. To se jí stalo osudným. Nezapomeňme na průstřel v Hannibalově podlaze, stane se tento průstřel osudným jemu? Nebo to měl být poslední výstřel pro Beverly?

Gideonův návrat

Will si myslel, že by mu mohl doktor Gideon pomoci Hannibala usvědčit, místo toho mu Gideon poradil, ať se Rozparovače zbaví. Will tak kontaktoval vraha, který mu pomohl u soudu a dal mu jasný úkol. Gideon to však hrál na všechny strany a upozornil Alanu a Hannibal byl zachráněn, i když měl na kahánku.

To Hannibalovi umožnilo získat Alanu plně na svou stranu a navázat s ní bližší vztah. Hannibal je však pragmatik a vše dělá za nějakým účelem a Alanu využil k tomu, aby mu potvrdila alibi, když se vydal do nemocnice dostat doktora Gideona. Gideon tak ještě před svou smrtí mohl ochutnat sám sebe.

Únosem Gideona nechal Hannibal všem jasnou zprávu, že Will není Napodobitel, FBI následně nachází Miriam Lassovou a Will je propuštěn. Jde však o Hannibalův mistrný krok. Jack už začíná mít ohledně Hannibala velké pochyby a Hannibal potřebuje, aby byl Chasepeacký rozparovač dopaden.

Ještě než to celé hodí na Chiltona, očistí Hannibal u Jacka své jméno a to tím, že Jack si z jeho party odnese jídlo, které nechá v laboratoři otestovat. Maso je však opravdu zvířecí a Hannibalova další intrika může začít.

Rozparovačem je Chilton

Aby měl Hannibal naprostou jistotu, musí se Rozparovačem stát někdo jiný. Výborným kandidátem je doktor Chilton, ke kterému se Hannibal vloupá, nechá u něj rozporcovaného Gideona a následně omámí i Chiltona.

Když se Chilton probere má u sebe doma nejen mrtvého Gideona, ale i mrtvého agenta FBI. Rozhodne se jet za Willem, ale u něj se pomoci nedočká. Přijíždí Jack a Chiltona dopadne. Při výslechu z něj Miriam dostane záchvat a zastřelí ho.

Rozparovač je mrtev.

Návrat k vyšetřování

Hannibal si od svých hrátek musí dát nějaký ten čas oddych a tak se na chvíli v ději vracíme pouze k vyšetřování.

Will však stále moc dobře ví, že Hannibal je Rozparovačem a stále se mu chce pomstít, když se ocitá v situaci, že může zabít člověka, který zneužívá psychicky slabšího jedince, zabil by jej při představě, že jde o Hannibala.

Nemůžeš-li ho porazit, přidej se k němu

Intrikovat začíná i Will, kterého se Hannibal pokusí zabít, ale Will svého potencionálního vraha zabije a ještě se o tom vyzpovídá Hannibalovi. Následně mu přinese k večeři lidské maso, které spolu uvaří a sní. Bylo to maso z Freddie?

Co přinesou následující epizody?

Všichni moc dobře díky začátku první epizody víme, kam druhá řada směřuje. Jack konečně otevře oči a uvidí, co je Hannibal zač, ale to není to jediné, co nás zajímá:

  • Je Freddie opravdu mrtvá?

Stal se Will opravdovým vrahem a zabil Freddie nebo si nechala vysvětlit, o co Willovi jde?

  • Kdy prozře Alana?

Od určité chvíle je Alana jako jediná na straně Hannibala. Kdy zjistí, co je Hannibal opravdu zač? A přežije podle vás konec druhé řady?

  • Kam se poděla Bedelie Du Maurier?

Bedelie od samého začátku jako jedna z mála věřila Willovi a pak se náhle vypařila. Hannibal ji údajně nezabil. Vrátí se podle vás nebo je s ní ámen?

  • Pochutnal si Will na lidském mase?

Zachutná Willovi lidské maso natolik, že bude Hannibala nějakou tu dobu zásobovat anebo Willa čekají zažívací problémy? Na druhou stanu není to poprvé, co Will jí člověka, poprvé je to však vědomě.

  • Zabije Mason Margot?

Mason svou sestru nadevše miluje, o ní se však nedá říct to samé, Není se však čemu divit, nechová se k ní jako bratr. Poslechne Margot Hannibala a pokusí se Masona zabít anebo ji Mason zabije dříve?

  • Průstřel v podlaze?

Kdo si všimne průstřelu v Hannibalově podlaze a začne ho podezírat? Bude to Jack, Alana či Mason?

Intrikářská druhá řada se blíží ke svému konci, zbývají již jen tři epizody, jak to celé podle vás skončí? Kdo se s námi na konci řady rozloučí jako další?

Diskuze /3

NaiCi

Podle mého názoru umře bohužel Jack.. Jelikož už byl v té rvačce hodně zraněn a s takovým zraněním to dlouho nevydrží.. Na druhou stranu to může být také Alana která určitě příjde na to co je Hannibal zač a to jí může stát život.

10.5.2014 | 10:24:26
chilli7

Je skvělé, že spousta otázek se vysvětlila dnešní 11. epizodou.

10.5.2014 | 13:28:55
Cheera

podľa mňa to neprežije Jack… táto séria je veľmi zaujímavá :P som zvedavá čo bude v tej tretej :D

10.5.2014 | 22:33:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Primavera

Primavera

Sérioví vrazi

Hlídejte si nás