Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Encyklopedie

 • Ministerstvo kouzel

  Ministerstvo kouzel je nevyšší kouzelnický orgán, který sídlí v Londýně, a kde pracuje většina kouzelníků z celé Británie. Jeho cílem je úspěšně utajovat existenci kouzelnického světa před mudly. Má celkem deset podláží. Ministerstvo vždy vede Ministr kouzel.

  10 0
  25.5.2016 | 11:01tom99Diskuze (0)
 • Azkaban

  Azkaban je kouzelnické vězení, kam jsou zavíráni nebezpeční kouzelníci, kteří byli usvědčeni a odsouzeni Ministerstvem kouzel. Azkaban stráží ohavní mozkomoři, kteří po celou dobu jejich pobytu vysávají z vězňů štěstí a dovádí je doslova k šílenství.

  10 0
  24.5.2016 | 12:36tom99Diskuze (0)
 • Bradavice

  Jednou z nejproslulejších škol čar a kouzel jsou bezesporu Bradavice, kterým se věnuje celá knižní série o Harrym Potterovy. V následujícím článku si můžete přečíst o systému zařazování, jednotlivých kolejích a předmětech, které se vyučují v Bradavicích.

  8 0
  23.5.2016 | 15:49tom99Diskuze (0)
 • Prasinky

  Prasinky jsou čistě kouzelnickou vesnicí, kde nežije ani jeden mudla. Ve vesnici se nachází spoustu obchodů s kouzelnickou tématikou, a do Prasinek vede i nespočet tajných vchodů z Bradavic, které se dají odhalit pomocí Pobertova plánku – velice užitečného plánu hradu.

  8 0
  22.5.2016 | 20:57tom99Diskuze (0)
 • Famfrpál

  Famfrpál je oblíbený sport v kouzelnickém světě, kdy se proti sobě utkají dva týmy, jejímž cílem je chytit zlatonku, ukončit zápas a vyhrát. Ve článku si můžete přečíst o pravidlech hry, jednotlivých postech, Famfrpálu v Bradavicích a famfrpálové lize v Británii a Irsku.

  8 0
  22.5.2016 | 14:47tom99Diskuze (0)

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama