Harry Potter Harry Potter a Ohnivý pohár (2000)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2000)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2000)

Lord Voldemort pomalu sílí a smrtijedi se dávají dohromady, aby zatopili kouzelníkům i mudlům. V Bradavicích se koná Turnaj tří kouzelníků, kterého se nechtěně zúčastní i Harry Potter, ačkoliv ještě není plnoletý. Kdo hodil jeho jméno do Ohnivého poháru a hlavně proč?


13 0
18.8.2013

Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Goblet of Fire
Český název: Harry Potter a Ohnivý pohár
Rok vydání: 2000
Počet stran: 570
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Oficiální synopse

Ještě před začátkem nového školního roku Harry vyrazí s Weasleyovými na famfrpálové mistrovství světa, kde se po čtrnácti letech objeví služebníci lorda Voldemorta – smrtijedi. Harry s Brumbálem tuší, že zlo sílí. Navíc tento rok bude pro Bradavice zcela jiný. Koná se Turnaj tří kouzelníků, kam se ovšem nesmí Harry z důvodu nízkého věku přihlásit. Ohnivý pohár i tak vyplivne jeho jméno a Harry se musí turnaje účastnit. Kdo hodil jeho jméno do ohnivého poháru?


Zajímavosti

Čtvrtá kniha patří k jedněm nejobsáhlejším vůbec, navíc Rowlingová pro čtvrtou knihu zvolila i menší písmo než v předchozích třech knihách, tudíž čtenářovi zabralo daleko delší dobu knihu přečíst. Ohnivý pohár se oproti předchozím knihám věnuje dopodrobna událostem ještě než Harry dorazí do Bradavic. V předchozích knihách se čtenář většinou prokousal pár úvodními kapitolami a děj knihy se začal řešit až s příchodem do Bradavic. U čtvrté knihy je situace opačná.

Čtvrtý film zrežíroval Mike Newell, který zpočátku uvažoval, že snímek rozdělí na dvě části, ale nakonec z nápadu sešlo. Díky obsáhlosti knížky musela být vyškrtnuta celá dějová linka s Dobbym a Winky, Ludo Pytloun se ve filmu také vůbec neobjevil. Úvod filmu musel být taktéž zkrácen, proto se ve filmu vůbec neobjeví Dursleyovi. První kapitoly knihy byly ve filmu prakticky ignorovány.

Více o filmu Harry Potter a Ohnivý pohár se můžete dočíst zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár (tato kniha)
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter a Relikvie smrti

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Název: Fantastická zvířata a kde je najít
Premiéra: 17. listopadu 2016
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se vydáme ještě jednou. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mlocka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny