Harry Potter Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

Kouzelnický svět si přiznal, že se Voldemort vrátil, ale zlo se najednou skrývá ve stínech. Harry je odhodlaný Voldemorta jednou provždy porazit, ale aby to dokázal, musí zjistit jeho minulost. S profesorem Brumbálem se Harry vydává do vzpomínek Voldemorta, kde nachází dávno utajené tajemství.


13 0
18.8.2011

Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Český název: Harry Potter a Princ dvojí krve
Rok vydání: 2005
Počet stran: 538
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Oficiální synopse

Ředitel Bradavic Albus Brumbál si tento rok pro Harryho Pottera připravil nelehký úkol – musí získat utajovanou vzpomínku Horáce Křiklana, která by Harrymu pomohla odhalit Voldemortovo tajemství. Sám Harry s Brumbálem celý rok zkoumají Voldemortovu minulost, která by jim pomohla najít jeho slabiny. Harry také přichází k zajímavé účebnici Prince dvojí krve, kde se naučí spoustu nových zaklínadel. Komu asi tak tato učebnice patřila?


Zajímavosti

V šesté knize byla připravena půda pro vyvrcholení poslední knihy, stejně tak měl fungovat i šestý film. Ten se vydal troškou jinou cestou. Ve filmu původně měly figurovat všechny Voldemortovy vzpomínky, ale režisér David Yates se je rozhodl nahradit scénami, které v knize vůbec nebyly – šlo o scény, kdy smrtijedi útočí na svět mudlů a ničí most v Londýně. Následně byla ještě přidána scéna, kdy smrtijedi napadnou Weasleyovic Doupě.

Po vzoru Stmívání z roku 2008, který vzbudil zájem u diváků o úpíří romantiku, se Yates rozhodl, že šestý film bude také více romantický a bude o vztazích. Značná část filmu je tedy věnována vztahu Hermiony a Rona. Velký prostor dostal i Harry, který se v průběhu filmu zamiluje do Ginny. V knize tyto pasáže vykrývají prostor mezi hlavním a vedlejším dějem, ale ve filmu je jim věnována značná část filmové stopáže.

Více o filmu Harry Potter a Princ dvojí krve se můžete dočíst zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve (tato kniha)
Harry Potter a Relikvie smrti

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Název: Fantastická zvířata a kde je najít
Premiéra: 17. listopadu 2016
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se vydáme ještě jednou. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mlocka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny