Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

Kouzelnický svět si přiznal, že se Voldemort vrátil, ale zlo se najednou skrývá ve stínech. Harry je odhodlaný Voldemorta jednou provždy porazit, ale aby to dokázal, musí zjistit jeho minulost. S profesorem Brumbálem se Harry vydává do vzpomínek Voldemorta, kde nachází dávno utajené tajemství.

20 0
18.8.2011

Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Český název: Harry Potter a Princ dvojí krve
Rok vydání: 2005
Počet stran: 538
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Oficiální synopse

Ředitel Bradavic Albus Brumbál si tento rok pro Harryho Pottera připravil nelehký úkol – musí získat utajovanou vzpomínku Horáce Křiklana, která by Harrymu pomohla odhalit Voldemortovo tajemství. Sám Harry s Brumbálem celý rok zkoumají Voldemortovu minulost, která by jim pomohla najít jeho slabiny. Harry také přichází k zajímavé účebnici Prince dvojí krve, kde se naučí spoustu nových zaklínadel. Komu asi tak tato učebnice patřila?

Zajímavosti

V šesté knize byla připravena půda pro vyvrcholení poslední knihy, stejně tak měl fungovat i šestý film. Ten se vydal troškou jinou cestou. Ve filmu původně měly figurovat všechny Voldemortovy vzpomínky, ale režisér David Yates se je rozhodl nahradit scénami, které v knize vůbec nebyly – šlo o scény, kdy smrtijedi útočí na svět mudlů a ničí most v Londýně. Následně byla ještě přidána scéna, kdy smrtijedi napadnou Weasleyovic Doupě.

Po vzoru Stmívání z roku 2008, který vzbudil zájem u diváků o úpíří romantiku, se Yates rozhodl, že šestý film bude také více romantický a bude o vztazích. Značná část filmu je tedy věnována vztahu Hermiony a Rona. Velký prostor dostal i Harry, který se v průběhu filmu zamiluje do Ginny. V knize tyto pasáže vykrývají prostor mezi hlavním a vedlejším dějem, ale ve filmu je jim věnována značná část filmové stopáže.

Více o filmu Harry Potter a Princ dvojí krve se můžete dočíst zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve (tato kniha)
Harry Potter a Relikvie smrti

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama