Harry Potter
93/100 - 56×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Brumbálova tajemství budou nejdelším filmem celé série

Brumbálova tajemství budou nejdelším filmem celé série

Čím déle strávíme v kouzelnickém světě, tím lépe, nebo ne? Alespoň tak to platilo u série s Harrym Potterem, nicméně Fantastická zvířata zatím škobrtají na místě. Po nepříliš povedeném druhém dílu tu je ale další, který si odnáší zatím pozitivní recenze. Jak dlouho bude tato zábava trvat?

13 0
4.4.2022

Dlouhé filmy jsou opět v kurzu. Zatímco v minulých letech se většina studií snažila svůj blockbuster vměstnat do dvou hodin, dnes už je strategie zase o malinko jinačí. Rozhodujícím kritériem už není denní obrátkovost filmů v jednotlivých sálech, ale už se studia soustředí i na stream. Čím déle má divák (dlouhý) film puštěný, tím lépe.

(Albus Brumbál má ze své minulosti co odhalovat, i proto bude třetí film nejdelším filmem série. Foto: Warner Brothers)

Třetí díl s názvem Brumbálova tajemství trvá 142 minut, tedy skoro dvě hodiny a půl. První díl měl pouze 133 minut, zatímco Grindelwaldovy zločiny přidaly o jednu minutku navíc. Brumbálova tajemství mají tak pomyslnou první příčku ve své vlastní sérii, ale stále nedosahují na celkového vítěze z Potterovské ságy. Tajemná komnata trvá přes 161 minut, což z něj dělá zaručeně nejdelší film s Harrym Potterem.

Spekuluje se, že rozpočet zatím posledního dílu Fantastických zvířat činil 185 milionů dolarů bez nákladů na marketing. Ty klidně mohly hodit dalších 200 milionů dolarů. Bude velice zajímavé sledovat, jak si další film v kinech povede po nepříliš povedeném druhém filmu. První ohlasy zatím nejsou vůbec špatné, dokáže ale kouzelnický svět z diváků vytáhnout alespoň půl miliardy amerických dolarů? My si myslíme, že to bude těsné.

Zdroj: ComicBook.com

Zdroj anotačního obrázku: Warner Brothers

Diskuze /2

LuciusSVK

Ja som rád že Batman sa už prehúpol cez 700 mega.....stále čakám na ohlásenie pokračovania…

#2 Mac5
4.4.2022 | 16:57:06
Mac5

#1 LuciusSVK: Nerad ti to říkám, ale 700 mil, nebude Batmanovi ani zdaleka stačit. Rozpočet i marketing měl zhruba identický tomu, co mají Brumbálova Tajemství popsáno výše. Takže k nějaké výdělečnosti by film potřeboval osáhnout alespoň 800. A to nejlíp v nejkratší možné době. Protože s každým dalším týdnem si kina berou víc a víc a tudíž hranice k výdělečnosti se úměrně zvedá. Jinými slovy, ač se tomu třeba těžko věří, Batman v kinech nebyl ani zdaleka takový trhák jak média prezentují. A ke schválení dvojky tak bude zapotřebí nějaký sekundární důvod. Tím by na normálních okolností byly třeba osobní plány studia, které chce značku nějak rozvinout či s ní pracovat. Jenže bohužel pro Batmana, právě teď studio Warner prochází zásadní obměnou vedení, které se dostane k moci už za necelý týden. A začne veškerou činnost studia měnit k obrazu svému. Aktuální film tak pro ně nebude nic víc, než položka na seznamu a k tomu ještě taková, která se horko těžko zaplatila. Osud dvojky tam bude záviset čistě na tom, jestli o ní nové vedení projeví zájem. Největší šance v tomhle směru skýtá pravděpodobně oznámená série s Tučňákem, která nyní bude muset novému vedení prokázat, že o novou sérii je skutečně zájem. Pokud bude mít sledovanost vysokou a vytvoří dostatečný hype, je možné cokoliv. Pokud ne, tak těžko říct jestli něco bude následovat. Rozmary nového vedení, zatím nelze předvídat.

6.4.2022 | 1:43:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama