Harry Potter Deset seriálů ze světa Harryho Pottera, které bychom chtěli vidět na televizních obrazovkách

Deset seriálů ze světa Harryho Pottera, které bychom chtěli vidět na televizních obrazovkách

Deset seriálů ze světa Harryho Pottera, které bychom chtěli vidět na televizních obrazovkách

Nedávno jsme vám přinesli zprávu, že se svět Harryho Pottera značně rozroste o připravované seriály. Je hned několik možností a cest, kudy se tvůrci mohou vydat. Níže vám představujeme ty nejzajímavější pro nás. Vybrali byste si z těchto seriálů alespoň jeden, na který byste se dívali?

10 1
1.2.2021

1. Lord Voldemort

Chápeme, že část příběhu byla prozkoumána v knihách, nicméně stále máme jen útržky toho, co přesně se stalo. Sledovat zrod jednoho z nejobávanějších čarodějů, jehož jméno se ostatní bojí vyslovit, je zkrátka něco, co už dlouho toužíme na televizních obrazovkách vidět. Chtěli bychom prozkoumávat nitro Toma Raddlea, který svým důvtipem manipuluje s učiteli, získává spojence na svou stranu, vytváří viteály a následně rozpoutá kouzelnickou válku. Nějaké temnější pojetí by seriálu rozhodně neuškodilo.

(Kdo by nechtěl takový seriál? Foto: Warner Brothers)


2. Animovaný seriál o Harrym Potterovi

Filmová série je sice u konce, nicméně ruku na srdce – některé díly prošly výraznou změnou a zkrácením. Dá se říci, že od Vězně z Azkabanu se tvůrci soustředili jen na to nejdůležitější, přitom v pozdějších dílech (především ve Fénixově řádu a Princi dvojí krve) vynechali hned několik celých kapitol, které dovysvětlovaly důležité události z Harryho a Voldemortova života. Knižní sérii by seriál na pokračování slušel daleko lépe. Dejme tomu, že jeden ročník = jedna řada? To by šlo. Vidět v televizi všechny Voldemortovy vzpomínky z myslánky, Luda Pytlouna, Winky a další je určitě tajným přáním každého fanouška. A jelikož hraná verze by byla kvůli té filmové ještě chvíli pasé, upřednostnili bychom animovaný seriál.

(Knižní série by si zasloužila i lepší péči, animovaný seriál by byl to pravé ořechové. Foto: Warner Brothers)

3. James, Sirius, Remus a Peter

Pokud se ještě někdy máme vrátit do Bradavic a tvůrci budou chtít ždímat staré postavy z dřívějších knih, tak bychom prosili o seriál o Jamesi Potterovi, Siriusi Blackovi, Remusi Lupinovi a Peteru Pettigrewovi. Tito rošťáci stáli za stvořením Pobertova plánku, navíc by se o slovo mohli přihlásit i mladší Severus Snape a Lily Potterová. Prozkoumávat jejich dobrodružství v Bradavicích, odemykání tajných forem, přeměny ve zvěromágy a další rošťárny na školních pozemcích zní z krátkodobého hlediska zajímavě.

(Kromě pár vzpomínek jsme s nimi víc neviděli. Foto: Warner Brothers)

4. Seriál o kouzelnicích a čarodějkách ve středověku 

Z knížek víme pár náznaků, kdy nám profesor Cuthbert Binns vyprávěl o historii čar a kouzel. Středověk je velice zajímavé místo nejen pro kouzelníky a čaroděje, ale i pro různá kouzelnická zvířata. Všichni známe pověsti, legendy a báje, kdy na hradě nějakého krále figurovala čarodějka, která pro Jeho Veličenstvo pracovala. Nebylo by marné zavítat do daleké minulosti, nechat známé postavy z knih daleko za sebou a připravit příběh ze středověku v kouzelnickém pojetí. Co na to říkáte?

(A chtělo by to i něco úplně nového. Foto: Warner Brothers)

5. Seriál o odtajnění kouzelnického světa v přítomnosti 

Ať už jsme sledovali jakýkoliv příběh z kouzelnického světa, tak vždy anonymita kouzelníků byla na prvním místě. A i když kouzla a čáry pár mudlů vidělo (někdy v mnohem širším měřítku, než by bylo zdrávo), tak kouzelníci nakonec vždy dokázali vše ututlat. Nyní bychom si přáli opak. Chtěli bychom sledovat, jak se kouzelnický svět odtajní tomu normálnímu. Chtěli bychom vidět, jak spolu kouzelníci a mudlovští politici uzavírají mírové dohody, zatímco nějaká teroristická organizace (ať už mudlovská či kouzelnická) se snaží pošpinit tu druhou stranu. A taky bychom chtěli sledovat, jak promptně by kouzelníci dokázali reagovat na moderní technologie mudlů, které od kouzel a čar nejsou příliš vzdáleny. Zasazení do naší současnosti by seriálu rozhodně prospělo.

(Podobné téma jsme trošku prozkoumali i ve Fantastických zvířatech. Foto: Warner Brothers)

6. Seriál o famrpálu, sportovcích a korupci v kouzelnickém světě 

J. K. Rowlingová vytvořila naprosto unikátní sport pro kouzelníky – famfrpál. Toho jsme si ale užili jen v prvních třech filmech, pak už to bylo slabší a tato oblíbená hra šla stranou. Famfrpál má ovšem potenciál vyprávět příběh o sportovcích, turnajích, slavných osobnostech, sázkách a dost možná i o korupci v kouzelnickém světě. Jako minisérii si to dokážeme představit. Seriál by mohl být laděn i do komediálního žánru.

(Famrfpál by si také zasloužil svůj vlastní seriál. Foto: Warner Brothers)

7. Seriál o jiné škole, než jsou Bradavice

Bradavice jsou bezesporu nejpopulárnější školou čar a kouzel, se kterou jsme se setkali, nicméně nesmíme zapomínat, že tu máme i Kruval, Krásnohůlky a jiné školy, o kterých ještě ani nevíme. Všude to rozhodně nefunguje jako v Bradavicích. V některých školách vládnou jiné praktiky, styl výuky apod. Čarodějnický svět je stále rozmanitý a zasazení příběhu do jiné školy by mohlo dát sérii zcela novou šťávu a nový pohled na svět Harryho Pottera.

(Co takhle se vydat do Kruvalu? Foto: Warner Brothers)

8. Kriminální seriál o bystrozorech

Neděláme si iluze, že všichni kouzelníci jsou dobrosrdeční. Najdou se určitě i tací, kteří kouzla zneužívají k vlastnímu prospěchu, okrádají jiné čaroděje a možná i mudly (i kouzelníci mohou být chudí a dostat se do existenčních problémů, ostatně Weasleyovi na tom nebyli nejlépe). Pátrání po zlodějích či vyšetřování kouzelnických vražd je další téma, které by stálo za prozkoumání. Ostatně i Harry chtěl být bystrozorem. A dost možná se jedná o povolání, o kterém jsme slyšeli v knižní sérii nejvíce, ale klouzali jsme pouze po povrchu.

(Chytání zlých kouzelníků by byla zábava sledovat. Foto: Warner Brothers)

9. Zrod kouzelníků a čarodějek z čistokrevných rodin 

Každý příběh má svůj začátek. Na světě se tak musel v určitém momentu narodit první kouzelník nebo čarodějka. A my bychom chtěli sledovat, jak se tento kouzelník zapojil do mudlovské společnosti, jak objevoval své schopnosti, a dost možná přišel vůbec ke své první hůlce. Otázka čistokrevných rodin byla nakousnuta již v knižní sérii. Obecně jsme se mohli dočíst, že již téměř žádná rodina není čistokrevná. Za prozkoumání by stálo období, kdy tomu bylo naopak.

(Čistokrevné rodiny rozhodně mají co nabídnout. Foto: Warner Brothers)

10. Jakýkoliv jiný příběh, který není spjat s Harrym Potterem 

Je nám jasné, že se tvůrci budou chtít svést na slávě Harryho Pottera. Využívání známých postav z filmů, knih a her je v budoucnu zcela nevyhnutelné, nicméně my bychom ocenili, kdyby se tvůrci vydali do zcela nezmapovaného období v historii s naprosto novými postavami bez vazby na ty, které už známe. Tento seriál by navíc měl naprostou volnost a nemusel by se až tak ve velkém ohlížet na to, co se stalo v předchozích knihách či filmech.

(Harry Potter nemusí být všude. Foto: Warner Brothers)

A jaký seriál byste si přáli vy? Chybí vám v tomto výčtu nějaký příběh, kterého by se tvůrci měli určitě chopit?

Diskuze /11

OriginalHunter

1 8 9 By som skukol kedykolvek ostatné nápady mi prídu odveci :)

1.2.2021 | 17:57:36
Jiri007

mě by se zamlouvala 3, 7, 8, 9

1.2.2021 | 18:07:02
Mohy

1 – podle mě by bylo těžké postavit seriál na největším záporákovi ze světa HP, přeci jen, není to žádný antihrdina. Ale sledovat jeho zrod by bylo určitě zajímavé. 2– Takový seriál by oslovil asi jen menší publikum, navíc by určitě nesehnali originální herce pro dabing a bez nich by to nebylo ono 3 – hodně zajímavý nápad, avšak bylo by co vyprávět, když se v tu dobu žádná velká kouzelnická událost pravděpodobně nestala? 4– blbost 5– nápad zajímavý, ale hodně by to muselo ovlivnit případné budoucí filmy z tohoto univerza a asi proto to neprojde 6– asi by to neutáhlo ani minisérii 7 – Nápad dobrý, ale nezaměřil bych se na jednu školu,ale nějak propojil všechny 8 – super nápad 9– začátky by byly super, ale možná by to stačilo v rámci flashbacků v seriálu na jiné téma

1.2.2021 | 18:25:24
akashko12

Ja by som bral 3, 5, 7, 9

redaktor
1.2.2021 | 18:26:58
tominotomino

Nejlépe zní asi 8, pak 1 (s tím, že by tam byly jeho začátky a dojít třeba až k tomu osudnému večeru u Potterových, čili by tam byla ta první čarodějnická válka) a ještě 7 není k zahození.

webmaster
1.2.2021 | 18:41:01
Vyskoč

Chtěla bych vidět příběhy zakladatelů Bradavic, začátky školy, atd.

1.2.2021 | 19:04:37
Lex Luthor

Bral bych všechno nejvíce se mi, ale zamlouvají 1,5 a 8 u 8 by kouzelníci měli vlastní MBI Magical Berau of Investigastion nebo něco takového. Sem by se hodil i Harry, jako nový Bystrozot v nové práci.

1.2.2021 | 19:08:01
Lex Luthor

Bral bych všechno nejvíce se mi, ale zamlouvají 1,5 a 8 u 8 by kouzelníci měli vlastní MBI Magical Berau of Investigastion nebo něco takového. Sem by se hodil i Harry, jako nový Bystrozor v nové práci.

1.2.2021 | 19:08:49
Svjatogor

Chtěl bych viděl seriál ze světa korupce ve FAMFRPAL LIZE. Mohlo by se to natáčet u nás a kapříky by nahradily zlatonky. :-D

#10 zroutik
1.2.2021 | 19:15:05
zroutik

#9 Svjatogor: něco jako Berbrpal?

1.2.2021 | 20:58:24
FValek

Myslím, že aby se vyhnuli kritice zarytých fandů už jen proto, že se cpou do Bradavic, tak by klidně mohli udělat americké čarodějnické školy. Rowlingová se o nich hodně rozepsala a podrobně definovala koleje a jejich historie, takže proč neudělat nějaké nové hrdiny, ale nesmí to heroicky parodovat Harryho vs Voldemorta. Seriál o kouzelnících po roce 2020 by byl taky dost moderní, protože Harry má už trošku vousy a vždy měl.

Líbilo by se mi ale taky to zpracování někde ve starších dobách, kam by se daly zakomponovat Bajky barda Beedleho, které by se ukázaly založené na reálných situacích.

Rozhodně bych ale nechtěl seriálovou verzi prokletého dítěte -_-

2.2.2021 | 3:38:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny