Harry Potter Fantastická zvířata: Místo tří filmů nás čeká rovnou pět

Fantastická zvířata: Místo tří filmů nás čeká rovnou pět

Fantastická zvířata: Místo tří filmů nás čeká rovnou pět

Původně Rowlingová napsala scénáře ke třem filmům, nyní ovšem bylo oznámeno, že místo tří filmů se dočkáme rovnou pěti. Jsou za tím rozsáhlé scénáře od Rowlingové, nebo nenasytné studio Warner Brothers., které se snaží vydojit z Harryho, co se dá?


26 6
15.10.2016

J. K. Rowlingová je uznávaná spisovatelka, která již několikrát prohlásila, že žádné nové příběhy Harryho Pottera čekat nemáme. Přesto si nyní můžeme v knihkupectví koupit oficiální pokračování Harryho Pottera s názvem Prokleté dítě. Po této knize prý už nemáme čekat další pokračování ze světa Harryho Pottera.

Je to ale pravda? Situace a okolnosti se za pochodu mění a prakticky se nemůžeme spolehnout na žádné informace, které jsou nám denně servírovány. Ještě než Warner Brothers. časem zrestartuje původní sérii o Harrym Potterovi, Rowlingová připravila tři scénáře pro tři filmy s názvem Fantastická zvířata a kde je najít. A ejhle! Ze tří filmů najednou bude snímků rovnou pět.


Asi v dohledné době se budou tvůrci a Rowlingová obhajovat, že scénář je bohatý a zkrátka vše by se nevešlo do tří filmů, proto se je rozhodli natáhnout o další dvě pokračování. Ať už to bude pravda či nikoliv, za vším hledejme opět peníze. Pokud bude mít Warner Brothers. jen sebemenší šanci vyždímat z Harryho Pottera, co se dá, pochopitelně to udělá.

(Hrdina, kterého nejspíše uvidíme v pěti filmech. Foto: Warner Brothers.)

Film Fantastická zvířata není prvním příkladem, kdy se něco podobného takového stalo. Vzpomeňme si například na Hobita, kdy Peter Jackson od začátku prohlašoval, že nás čekají dva filmy. Následně před prvním filmem bylo oznámeno, že Jackson natočil dostatek materiálu, aby se celé dílo natáhlo ještě o jeden díl. A šlo natáčení tak hladce, jak média hlásily, nebo to byla opět lež?

Tak napůl. Po uvedení do kin Bitvy pěti armád se nakonec Jackson přiznal, že natáčení nebylo optimálně připraveno, točilo se prakticky bez storyboardů a produkce nestíhala. I proto výsledek není takový, jak si ho většina fanoušků přála. Bohužel pravda vyjde vždy najevo, až když už jsou všechny filmy venku a nedá se vlastně už nic změnit.

Na výsledku to ovšem nic nemění. Do světa Harryho Pottera se podíváme ještě nejméně pětkrát. Po posledním traileru jsme si mohli udělat obrázek, v jakém duchu se filmy budou nést. Doufejme tedy, že Rowlingová ví, co dělá, a předvede znovu svou genialitu a naservíruje nám dílo, na kterém budou vyrůstat nové generace.

Jste rádi, že Fantastická zvířata a kde je najít uvidíme celkem pětkrát? Co říkáte na to, že původně měly být tři filmy a nyní jich bude pět?

Diskuze /10

Valada06

Já pevně věřím tomu, že Rowlingová by si své celoživotní dílo zničit nenechala a kdyby už nám neměla, co říct, tak to nedělá. Snad se nemýlím…

#2 Blackhand47XD #6 dadinka
webmaster
15.10.2016 | 16:56:52
Blackhand47XD

#1 Valada06: Poslední kniha/hra o Potterovi mluví o něčem jiném. Když nevíš co, věnuj celou zápletku cestování časem, alternativním realitám a záporákovi, který má jistou spojitost s tím původním…

#3 Valada06
webmaster
15.10.2016 | 17:00:38
Valada06

#2 Blackhand47XD: Jako jo, ta poslední kniha je děs, ale za tou taky nestojí přímo Rowlingová. Tu osmou knihu vůbec neměli vydávat. Věřím, že když k tomuto přímo píše scénář, tak to bude minimálně o několik tříd lepší.

webmaster
15.10.2016 | 17:02:48
-Skinner-

V poslednom čase to vyzerá ako keby Hollywood prestal robiť originálne filmy, samé rebooty, remaky a spin-offy. Snáď sa nedočkáme rebootu Harryho Pottera.

15.10.2016 | 17:06:22
comiccrazy

Já jsem jedině rád :) miluju svět Harryho Pottera a čím víc filmů z tohoto světa bude, tím lépe :)

15.10.2016 | 17:11:38
dadinka

#1 Valada06: Nemůžu víc, než jen souhlasit. Rowlingová se pevně starala, ať nepokazí Harryho, tak jí věřím i v tomto.

15.10.2016 | 18:39:45
dfx

Ak bude ten prv film prepadak, tak dalsie nebudu. Ale podla traileru to vyzera byt dobre.

15.10.2016 | 20:28:55
Zetha

…a až natočí tohle, tak zfilmujou tu knížkovou/scé­nářovou příšernost na 3 další filmy? Jupí.

15.10.2016 | 22:35:01
vikktorko000

áno Hobbit dopadol tak trochu nešťastne práve kvôli štúdiám, ktoré to brzdili a potom kvôli odchodu Del Tora. Bol by lepší keby ma Jackson čas rok dva ako pri LOTR? Určite. Ono tie filmy majú v sebe kúsok čara, ktoré sme si tak zamilovali na LOTR hudba bola super aj nové miesta po vizuálnej stránke bola Stredozem opäť dokonalá až na Pasáže kde bolo CGI neznesiteľné dalo sa tomu predísť opäť si myslím že ak by mali čas na prípravu a počas natáčania by nemuseli lepiť scenár tak by sa mohli sústrediť na tieto nedostatky. Dva filmy by stačili avšak dalo sa to urobiť aj na tri v kvalite aká by oslovila každého fanúšika. Ľudia sa sťažujú že to bolo rozťahovanie tenkej Knižky, no tí istý ľudia zabúdajú že Jackson čerpal aj z dodatkov. Sám Tolkien mal v úmysle prepísať Hobbita a dať mu vážnosť akú mal LOTR no na nešťastie to nikdy nestihol. Jackson sa na to díval z tohoto uhla pohľadu. Ak by Jackson mal čas a nezasahovalo by to toho štúdio dočkali by sme sa niečoho čo by stálo zato, takto si môžme užívať ti aspekty filmu, ktoré ho zachraňujú.

Čo sa tíka Rowlingovej ona sa v písaní nikdy neobmedzovala takže je dosť možne že tie scenáre napísala až moc rozsiahle na druhú stranu ak ide o to aby štúdio zarobilo tak nebojím sa o to že by to nevedela ukočírovať predsa len materiálu vie poskytnúť toľko že nebudú vedieť čo s ním. Skôr ide o to či to režisér dobre využije.

Pokiaľ ide o prekliate dieťa neviem kto to písal ale tá kniha je otrasná, je vidieť že to nepísala ona pretože celé je to len dookola miliónkrát obohraná pesnička v čarodejníckom plášti. Toto je naozaj prví krát čo ľutujem peniaze, ktoré som minul na túto knihu.

16.10.2016 | 2:07:51
Jackob32

Ono Harry Potter a prokleté dítě se to jmenuje hlavně kvůli marketingu, navíc jde o scénář k 2 dílům divadelní hry, tzn i příběh je postaven pro divadelní hru, Navíc Harry Potter tam ani není hlavní postava. Navíc pochybuju, že Rowlingová má co dočinění s tím, že ten scénář byl vydán jako kniha.

Rowlingová řekla, že příběh Harryho Pottera je uzavřen a to splnuje zatím vše,

16.10.2016 | 13:30:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Aktuální film

Název: Fantastická zvířata a kde je najít
Premiéra: 17. listopadu 2016
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se vydáme ještě jednou. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mlocka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny