Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Harry Potter své štěstí skutečně zkusí na televizních obrazovkách, je to oficiální

Harry Potter své štěstí skutečně zkusí na televizních obrazovkách, je to oficiální

Po fiasku s Fantastickými zvířaty jsme se pohnuli o kousek dál. Série s Harrym Potterem rozhodně nekončí, jen se dočká restartu a přesune se na televizní obrazovky. Každá série má mapovat jednu knihu a má jít o věrnou adaptaci Rowlingových knih. Ta bude na celý proces dohlížet.

8 28
13.4.2023

Zprávy z posledních týdnů se nakonec vyplnily. Warner Borthers společně se spisovatelkou J. K. Rowlingovou dali zelenou novému projektu – tentokrát půjde o seriál, který bude mapovat příběh, jenž jsme již jednou viděli. Ano, půjde o slavnou sérii s Harrym Potterem, kdy se studio vydává na tenký led, a pokusí se doručit nový pohled na kouzelnickou školu a Potterův příběh.

Možností, jak by se kouzelnický svět mohl rozrůst o nové filmy a seriály, je sice několik. Každému projektu ovšem musí dát zelenou přímo Rowlingová, která má rozhodovací práva o své knižní sérii a všem doprovodným příběhům, které by potenciálně chtěla doručit na plátna či televizní obrazovky. Je tak klidně možné, že Warner Brothers stálo o zcela jiný příběh, nicméně když jim Rowlingová nabídla alespoň tento, proč by po tom neskočili.

(Harry Potter své štěstí skutečně zkusí na televizních obrazovkách, je to oficiální. Foto: Warner Brothers)

Studio navíc nabylo sebevědomí po úspěšné hře Hogwarts Legacy. Oficiální tisková zpráva studia hlásí, že Rowlingová bude sama výkonnou producentkou seriálu. Máme se těšit na deset let zábavy se staronovými příběhy. Nutně to neznamená, že dostaneme deset řad. Spíše se bude seriál deset let vyvíjet. Podle zákulisních informací má každá kniha dostat jednu řadu a údajně se má jednat o věrnou a poctivou adaptaci knih. Jelikož je přítomná přímo Rowlingová, zřejmě se dočkáme i pasáží z (pozdějších) knih, které se nedostaly do filmu.

První knihy to zřejmě moc nepostihne, ale od třetí tvůrci již pravidelně vynechávali několik dějových linek a podzápletek. Jelikož televize je zcela jiný formát než film, teď může konečně dojít i na ně. Je sice poněkud zvláštní, že se jistého restartu dočkáme po dvanácti letech od posledního dílu, ale zřejmě nebyla jiná možnost. Snad to bude krok správným směrem. Seriál se bude vysílat na HBO Max.

Zdroj: IGN.com

Diskuze /32

4391

Neříkám, že to bude špatné, ale už teď je mi jasné, že to lidi špatně přijmou. Okolo filmů je obrovská fanbase a lidi těžko ponesou, že jejich oblíbenou postavu hraje jiný herec. Natočit takový seriál je docela odvážné rozhodnutí (y)

13.4.2023 | 8:55:19
Zilwicky

Viem ze odpoved bude „peniaze“ ale.. prečo? :D Síce nie všetky filmy boli podarené ako trojka ale boli ok, takto skoro robit restart z toho fakt smrdí len čistý cash grab. Pritom by mohli spraviť serial o nejakej novej postave a celé by sa to odohrávalo xy rokov po poslednom diely. But what do I know.. :)

13.4.2023 | 9:36:21
slawe

Už teď lituji všechny herce, kteří se na tom budou podílet. Budou dostávat kapky jak z fanbase, tak od Rowling haters. Stačí vzpomenout, jak útočili na lidi spojené s Hogwarts Legacy…

#5 Zilwicky
13.4.2023 | 10:03:38
Svjatogor

Doufám, že všichni už tuší snahu filmových studií zlomit „prokletí“ jména J.K.R. A tohle udělají jak? Mimo jiné i masivní úpravou lore a BFML-SPVZ a konverzí dosud zažitých ústředních charakterů. Beru si popcorn. xD

13.4.2023 | 10:06:42
Zilwicky

#3 slawe: Peniaze vzdy pomozu, zvlast na twitter wariorov :D

13.4.2023 | 10:08:35
Basim

Kdo bude hrát Harryho Pottera? A Kdo Hermelínu doufám že ne ta černoška.

13.4.2023 | 11:59:15
Pikapoop

Bude to plný WOKE a LGBT+, takže už teď se moooooc teším :) Ostatní jistě taky. + očekávám, a to s jistotou, že mezi hlavní hrdiny a učitele, se zařadí spostu afro herců. Poměr 70/30

#8 Lex Luthor #9 Zilwicky #15 Stardos
13.4.2023 | 12:01:51
Lex Luthor

Předem lituju herce co se tomu upíšou ti to hodně schytají a měli by se nato psychicky připravit
#7 Pikapoop: toho se bojím taky a až to lidi budou hejtit bude Rowlingová nadávat, že je to hejt kvůli LGBT a ne jejímu psaní.

#9 Zilwicky
13.4.2023 | 13:04:06
Zilwicky

#8 Lex Luthor: Nemáš ich za co ľutovať reálne, pokiaľ nežili v jaskyni doteraz tak dobre vedia do čoho idú a zvážili si pre a proti.

#7 Pikapoop: Presne tak to bolo v tej hre a woke crowd to aj tak bojkotoval (len kvôli J.K.R), to nevymyslíš toto :D

13.4.2023 | 13:11:34
PecaCZE

Nevim já mám pocit, že J.K.R. je všude jen kvůli tomu že drží práva a studio by se nejraději od ní distancovalo a dělalo si to po svým. Pamatuju si že dlouho po zfilmování posledního filmu začala psát na soc. sítě strašný nesmysly, jen že se nudila a vy to víte taky. Prej že lituje že nedala Harryho s Hermionou dohromady a že nikde nenapsala že je Hermiona bílá, takže je podle ní černá i když v knize popisovala její vzhled že je bílá. Teď se řešila sexualita Brumbála no tak to taky třeba může být v seriálu. To zas bude bordel, a negativní recenze budou podle nich psát jen rasisti a homofobi. Uvidíme, ale musíme snad předem počítat se změnou barvy několika postav.

13.4.2023 | 13:43:57
Moor8

To dopadne jak Prsteny moci. :(

13.4.2023 | 13:47:36
Anckrst

S tým, že herci vedia, čomu sa upíšu celkom nesúhlasím. Treba si uvedomiť že tu budú hrať DETI (ktoré do toho budú tlačiť rodičia s vidinou peňazí) a hlavne to budú hrať deti ktoré sa pravdepodobne narodili vtedy keď išiel do kín posledný film (HP7 2/2). Samozrejme z môjho tvrdenia treba vyňať dospelých hercov čo budú hrať profesorov atď. Ale ústredný herci sú práve Harry, Ron a Hermiona ktorých sa to týka a ktorí sa budú najčastejšie ukazovať na obrazovke. V kľude sa môže stať, že z toho hejtu budú musieť preobsadzovať po jednotlivých sériach pretože to deti psychicky nevydržia. A už z toho bude mišmaš. Myslím, že naozaj sa mali zamerať na iné obdobia. Aj keď teda naposledy to dopadlo tak ako to dopadlo (Fantastic Beasts).

#13 Zilwicky #16 PecaCZE
13.4.2023 | 13:56:10
Zilwicky

#12 Anckrst: To o deťoch máš pravdu, to mi nenapadlo. Ale detskí herci to majú komplikované vždy mám pocit, či už je to nadmerná sláva alebo opak.

13.4.2023 | 14:03:40
POSPÁK

Článek se mi velmi líbil a osobně jen napjatě očekávám zmíněný seriál. Knihy o Harrym Potterovi mám načtené doslova od předu i od zadu a těším se, co se z nich producentům podaří vytřískat. Osobně se trochu obávám zpráv o jiných hercích (což je sice logické, vezmeme-li v potaz, že má seriál začínat od první knihy a tudíž v něm na začátku Harrymu bude 11 let, což samozřejmě znamená že tam Redclif a spol obsadit nejdou, ale já (a troufnu si tvrdit že většina fanoušků série) má Golden trio (minimálně, ale i ostatní postavy) zafixované tak jak bylo po těch letech natolik, že bude extrémně těžké si zvyknout na jiné herce), ale i tak to zní hodně slibně. Na závěr bych chtěl jenom upozornit na takovou češtinářskou drobnost: když napíšete spojení „Rowlingových knih“, v kontextu to vyzní jako by to byly knihy od Rowlinga a ne od Rowlingové, tudíž bych radši volil variantu „knih od Rowlingové“ nebo něco na ten způsob.

13.4.2023 | 15:26:21
Stardos

#7 Pikapoop: Mně osobně na tomhle bude bavit nejvíce ten anti-woke a anti-LGBT a všichni ochránci originální předlohy. Má to na starost sama Rowlingová, která snad jako autorka ví, co by mělo být jak vyzobrazené. Tudíž mě fakt zajímá, co bude padat za argumenty :D

#17 Zilwicky #25 Ann Taylor
13.4.2023 | 15:57:16
PecaCZE

#12 Anckrst: Toho bych se vůbec nebál. Žádný přeobsazování nebude. Koho obsadí ten tam zůstane nehledě na ohlasy diváků. A noví mladí herci budou rádi za příležitost a rodiče by je nutili to vydržet kvůli všemu.

Nezapomínejme že filmy nevycházeli každý rok, herci stárli, jinak by v posledním filmu bylo herci Harryho 17, ale bylo mu v době natáčení asi 21. Kdo ví jak to udělají u seriálu za předpokladu, že to vydrží dostat více sérií.

13.4.2023 | 16:01:46
Zilwicky

#15 Stardos: Hej no, sama J.K.R je woke (tvrdila ze nikde nenapísala ze je Hermiona biela a podobne), akurát proti nej potom išli ultra woke takže teraz vôbec neviem ako je na tom.. kto sa v tom má vyznať :D

#18 Stardos
13.4.2023 | 16:19:23
Stardos

#17 Zilwicky: Rowlingová je woke, protože se chce zalíbit, ale prostě ji to nejde :D Na tohle jsou rozbory určitě někde na internetu. Ono zrovna tohle s Hermionou bylo kvůli tomu, že Rowlingová právě tvrdila tohle, ačkoliv v knize někde specifikovala, že je Hermiona bílá – navíc pak kdyby Hermiona byla černá, pak by děsně hrozně působilo to, jak se v knize ostatní smějí jejím snahám o ukončení otroctví domácích skřítků :D Rowlingová by se měla prostě držet hlavně předlohy, tím nic nepokazí. Když tam bude dávat svou představu woke, bude to o to horší

#20 Zilwicky
13.4.2023 | 16:56:58
Svjatogor

Nešťastný svět kouzelníků J.K.R. Mám takový nevinný dotaz pro ZNALCE loru knih (já jim nejsem). Kolik draků si lítá okolo Bradavic a jiných kouzelnických škol???

#20 Zilwicky
13.4.2023 | 17:02:21
Zilwicky

#18 Stardos: Hej hej, asi jej chýbala pozornosť už :D

#19 Svjatogor: Ak sa dobre pamätám tak draky vyslovene okolo škôl nelietali :)

#21 Svjatogor
13.4.2023 | 17:11:28
Svjatogor

#20 Zilwicky: A jsou v tom světě vůbec nějací???

#22 Zilwicky
13.4.2023 | 17:12:12
Zilwicky

#21 Svjatogor: To hej, ale nie su tam tak často ako v GoT

13.4.2023 | 17:16:01
Svjatogor

Tupci nebo moudří?

13.4.2023 | 17:20:45
percival2

Já se hlavně těším, že bude Zobí ulice no-go-zóna. První dva díly a umřu smíchy…

13.4.2023 | 17:57:14
Ann Taylor

#15 Stardos: „která snad jako autorka ví, co by mělo být jak vyzobrazené“ – a pak jde a v dalších dílech úplně popře nebo odsouhlasí popření toho, co napsala předtím. U ní bych se nebála, že je schopná nějaký konzistence.

#26 Stardos
redaktor
13.4.2023 | 21:59:38
Stardos

#25 Ann Taylor: Tak ono to tak je, spíše mě teda zajímá jak bude probíhat argumentace dodržení předlohy vs její vlastní pochopení a dodržení předlohy :D Já se obávám, že celý ten seriál je jen způsob, jakým ona může změnit věci, které se ji teď nelíbí nebo by udělala jinak. Ani se nebudu divit tomu, když Harry skončí s Hermionou

13.4.2023 | 23:14:10
PecaCZE

Tak ono je to docela častý že spisovatelé fantasy jsou podivní/outsi­deři/magoři. Tak to tak berte :) Nebyl to náhodou i HP, u kterýho se z marketingových důvodů udával jiný autor jako třeba muž… u toho měli zůstat a J.K.R. by zůstala do teď nedoceněná, ale prachy by ji chodily.

#29 Stardos
14.4.2023 | 12:23:12
Carlos Matos

Harry du do baráku!

14.4.2023 | 13:32:17
Stardos

#27 PecaCZE: Tak to teď nevím, jestli to bylo zrovna u Harryho. Ale když JKR naopak napsala knížky po HP pod mužským pseudonymem, tak si je nikdo nekupoval dokud je nevydala pod vlastním jménem. A teď když vydala něco pod vlastním jménem, tak se to neprodává i s obrovskou slevou :D jako ona zrovna není bůh ví jaká spisovatelka, úspěch HP tkví v něčem jiném než v samotné próze

15.4.2023 | 1:14:15
Nikolperse

To nemôžu ísť radšej spraviť seriál o niečo normálnom?

19.4.2023 | 16:22:35
mog

doufejme že ne!!!!

28.4.2023 | 14:43:39
Kulpath

verné predlohe? to som kde počul hmmm ahá Witcher :D jojo :D

17.5.2023 | 22:45:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama