Harry Potter
93/100 - 56×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Jaké jsou první ohlasy na film Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Jaké jsou první ohlasy na film Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Již 7. dubna 2022 se dočkáme filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství. Projekt si prošel mnohými odklady, přepisem scénáře, výměnou herců a dalších patálií, přesto se zdá, že to všechno tvůrci ustáli a dokázali natočit povedený film. Jaké jsou tedy první ohlasy na třetí díl?

19 2
1.4.2022

Už jen pár dní nás dělí od návštěvy kin očekávaného filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství. Novináři již měli možnost vidět třetí díl Fantastických zvířat a první ohlasy vůbec nejsou špatné. Jednak se většina shoduje v tom, že se podařilo zachránit potápějící se loď. Scénárista Steve Kloves rozhodně sérii řádně vypomohl a usměrnil J. K. Rowlingovou na tu správnou cestu.

Druhým velkým pozitivem je Mads Mikkelsen, který je v roli Gellerta Grindelwalda výborný. I když byl Johnny Depp naprosto jedinečný, převážná většina novinářů se shoduje na tom, že Mikkelsen je cenným upgradem celé série. Rychle si na něj divák zvykne a na Deppa se rychle zapomene, Mikkelsenův Grindelwald rozhodně nepůsobí rušivě.


(První ohlasy nejsou vůbec špatné. Čeká nás nejlepší díl Fantastických zvířat? Foto: Warner Brothers)

Podle většiny je třetí díl zatím tím nejlepším z celé série. Na druhou stranu se znovu ve velkém odkazuje na svět Harryho Pottera. Někteří novináři si zkrátka nejsou jistí, zda tvůrci vypráví příběh ze série Fantastických zvířat nebo právě ze zmiňovaného Pottera. Nejistota o tom, co vlastně má série představovat, bohužel nadále přetrvává.

I když je tedy nový film celkově lepší, problémy z minulých dílů nadále převládají. Někteří novináři si stále nemyslí, že problémy z minulých dílů byly úplně zažehnány. Celkově je ale vyzdvihována akce, příběh a dokonce i odhalení určitých tajemství, o kterých jsme neměli ani tušení. Na druhou stranu je těžké zhodnotit, jak tyto první reakce brát či nebrat vážně. Kolik dobrých prvních reakcí jsme zažili na jiné béčkové filmy, které následně v kinech úplně pohořely a po embargu byly recenze žalostné. Přesně za týden budeme moudřejší.

Zdroj: Hindustantimes­.com

Diskuze /9

Director of SHIELD

Rozhodně tomu dám přinejmenším šanci.

1.4.2022 | 16:00:49
Blackhand47XD

Četl jsem údajný leak… to bude s takovou podobný pokus o zadělávání děr v příběhu, jako byla Star Wars 9. Akorát tady nás čekají ještě další dva filmy, takže to do finálního alespoň trochu zahladí.

#3 Harper66
webmaster
2.4.2022 | 9:42:04
Harper66

#2 Blackhand47XD: Budou ještě další dva díly? Já myslel, že tímto to končí.

#4 Blackhand47XD
3.4.2022 | 5:40:06
Blackhand47XD

#3 Harper66: Od začátku jich bylo v plánu 5, kdy to mělo končit poražením Grindelwalda v roce 1945. Třetí film byl měl být 1932.

#6 derill129 #7 fabec
webmaster
3.4.2022 | 8:54:50
Harper66

Aha, tak to si tuhle serii, jeste uzijeme par let. :D

3.4.2022 | 10:25:03
derill129

#4 Blackhand47XD: A to pôvodne bolo v pláne, že sa mal objaviť mladý Tom Riddle. K čomu je to ale dobre keď vieme že ani jeden nemôže zomrieť kvôli sérii Harry Potter. Uvidíme jediné ako Dumbledore získa Bazový prútik, a ktovie či jeho bude zničený, lebo v HP sérii ani raz nebol spomenutý, ani to čo sa s ním stalo. Ani aké jadro obsahoval.

3.4.2022 | 11:51:03
fabec

#4 Blackhand47XD: No počkej, pět jich v plánu bylo, ale pokud bude pokračují trend na klesající návštěvnosti, tak si myslim, že budem rádi i za tu čtyřku :)

Každopádně já četl několik ohlasů, které zas psali o tom, že je to nejhorší díl série :D

5.4.2022 | 21:21:16
Camaris

Nevím z jakého zdroje, byli ty první ohlasy zmiňované v článku, ale podle kritiků je na tom film dost bídně. Zahraniční ho hodnotí v průměru 58% a čeští se zatím sešli na 52%.

#9 zroutik
6.4.2022 | 16:32:20
zroutik

#8 Camaris: ono je to nakonec jedno co na to kdo říká, hlavní je jestli se to bude líbit mně :-D

8.4.2022 | 8:51:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama