Harry Potter
93/100 - 56×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Můžeme se těšit na hraný seriál ze světa Harryho Pottera a do budoucna toho bude víc

Můžeme se těšit na hraný seriál ze světa Harryho Pottera a do budoucna toho bude víc

Studio Warner Brothers sice drží klíče od kouzelnické série, ale v posledních letech rozhodně nevyužívají veškerý potenciál kouzelnického světa. Nyní se ke kormidlu dostal nový hráč, který má za úkol výrazně rozšířit Harryho svět. Co se tedy chystá a kde seriál uvidíme?

28 3
25.1.2021

Studio Warner Brothers pověřilo manažera Toma Ascheima, aby se v budoucnu staral o svět Harryho Pottera. Dle jejich názoru bylo potřeba vytvořit speciální manažerskou funkci, která bude na Potterův svět nejen dohlížet, ale i udávat její směr. Ascheim by měl být v přímém kontaktu s J. K. Rowlingovou a veškeré kroky s ní procházet. Uvidíme, zda v nějakých budoucích projektech bude více figurovat Rowlingová alespoň jako konzultant či poradce.

A jak konkrétně zní Ascheimův úkol? Jelikož je zpráva velice čerstvá, nevíme toho moc. Chystat by se měl ale minimálně jeden hraný seriál z kouzelnického světa. Projekt je v rané fázi, zatím nebyl najatý žádný režisér, scénárista či herec. Spekuluje se, že ale nepůjde o jediný projekt, který bude vznikat. Do budoucna by mohlo vzniknout hned několik hraných seriálů a o své by se mohly přihlásit i ty animované.

Vše poběží na streamovací stanici HBO Max, která si uvědomuje, že musí značně posílit. Netflix v minulosti investoval nemalé sumy do rozvoje svých budoucích filmů a seriálů. Nedávno oznámil, že již brzy by mohl financovat své projekty z vlastní kapsy, a nebylo by potřeba využívat cizí zdroje, jak tomu bylo doposud. Jakmile se tato zpráva dostala k veřejnosti, akcie Netflixu vzrostly o 13%.

(Jaká dobrodružství z kouzelnického světa budeme sledovat nyní? Foto: Warner Brothers)

Disney+ se svými Star Wars a Marvel projekty nezaostává a rok 2021 bude pro stanici zlomový. Pokud bude chtít HBO držet krok, musí přijít s velkou a zajímavou sérií, která dokáže přilákat nové předplatitele. Již za dva měsíce tu máme čtyřdílnou Justice League, ale do budoucna toho bude potřeba víc. Kouzelnický svět s sebou přináší skrytý potenciál. Je až k nevíře, že jsme se nikdy nedočkali třeba animovaného seriálu.

Přitom žánr a zacílení na mladé si o to jen říká. Tom Ascheim ovšem nebude zodpovědný pouze za seriálovou divizi na HBO Max, ale měl by určovat směr i zábavních parků, hraček, rekvizit, her a filmů. Zdá se, že do budoucna se kouzelnický svět opravdu hodně rozroste. A vy už v komentářích můžete tipovat, jaký projekt by měl dostat přednost jako první.

Bylo by lepší se držet jistoty a přijít například se seriálem o Voldemortovi? Či něco komornějšího by bylo vhodnější a tvůrci nám naservírují příběh Jamese Pottera se svými spolužáky v Bradavicích? Nesmíme zapomínat, že historie kouzelnického světa je bohatá. A nebude nutné zůstávat pouze ve škole a ve Velké Británii. Nyní se svět může rozrůst do celého světa a třeba zavítat i do současnosti.

Co říkáte na tuto zprávu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /19

RagnarokCzD

„Alespoň jako konzultant“? Čím dál od toho tu ženskou udržej, tím víc tomu budu věřit. :D

#19 derill129
25.1.2021 | 22:15:47
Lex Luthor

Už vidím, jak tam cpou dnešní propagandu a filmové kvóty, ale příběh o Voldemortovi bych bral a pak něco třeba ze současnosti kdy by například mohli ukázat mír mezi mudly a čaroději a čarodějové by se nemuseli skrývat a někdo by chtěl mír narušit nebo tak něco dál do minulosti bych se nevydával od toho tu jsou fantastická zvířata.

25.1.2021 | 22:36:17
Cougar

Nebudete mi to věřit, ale zrovna dneska ráno ani nevím proč jsem si říkal proč sakra ještě není žádný Harry Potter seriál, když už i Pán prstenů se chystá … přijdu večer domů a čtu „Bude Harry Potter seriál“ :D :D

ALe je to svatá pravda jinak, HBO a celkově Warneři musí extrémně posílit, protože oproti konkurenci v počtu předplatitelů těžce ztrácí …

25.1.2021 | 22:58:37
tominotomino

Tak námětů k čerpání je dost. Třeba i takové založení Bradavic by mohlo být zajímavé – prozkoumat příběh čtveřice, po které jsou pojmenované koleje.

webmaster
25.1.2021 | 23:08:37
Svjatogor

Snad se JKR inspiruje tvůrčí cestou JRRT a napíše něco jako Silmarillion. Předlouhou ságu s historii čar a kouzel, kde i ty Bradavice budou jenom drobnou epizodkou. A prosím o trochu dospělejší styl vyprávění. Tohle by mohlo i mě bavit. :-)

25.1.2021 | 23:15:06
MiqueEala

Ou yeah! Viděl bych to na život Snapea a vznik Bradavic. A jiné magické školy by taky nebyly k zahození. A ideální by byla doba před křesťanstvím, kdy se čarodějové nemuseli skrývat. Ale obávám se, že by to stejně působilo zcela křesťansky.

#16 FraGyver
26.1.2021 | 4:47:02
hyena

Ja chcem ďalšiu časť Dana dreva !!origin o tom ako sa stal starý jano pedofil

26.1.2021 | 6:49:28
OriginalHunter

Rozhodne seriál o Voldemortovi.

26.1.2021 | 7:16:01
theplanetoftheapes

Jestli tam nebude Šediknír jak nakládá anál nějakému černochovi z Polízanic tak to nebude stát za nic ! Taky bych uvítal vysvětlení jak se z Dojla nebo Krajga (teď nevím který je který) stal najedou černoch, možná spadl do magického lektvaru, který mu změnil barvu kůže a dal mu negroidní rysy. Nějaká ta lezbická patálie na dívčích záchodcích by taky nebyla k zahození.

#10 Allien72
26.1.2021 | 7:34:24
Allien72

#9 theplanetoftheapes: Nahradil ho Blaise Zabini student zmijozelu. Neudělali z něj černocha, ale vynechali ho z posledního filmu. Důvod? Herec Crabba byl odsouzen za krádeže a výtržnictví v době natáčení HP .

#14 MiqueEala
26.1.2021 | 8:30:30
DHARMA4,8

Dobrodružství Chloupka. To by mohlo zajímat milovníky psů a legend.

Jinak by mohl být seriál o bájných stvořeních.

26.1.2021 | 11:47:56
Stardos

Seriál ze školního prostředí. Já bych si troufnul říct, že právě celý lore školy a všechno okolo je fanoušky stále hodně oblíbené. Anebo něco okolo Ministerstva

26.1.2021 | 15:41:59
Musilda

Pecka by byl seriál z té rumunské školy kouzel. Ideálně r rating.

26.1.2021 | 15:59:35
MiqueEala

#10 Allien72: Koukám, že se do té role fakt vžil xD

26.1.2021 | 19:44:19
beat

Už sa neviem dočkať :)

26.1.2021 | 20:45:17
FraGyver

#6 MiqueEala: To už jsem viděl někde na netu. Přání o seriál o Snapeovi v době, kdy musel infiltrovat Smrtijedy. To bych sakra bral. :)

#17 MiqueEala
26.1.2021 | 23:03:41
MiqueEala

#16 FraGyver: Jop, Snape je jedna z top postav. Ještě by se mi líbilo něco ve stylu Fantastických zvířat, kde by je někdo v dávné minulosti objevoval. Takové první setkání s Nundu by muselo být fakt zajímavé x) nebo s japonskýma příšerkama.

27.1.2021 | 1:03:17
HellTsuku

Já bych bral příběh Albuse, Scorpiuse atd, jen bych vynechal Prokleté dítě, to bylo něco tak hrozného.

27.1.2021 | 10:20:46
derill129

#1 RagnarokCzD: To zase nemôžu ona ten svet vytvorila bez nej by sa nikdy nenatočili filmy, len vďaka nej ľudia začali čítať knihy. Ani fantastické zvery neboli zlý námet, keby si to premyslela a nešla do toho bezhlavo. Mala si napísať dopredu námet na všetky filmy a z toho vypracovať scenár až potom nakrúcať. Vznikol jeden film ale na druhy sa scenár začal písať až pred jeho vzniknutím keď chce robiť 5 filmov mala by mať už dopredu naplánovaný príbeh nie vymýšľať ho za pochodu. Ako ho mal Lucas ten si napísal koncepty a hrubý náčrt na celú sériu. Okrem pôvodnej trilógie tú si napísal celú.

27.1.2021 | 18:30:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama