Harry Potter
93/100 - 55×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Pokračování celé série je značně nejisté, film potkaly ty nejčernější scénáře

Pokračování celé série je značně nejisté, film potkaly ty nejčernější scénáře

Na přelomu století se stály fronty na nové knížky s Harrym Potterem. O zhruba dvacet let později tu máme sérii ze stejného kouzelnického světa, která staví na známých postavách. Kde ovšem jsou diváci, když studio potřebuje podpořit? Tržby jsou odstrašující a se sérií to nevypadá dobře.

5 7
18.5.2022

Už pomalu můžeme finálně sčítat, protože těch pár stovek dolarů navíc již nic nezmění. Snímek Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství téměř po všech směrech neuspěl. A před studiem Warner Brothers nyní leží těžká volba – co s (ne)rozjetou sérií dál? Recenze sice nedopadly úplně špatně jako u dvojky, nicméně o nějakém velkém nadšení se taktéž mluvit nedá.

Navíc film do kin přišel a prakticky se hned o něm přestalo mluvit, veškerou pozornost si pro sebe ukradl Doctor Strange, Sonic nebo domácí Vyšehrad. Na domácí půdě v Americe film utržil méně než 100 milionů dolarů, což je obrovský průšvih. Pokles lze ale sledovat i na všech ostatních trzích a 288 milionů dolarů ze světa je zkrátka málo. I ta Čína nebyla namlsaná a přihodila pouhých 26 milionů dolarů. Celosvětově jsme tak na 378 milionech dolarech, což jsou pro studio jasná červená čísla.


(Série se snaží stavět na postavách z Harryho Pottera. Bohužel ani ty netáhnou. Foto: Warner Brothers)

Film stál okolo 200 milionů dolarů, náklady na propagaci byly obdobně veliké. Navíc značná část tržeb z lístků zůstává přímo kinům, takže je už teď stoprocentní, že film je ztrátový. Kdo by to čekal po poměrně úspěšné jedničce, která sahala k jedné miliardě? Před námi jsou údajně ještě další dva díly, těžko se nám ale chce věřit, že by Warner Brothers šlo dobrovolně do čtvrtého dílu za takovýchto odstrašujících výsledků.

Pokud ano, čekají nás bezesporu změny na režisérském křesle (konečně), změna scénáristy, úprava příběhu a celkovém směřování celé série včetně upuštění např. od Fantastických zvířat. Asi samo studio v tuto chvíli nechápe, jak se mohli dostat do tohoto bodu. Od Rowlingové se stále snaží všichni distancovat, takže její vyšachování by studio možná rádo uvítalo. Problém je, že ona je strůjcem všech potterovských příběhů a vynechat ji úplně nepůjde.

Studio by rádo udělalo jakýkoliv jiný film z kouzelnického světa nebo se například vytasilo s nějakým seriálem. Všechny nápady a projekty nicméně brzdí Rowlingová, která Warnerům předhodila jen Fantastická zvířata. Studio bylo rádo, že alespoň něco dostalo, a projekt schválilo. Teď už to ale tímto směrem nepůjde, to je jasné. O dalším průběhu vás budeme informovat, ale s největší pravděpodobností další dva díly nečekejme.

Zdroj. BoxOfficeMojo.com

Diskuze /13

Lex Luthor

Ano je tolik možných námětů na filmy a seriály, ale nic se neděje kromě zvířat nechápu proč to Rowlingová takhle brzdí vždyť by na té značce mohla klidně ještě 10let vydělávat

#2 Brisingr8 #6 percival2 #7 WolverineCzE
18.5.2022 | 17:12:48
Brisingr8

#1 Lex Luthor: Osobne si myslim ze nie spisovatel ako spisovatel… a ani clovek a clovek. taky George R. R. Martin by sa predal a aj sa predal bez mihnutia oka a slubuje dalsiu knihu uz par rokov. Ale v podstate uz je iba nieco ako mini producent a nenapise podlo mna uz nic. Rowlnigova zasa podla mna nechce dat svoje „dielo“ do ruk warnerov. skratka napisala a vytvorila nejaky svet a peniazi uz ma podla mna tiez dost a nepotrebuje sa uplne zapredat. moj nazor

18.5.2022 | 17:56:20
Sputnik

Podľa mňa to dopadne tak že záverečné dva filmy spracujú ako minisériu pre HBO Max. Nielen že tak ukončia túto sériu ale zároveň získajú ďalší exkluzívny titul pre túto stremovaciu službu a k tomu si vyskúšajú či tento fantázy svet dokáže fungovať ako seriál.

18.5.2022 | 19:00:48
merit

Ja mám obrovský problém s Davidom Yatesom. Jeho režisérsky štýl je bez vášne a pôsobí na mňa až sterilne. Ďalší problém je námet. Neustály sústredený boj so zlom začne časom unavovať. Pôvodná séria HP ovplývala nápadmi, vtipom, tajomnom a osudovosťou. Fantastické zvery su plné klišé a ťažkopádnosti.

18.5.2022 | 19:31:02
Oveckoun

Vždy, když skončí nějaký úspěšný projekt, hledají se způsoby, jak dál dojit značku, aby byl přísun peněz. Občas to vyjde, jindy zase ne. Zvířata to nezvládla. Fakt nestačí doufat v to, že hloupoučký příběh zachrání tuna narážek na Potterskou sérii a diváci budou chodit. To už nedokáže ani Star Wars. Přidejte k tomu problémy okolo Ezry, Deppa, Rowling… Tržby i přijetí filmu… Ne. Zrušit. Pořádně, kvalitně přepracovat a za hodně let zkusit totálně restartovat.

#8 puf
18.5.2022 | 20:15:17
percival2

#1 Lex Luthor: No, třeba jí ty prachy nestojí za to neustálé ponižování. Ani se neobtěžovali ji pozvat do toho výročního filmu. Ani herci, kterým zařídila kariéru se k ní nechovaí hezky. Proč by se tam cpala?

18.5.2022 | 21:19:34
WolverineCzE

#1 Lex Luthor: To je celá Kathleen Kennedy :D

18.5.2022 | 21:52:35
puf

#5 Oveckoun: Proč by divákům měli vadit problémy herců? Co dělá Depp nebo Ezra nikdo neřeší… Jen ty filmy jsou málo temné a hluboké.

#9 Oveckoun
19.5.2022 | 16:50:34
Oveckoun

#8 puf: Ano, ale pochop, že ty filmy se dělají jen z jednoho důvodu – pro peníze a spokojené akcionáře. Film může být sebevětší blbost, ale když bude sypat peníze, není problém. To už se neděje a právě problémy herců + negativní PR je jen další voda na mlýn studiu, aby to zařízlo. Depp bude po výhře u soudu v pohodě, ale problém Ezry bude o hodně složitější (protože tam to vidím do budoucna opravdu zle) a Rowlingová je persona non grata kvůli svým anti woke názorům. To všechno je jasná stopka a finanční riziko pro studio.

#10 puf
19.5.2022 | 21:24:56
puf

#9 Oveckoun: Když diváci neřeší skandály herců, proč by je měla řešit studia? Tam leda že by herec už ani nebyl schopen práce, třeba chodil na natáčení pozdě nebo byl na kameře zfetovaný nebo se pobil s režisérem. Ale koho z něčeho obvinila manželka, to snad řešit nemusí.

20.5.2022 | 10:28:47
fabec

Rowlingovou vyšachovat nepůjde, jelikož ona je stále vlastníkem práv jak na HP, tak i na Fantastická zvířata, její vyšachování by pravděpodobně znamenalo definitivní konec série.

20.5.2022 | 22:10:13
Desi7892

Tohle nemá s Harry Potterem temer nic společneho.

22.5.2022 | 9:53:44
OriginalHunter

Natahujú to ako šnúrku na gatiach. Každopádne séria si zaslúži aspoň posledný diel Dumbledore vs Grindelwald. Potom nech prejdú na seriály.

24.5.2022 | 10:26:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama