Harry Potter Tržby: Film si za týden polepšil o 133 milionů dolarů

Tržby: Film si za týden polepšil o 133 milionů dolarů

Tržby: Film si za týden polepšil o 133 milionů dolarů

Týden je za námi a je načase se podívat, jak pokračuje přehlídka Fantastických zvířat v kinech. Kolik amerických dolarů zatím film vydělal celosvětově? A jak si stojí v porovnání s hity typu Hunger Games a ságy Twilight? O všem se dočtete v článku.


23 0
7.12.2016

Když jsme psali minulý týden o tržbách filmu Fantastická zvířata a kde je najít, nasbíral snímek po celém světě celkem 474 milionů dolarů. Nyní si za sedm dní polepšil o 133 milionů dolarů. Celosvětově je tak film na 607 milionech dolarů. Z toho 183 milionů dolarů vybojovala Severní Amerika a zbylých 424 milionů dolarů film utržil ve zbytku světa.

Fantastická zvířata se tak blíží k Harrymu Potterovi a Vězni z Azkabanu, který utržil celkem v kinech 797 milionů dolarů. I když se k němu snímek přibližuje, stále je to rozdíl téměř 200 milionů dolarů. Tento týden ještě nemají Fantastická zvířata a kde je najít v kinech větší konkurenci, ale už příští týden vstoupí do kin Rogue One: Star Wars Story a pak už pomalu bude Warner Brothers. vyklízet svá kina.


Fantastická zvířata pomalu dohánějí hity, které známe z předchozích let. Nějakých 50 milionů dolarů zvířatům chybí, aby pokořili nejméně výdělečný díl Hladových her s názvem Hunger Games: Mockingjay Part II. Na nejméně úspěšný film Twilight ságy (třetí díl s názvem Eclipse) filmu chybí už jen 100 milionů dolarů. Uvidíme, jak se k těmto hitům přiblíží Fantastická zvířata příští týden. Brzy vás tedy budeme o tržbách v kinech opět informovat.

Diskuze /8

Packa

Twilight si vydělal víc? Lidi víc chodí na Twilight než na „pokračování“ HP?! Kam to ten svět spěje…

#2 mima33 #3 tom99
redaktor
7.12.2016 | 20:36:21
mima33

#1 Packa: do záhuby :/ ale faktom je, že aj po toľkých rokoch od konca HP to ľudia milujú, zatiaľ čo na Twilight si už nikto ani nespomenie. Snáď ešte aspoň ďalších 100 miliónov Zvieratká zarobia, verím im :)

7.12.2016 | 21:16:44
tom99

#1 Packa: Twilight bych nepodceňoval. Má (měl) silnou fanouškovskou základnu, ať se ti to líbí nebo ne :-)

#4 Packa
webmaster
7.12.2016 | 21:22:33
Packa

#3 tom99: No ne, o to mi nejde (já jsem četla knížky i viděla filmy, v té době jsem byla zhruba v cílové skupině :D ), spíš bych čekala, že HP má tu základnu větší (byl to taky fenomén delší dobu).

A navíc Twilight je pro puberťáky a na Fantastická zvířata podle mě chodí víc starší – např. lidi jako já, kteří dospívali přesně s HP – takže by teoreticky měli mít víc peněz na kino. :D (Ale to je pitomý důvod a spíš jen detail. :D )

#5 tom99
redaktor
7.12.2016 | 21:24:46
tom99

#4 Packa: Já bych řekl, že tady se odráží jiný faktor – Fantastická zvířata není Harry Potter. Ano, všichni víme, že je to z jednoho světa, ale stále tam je to „ale“. Podobné tomu bude i u Twilightu. Jestli skutečně klapne nějaký spin-off Twilightu, jak se šušká, dám ruku do ohně, že tržbami nepřekoná ani jeden film ságy. Někdy prostě fanoušci o spin-offy nestojí. Vůbec neříkám, že to je případ Fantastických zvířat. „Problém“ filmu je ten, že příliš neodkazují na Harryho svět, což mě sice nevadilo, ale mnohým může. Naprostým opakem je Hobit, který nuceně každou chvilku chtěl odkazovat na Pána Prstenů…

#6 Packa #8 Saruman Bílý
webmaster
7.12.2016 | 21:30:04
Packa

#5 tom99: Chápu, jak to myslíš. Mně se třeba Fantastická zvířata v něčem líbila víc než HP – např. v tom, že tam bylo v jednom filmu víc kouzel než v 8 filmech HP. Chápu, že někdo spin-offy nemá rád, jen mi to přijde prostě smutné.

redaktor
7.12.2016 | 21:51:19
Brog

Mně spíš přijde, že se tu zapomíná na to, že Fantastická zvířata na rozdíl od třeba takových Hunger Games nebo Twilightu budou megálně vydělávat i jinde než v kinech. Spousta lidí si bude chtít stejně jako u LotRa a Hobbita koupit DVD/Blue-ray čistě proto, aby měli kompletní sadu. A merchandise HP (resp. teď Fantastických zvířat) je kupovaný v obrovském množství – protože prostě z prostředí HP se toho dá vyrobit tuna. Nemluvě o tom, že knižní fanoušci si určitě koupí scénář, i když to vlastně nemá nijak velkou přidanou hodnotu k filmu. O tom, že u Fantastických zvířat se na rozdíl od Hunger Games a Twilightu dá (opět stejně jako u Hobbita) čekat min. LEGO hra. Sice to nejsou takové výdělky jako kino, ale globálně (protože HP prostě je globální fenomén), to přivydělá. Navíc to určitě může způsobit vlnu čtení a sledování předchozích děl z prostředí kouzelnického světa JKR u mladších diváků, resp. čtenářů.

8.12.2016 | 16:28:00
Saruman Bílý

#5 tom99: Hobit na Pána prstenů odkazoval, protože spolu úzce souvisí. Pán prstenů na něj v podstatě navazoval, zatímco Fantastická zvířata byla vymyšlena dodatečně a může tam být cokoli, co JKR vymyslí.

9.12.2016 | 8:43:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Název: Fantastická zvířata a kde je najít
Premiéra: 17. listopadu 2016
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se vydáme ještě jednou. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mlocka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny