Harry Potter
93/100 - 55×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Anton Vogel

Anton Vogel

Vlivný německý čaroděj, který tajně podporuje Grindelwaldovo hnu­tí.

Sezóny 1
2022 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Anton Vogel
Datum narození: Někdy před rokem 1932
Místo narození: Německo
Čarodějnická krev: ?
Škola: ?
Pracovní postavení: Nejvyšší čaroděj kouzelnického světa

Filmy

Antonova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Následnictví

Anton Vogel patří mezi nejdůležitější kouzelníky dvacátých a třicátých let 20. století. V té době byl totiž nejenom nejvyšším čarodějem kouzelnického světa, ale zároveň předním představitelem německých kouzelníků. V roce 1932 však končilo jeho funkční období, a tak měl navrhnout svého nástupce. Došlo k tomu v Berlíně, ale i když mu Albus Brumbál poslal zprávu, ať nedělá to, co chce, navrhl za svého nástupce Gellerta Grindelwalda.


Grindelwalda si vybral proto, že byl vždy jeho tajným obdivovatelem, a tak mu nevadilo ani to, že Grindelwald hodlá během volby využít nemrtvého čchi-lina, který ho jistojistě zvolí novou hlavou kouzelnického světa. Jejich plán jim však nakonec nevyjde, protože je překažen Brumbálovým odbojem. Vogel je proto v Bhútánu svědkem Grindelwalda povstání i brzkého pádu.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

smejd

4.6.2022 | 11:30:26

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama