Harry Potter
93/100 - 55×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Dolores Umbridgeová

Dolores Umbridgeová

Zlověstná byrokratka a jednorázová učitelka obrany proti černé magii v Bradavicích.

Sezóny 2
2007 - 2010

Základní informace:

Celé jméno: Dolores Jane Umbridgeová
Datum narození: 26. srpna
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Profesorka obrany proti černé magii, bradavická vrchní vyšetřovatelka, krátký čas ředitelka Bradavic, později předsedkyní komise pro registraci mudlů

Filmy

Dolores Umbridgeová je …

  • dcerou Orforda Umbridge a Ellen Cracknellové

Doloresiny hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Dřevo břízy Blána z dračího srdce 20,32 cm Garrick Ollivander

První náměstkyně ministra kouzel

Dolores Umbridgeová je jedinou dcerou Orforda Umbridge, který byl čaroděj, a Ellen Cracknellové, která pochází z mudlovské rodiny a má syna motáka. Když jí bylo patnáct, tak se její rodiče rozvedli. Dolores zůstala se svým otcem a matka se svým synem. Od té doby už svou matku neviděla, nemluví o ní a předstírá, že pochází z čistokrevné čarodějnické rodiny.


V Bradavicích studovala na koleji Zmijozel a ihned po studiu nastoupila na Ministerstvo kouzel na praxi na oddělení pro vyšetřování nepřípustného používání kouzelnických schopností. Dolores se poté stala první náměstkyní ministra kouzel, v Bradavicích se pak stala na rok profesorkou obrany proti černé magii, kde zaujala pozici i vrchní vyšetřovatelky a po Brumbálově útěku se stala na čas ředitelkou Bradavic.

Protivná milovnice koček

Má šedé vlasy, nosí růžově zbarvený obleček a nenávidí děti. Její kancelář na Ministerstvu kouzel i v Bradavicích je vyzdobena obrázky, na kterých jsou koťata. Mezi její přednosti patří dochvilnost. Vyšlo také najevo, že poslala na Harryho mozkomory, za což byl Harry souzen.

Na hodinách vyučovala pouze teorii, nikoli praxi, protože ministr Popletal se domníval, že Brumbál budoval armádu proti ministerstvu. Vyhodila také profesorku Sibyllu Trelawneyovou, kterou se pokusila vyhodit i z pozemku Bradavic, to se jí naštěstí nepovedlo, protože toto může provést jen ředitel.

Pokoušela se též s pomocí ministerských úředníků zaútočit na Hagrida. V Bradavicích jsme mohli vidět Umbridgeovou, jak se vyžívá v krutosti. Když ji pak Harry s Hermionou zavedli do Zapovězeného lesa, aby jí ukázali Brumbálovu tajnou zbraň, tak byla napadena kentaury.

Poté se Dolores stala předsedkyní komise pro registraci mudlů. Nosila též na krku medailonek, kterým dokazovala svou čistokrevnost. Tento medailonek byl však jedním z viteálů, který pak zničil Ron Nebelvírským mečem. K medailonku se dostala tak, že ho dostala jako úplatek od Fletchera, který prodával v Příčné ulici ukradené předměty, které našel v domě Siriuse. Po pádu lorda Voldemorta byla zadržena, vyšetřována a uvězněna do Azkabanu za své zločiny proti kouzelníkům mudlovského původu.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Horší než Voldy o 2300 procent

13.5.2021 | 13:29:44
pavel.hangman

Dobrá, nechutná záporačka. Lepší než celý (filmový) Voldemort. (y)

29.11.2020 | 20:33:20
makishek

tohle je největší záporák série. (y)

14.9.2020 | 11:11:53
CoRnDuCK

Nesnáším ji tak moc, že ji 100% prosté dát musím :D

8.10.2019 | 19:11:31
Mou

Postava na zabití! Herečka i zahrála bravurně, proto 100%! :)

22.1.2018 | 15:44:22
Robinson

Růžová Pizda.

31.12.2017 | 11:39:35
SaDiablo

Horší jak Voldemort.

29.4.2017 | 15:44:46
ElisTheDalek

Nesnáším ji, proto 100% :D

1.3.2017 | 20:29:30
SOADdave

Tuhle růžovou … ech… jsem nesnášel :D Každopádně dobře ztvárněno :)

1.10.2016 | 16:27:44

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama