Harry Potter Dudley Dursley

Dudley Dursley

Dudley Dursley

Syn Vernona a Petuinie, bratranec Harryho Pottera.

Sezóny 5
2001 - 2010


Základní informace:

Celé jméno: Dudley Dursley
Datum narození: 23. června 1980
Místo narození: ?
Čarodějnická krev: Žádná
Pracovní postavení: ?

Filmy

Dudley Dursley je…

Malé tlusté prasátko

Dudley Dursley je jediným synem Vernona a Petunie. Protože jej rodiče odmalička rozmazlovali, tak byl v mládí obézní a drzí. Později se stal svalnatým mužem. Spolu se svou partou často trýznil Harryho, jeho bratrance, což dělal po vzoru svých rodičů. Kromě Harryho šikonoval i ostatní děti v sousedství.


Jednou se Harry naštval a pomocí svých vrozených kouzelnických schopností se díky němu ocitl Dudley v hadím teráriu, protože omylem odstranil sklo, které oddělovalo hada od návštěvníků. Později mu dokonce Rubeus Hagrid na nějakou chvíli přičaroval prasečí ocas.

Změna

V roce 1995 čelil útoku mozkomorů, které poslala Dolores Umbridgeová, od kterých jej zachránil Harry. Po tomto incidentu přehodnotil svůj vztah k bratranci, na kterého byl od té doby hodnější. V roce 1997 opustil se svou rodinou domov, aby se skrýval před lordem Voldemortem a jeho smrtijedy. Rodina byla pod ochranou Fénixova řádu. Po druhé kouzelnické válce si našel ženu, se kterou má dvě děti. S Harrym je pořád v kontaktu.

Foto: Warner Brothers.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Název: Fantastická zvířata a kde je najít
Premiéra: 17. listopadu 2016
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se vydáme ještě jednou. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mlocka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny