Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Dudley Dursley

Dudley Dursley

Syn Vernona a Petuinie, bratranec Harryho Pottera.

Sezóny 5
2001 - 2010

Základní informace:

Celé jméno: Dudley Dursley
Datum narození: 23. června 1980
Místo narození: ?
Čarodějnická krev: Žádná
Pracovní postavení: ?

Filmy

Dudley Dursley je…

Malé tlusté prasátko

Dudley Dursley je jediným synem Vernona a Petunie. Protože jej rodiče odmalička rozmazlovali, tak byl v mládí obézní a drzí. Později se stal svalnatým mužem. Spolu se svou partou často trýznil Harryho, jeho bratrance, což dělal po vzoru svých rodičů. Kromě Harryho šikonoval i ostatní děti v sousedství.

Jednou se Harry naštval a pomocí svých vrozených kouzelnických schopností se díky němu ocitl Dudley v hadím teráriu, protože omylem odstranil sklo, které oddělovalo hada od návštěvníků. Později mu dokonce Rubeus Hagrid na nějakou chvíli přičaroval prasečí ocas.

Změna

V roce 1995 čelil útoku mozkomorů, které poslala Dolores Umbridgeová, od kterých jej zachránil Harry. Po tomto incidentu přehodnotil svůj vztah k bratranci, na kterého byl od té doby hodnější. V roce 1997 opustil se svou rodinou domov, aby se skrýval před lordem Voldemortem a jeho smrtijedy. Rodina byla pod ochranou Fénixova řádu. Po druhé kouzelnické válce si našel ženu, se kterou má dvě děti. S Harrym je pořád v kontaktu.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama