Harry Potter Gellert Grindelwald

Gellert Grindelwald

Gellert Grindelwald

Mocný černokněžník, který způsobil narušení kouzelnického svě­ta.

Sezóny 2
2016 - 2018

Základní informace:

Celé jméno: Gellert Grindelwald
Datum narození: Asi 1883
Škola: Kruval
Pracovní postavení: Černokněžník

Filmy

Gellert Grindelwald je…

  • prasynovcem Batyldy Bagshotové

Gellertovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Gregorovič
2. Neznámý Chlup Wampuské kočky Neznámá Johannes Jonker
3. Bezové dřevo Žíně Testrála 38,10 cm Smrt

Ten, co se již nechtěl klanět

Gellert Grindelwald je považován za jednoho z nejnebezpeč­nějších černokněžníků svého času. Než byl díky svým zvráceným a zlověstným experimentům s černou magií vyloučen ze školy, tak se vzdělával v Institutu čar a kouzel v Kruvalu. Ještě, než odešel, vyryl do jedné zdi ve škole symbol relikvií smrti. Poté se nastěhoval ke své pratetě Batyldě, která bydlela v Godrikově dole. Tam se také setkal s mladým Albusem Brumbálem, se kterým se časem spřátelil.


Tito dva chytří mladíci si vytvořili mezi sebou opravdu silné pouto a oba věřili, že by měli být mudlové podřízeni čarodějům. Mladí čarodějové plánovali, že společně najdou relikvie smrti a že budou stát včele kouzelnické revoluce a vytvoří tak benevolentní celosvětový řád, který by vedli mocní čarodějové a čarodějnice, jež by vládli mudlům.

I přesto, že měl Albus trochu jiné morální hodnoty než Grindelwald, tak jejich přátelství kvetlo spolu s jejich ambicemi. To trvalo, dokud se jim Albusův bratr, Aberfort, nepostavil. Přátelství Gellerta s Albusem bylo zničeno, když spolu ti tři bojovali a v důsledku boje zemřela Ariana Brumbálová. Albus si uvědomil, co je Gellert opravdu zač a přestal sdílet jeho názor. To se stalo v roce 1899 a Grindelwald uprchl.

Dále se rozhodl opustit Británii a chvíli na to ukradl Gregorovičovi Bezovou hůlku. Poté pokračoval ve svém plánu vyvolat revoluci bez Brumbála. Za svoji mocenskou základnu si zvolil pevnost Nurmengard.

Hledání parazitické černé magie

Gellert je velmi složitá osobnost, vysoce idealistická, ale poznamenaná černou magií. Spolu se svými následovníky spáchal řadu trestných činů včetně několika vražd. Ještě žádnému čaroději se nikdy nepodařilo tak moc ohrozit světový řád jako Grindelwaldovi. Místo toho, aby se skrýval, si vybudoval pověst uprchlíka, který terorizuje svět, aby mohl vládnout mudlům.

V roce 1926 již psaly všechny noviny, že představuje celosvětovou hrozbu. Grindelwald se rozhodl vydat do New Yorku, kde hledal parazitickou černou magii, které se říká obscurus. Měl totiž vizi, že se takto mocný člověk skrývá někde v New Yorku, což ho přivedlo k sirotkovi jménem Credence. Gellert věřil, že mu totiž tohoto tvora pomůže najít.

Aby zapadl, rozhodl se Grindelwald přestrojit za Percivala Gravese, což byl hrůzu nahánějící bystrozor v KOKUSE. Není však známo, jak dlouho operoval pod jeho jménem, a neví se ani, jestli používal Mnoholičný lektvar nebo použil jiné kouzlo, aby změnil svou totožnost. Gellert je velmi mocný, což jsme mohli vidět, když pouhým mávnutím ruky zabavil Mlokovi jeho kufřík.

Gellertovi se obscurus v New Yorku nepovedlo získat, protože ho nakonec zničila KOKUSA, čímž mu znemožnila ho využít ve svůj prospěch. Díky Mlokovi byl pak chycen a byla odhalena jeho pravá totožnost.

Útěk, pátrání po Credenceovi a hledání následovníků 

KOKUSA se po půl roce držení Grindelwalda rozhodla transportovat tohoto vězně do Evropy, aby zde čelil následkům svých zločinů. Grindelwald je však velice přesvědčivý, a tak se mu povedlo získat na svou stranu zaměstnance KOKUSY, Abernathyho, který si s ním na chvíli vyměnil identitu, aby mohl být obávaný černokněžník opět volný. Spolu pak zabili bystrozory, kteří měli dohlížet na převoz.

Později se Grindelwald vydal se svými následovníky do Paříže, kde hledal Credence, který přežil newyorskou bitvu, aby jej mohl využít a zabít díky němu Albuse Brumbála. Tady se mu také podařilo přesvědčit Queenie, aby se k němu přidala. Kromě toho nařídil vraždu Irmy Dugardové, aby před Credencem utajil jeho pravou identitu.

Navíc svolal shromáždění v rodinném mauzoleu Lestrangeových, kde se snažil přesvědčit ostatní kouzelníky, aby se přidali na jeho stranu. Na scéně se však objevili bystrozorové, kteří způsobili rozruch, když zabili jednu čarodějku. Černokněžníkovi následovníci pak začali mizet a on sám kolem sebe umístil ochranný kruh, aby zabránil vstupu jeho nepřátelům.

Leta Lestrangeová na shromáždění Grindelwalda proklela, a ten se ovládaný vztekem rozhodl na Paříž vypustit smrtelný modrý oheň, který měl město srovnat se zemí. Díky tomuto rozptýlení pak mohl opustit mauzoleum a později odhalil Credenceovi, že jeho pravé jméno zní Aurelius Brumbál.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tigy

Vážne som dúfala, že Depp v tejto úlohe nebude vyzerať ako prvoplánový zloduch a cvok… škoda :(

27.11.2016 | 16:05:11
SOADdave

Velice se na něj těším a věřím že to bude top postava :) Největší černokněžník :)

26.11.2016 | 16:19:04
Kothy

Snad priste.

24.11.2016 | 15:07:48
davidovechkin

Postava dobrá, ale herecké obsazení katastrofa

22.11.2016 | 18:07:18
Xavik

Tohle je prostě skvělej padouch. :)

admin
20.11.2016 | 18:00:47
2

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny