Harry Potter Mlok Scamander

Mlok Scamander

Mlok Scamander

Magizoolog, který se cítí lépe v přítomnosti zvířat než lidí.

Sezóny 2
2016 - 2018

Základní informace:

Celé jméno: Mlok Artemis Fido Scamander
Datum narození: 1897
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Bradavická příslušnost: Mrzimor
Pracovní postavení: Magizoolog

Filmy

Mlok Scamander je…

Mlokova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Lípa Směs kostí a mušlí Neznámá Neznámý

Milovník kouzelných zvířat

Mlok se narodil roku 1897 a zájem o zvířata si rozvinul díky matce, která byla nadšenou chovatelkou hipogryfů. V roce 1908 nastoupil do školy v Bradavicích, kde byl přiřazen ke koleji Mrzimor. Zde si velice užíval studium péče o kouzelné tvory.


Ve škole se kamarádil s Letou Lestrangeovou, která sdílela jeho zájem o zvířata a která se v roce 1913 dostala kvůli jednomu z kouzelných tvorů do problémů. Mlok však vzal Letinu chybu na sebe, jelikož nechtěl, aby jeho kamarádku vyloučili, a proto vyloučili z Bradavic jeho. Albus Brumbál, který byl v té době učitelem v Bradavicích, bojoval za to, aby ho nevyloučili. Bohužel i přes jeho argumenty Mloka vyloučili.

Poté, co byl vyloučen ze školy, nastoupil na ministerstvo kouzel do odboru pro dohled nad kouzelnými tvory. Dva roky strávil v oddělení pro relokaci domácích skřítků, a poté byl přeložen do divize zvířat a díky jeho znalostem bizarních kouzelnických tvorů měl zajištěno rychlé povýšení a stal se slavným magizoologem.

Již v roce 1918 si u něj Augustus Worme z nakladatelství Obscurus Books objednal první vydání Fantastických zvířat. Mlok se okamžitě chopil možnosti si přivydělat, takže strávil dovolenou cestováním po světě a hledáním nových druhů kouzelných zvířat. Mlok Scamander pozoroval kouzelné tvory na pěti kontinentech. Pozoroval jejich schopnosti, získával jejich důvěru a někdy, když byli příliš nebezpeční, je musel odhánět svým cestovním kotlíkem. Od roku 1925 se plně věnoval studiu zvířat a krátce na to dokončil svůj výlet, ve kterém dokumentoval kouzelné tvory v jejich přirozeném prostředí.

Dobrodružství v Americe

V roce 1926 přijel Mlok se svým kouzelným kufrem plným kouzelných tvorů do New Yorku, kde se hodlal zdržet jen krátce. To se však nestalo, protože mudla jménem Jacob Kowalski omylem otevřel Mlokův kufr, díky čemuž došlo ve městě k obrovskému incidentu. Způsobený incident vyžadoval zásah Kouzelnického kongresu Spojených států amerických (KOKUSA).

Ve Spojených státech byly v té době vztahy mezi čaroději a nečary na tenkém ledě, protože zde existovala fanatická extrémistická skupina Druzí Salemisté, kteří chtěli odhalit kouzelnický svět a vymýtit všechny čaroděje. Tou dobou terorizoval Gellert Grindelwald Evropu, a tak se Američané báli odhalení kouzelnického světa, protože věřili, že hrozí válka.

V New Yorku poznal Mlok Porpentinu Goldsteinovou a její sestru Queenie. S Jacobem se pak Mlok vydal pochytat tvory, které mu uprchli z kufříku. Později narazili na Tinu a Queenie a ocitli se před KOKUSOU, kde se setkali s Percivalem Gravesem, který jim zabavil kufřík se zvířaty a Mlok, Tina a Jacob byli zadrženi. Mlokovi se povedlo spolu s Porpentinou uniknout jisté smrti a za pomoci Jacoba a Queenie získal zpět svůj kufřík.

Během chytání narazil Mlok s ostatními na obscurus, který obracel město vzhůru nohama a po kterém toužil Percival Graves. Mlok pomohl Gravese chytit a odhalit jeho pravou totožnost. Díky Mlokovi a jeho znalosti kouzelných zvířat bylo též zabráněno odhalení kouzelnického světa v New Yorku.

Mlok pak z New Yorku odjel se slibem, že Tině doveze výtisk své knihy. V roce 1927 vydal Mlok dílo Fantastická zvířata a kde je najít. Hned první vydání, které bylo velmi úspěšné, se stalo schválenou učebnicí v Bradavicích.

Cesta do Paříže

Mlok měl od Ministerstva kouzel zakázáno cestovat po ostatních zemích, ale když se zjistilo, že je obskuriál Credence naživu, nabídlo mu, že zákaz zruší, když mu ho pomůže najít a bude pro Ministerstvo pracovat jako bystrozor. Tuto nabídku však odmítl.

Krátce poté jej oslovil Albus Brumbál, který jej požádal o totéž. Měl jet do Paříže a najít zde Credence, který mohl být údajně ztraceným členem rodiny Lestrangeových. Mlok byl však na pochybách, zda se má do hledání toho chlapce pustit. Kromě toho jej ještě požádal, aby namísto něj bojoval s Grindelwaldem.

Aby toho nebylo málo, navštívila Mloka tentýž den i Queenie s Jacobem, kteří ho informovali o tom, že je Tina v Paříži a že si myslí, že si bude Mlok brát Letu, ta si však ve skutečnosti měla brát Théseuse. Tina se proto začala vídat s někým jiným.

Nakonec se Mlok rozhodl vyrazit do Paříže spolu s Jacobem v naději, že získá Tinu zpět. Tady se mu nepodařilo najít ani Credence ani oslabit Grindelwalda. Podařilo se mu však za pomoci ostatních kouzelníků zachránit Paříž před zkázou, kterou na ni seslal Grindelwald, a jednomu z jeho hrabáků se podařilo ukrást černokněžníkovi krevní smlouvu, kterou uzavřel s Brumbálem. Pokud se Albusovi podaří tuto smlouvu zničit, bude se tak moc konečně zapojit do boje a porazit Grindelwalda.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Nej postava v FB :D

12.5.2021 | 13:21:25
pavel.hangman

Sympaťák a trochu nešika, studoval dokonce v mojí oblíbené koleji. Přijde mi, že v určitém smyslu přebral pomyslnou štafetu po Ronu Weasleym, tentokrát jako hlavní hrdina. Ale Ron je přece jen o něco lepší postava (aspoň prozatím).

29.11.2020 | 21:03:28
Asta321

Tento herec je proste rozkošný :)

8.1.2019 | 19:21:43
Madafaka888

Tahle postava tu celou serii vubec nemůže utáhnout… Zajímají ho jen ty jeho zvířata

26.12.2018 | 20:28:57
Rebeka89

Po výroku „I don't do sides“ a „There are no strange creatures, only blinkered people.“ ho prostě musí všichni milovat!!

19.11.2018 | 16:29:38
Kinny

Žije svým světem a podle toho, co si myslí, že je správné. To je to, co se mi na něm líbí.

18.11.2018 | 19:22:31
fanta2pomeranc

Tady asi lze říct jen SLAĎOUŠ… myslím to velice velice v dobrém :)

30.1.2018 | 15:03:15
Kryšpín

Myslím, že by ho nikdo jiný nedokázal zahrát líp než Redmayne.

23.8.2017 | 18:45:02
CoRnDuCK

Sice takový podivín, ale dobrá postava

28.4.2017 | 18:45:12
BixB

Prozatím je to fajn postava. :)

19.1.2017 | 10:52:55
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny