Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Ron Weasley

Ron Weasley

Nejmladší z bratrů Weasleyových, který se snaží spolu se svými přáteli bojovat proti Pánovi Zla a jeho přisluhovačům.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Ronald Bilius Weasley
Datum narození: 1. března 1980
Místo narození: Ottery St Catchpole, Devon, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Bystrozor

Filmy

Ron Weasley je…

Ronovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Jasanové dřevo Žíně Jednorožce 30,48 cm Garrick Ollivander
2. Vrbové dřevo Žíně Jednorožce 35,56 cm Garrick Ollivander
3. Kaštanové dřevo Blána z dračího srdce 24,13 cm Garrick Ollivander

Ušmudlaný chlapec

Ron Weasley je šestým synem Artura a Molly Wealeyových. Pochází z chudší rodiny kouzelníků a všechno dědí po svých starších bratrech. Ron se svou rodinou bydlí v Doupěti. Ve svých jedenácti letech dostal dopis z Bradavic, kam poté i nastoupil. Ronovou kolejí se stal Nebelvír a zde se spřátelil s Harrym Potterem, kterého poprvé poznal už na nádraží King's Cross, a později i s Hermionou Grangerovou, se kterou se seznámil v Bradavickém expresu.

Hermiona mu zpočátku přišla nesympatická, ale vše se změnilo, když ji Ron s Harrym zachránili před trollem. Při honbě za nalezením Kamene mudrců pomohl Ron svými šachovými dovednostmi projít Harrymu skrz poslední nástrahu, která mu bránila v získání kamene.

Před druhým školním rokem přišlo Ronovi o prázdninách divné, že mu Harry neodepisuje na žádné dopisy, a rozhodl se, že se spolu s Fredem a Georgem vydá Harryho zachránit pomocí otcova létajícího auta. Po záchraně Harryho odvezli k Weasleyům domů, kde stráví zbytek prázdnin.

Když chtěli na nádraží King's Cross Harry s Ronem projít přepážkou na Nástupiště 9 a 3/4, tak jim domácí skřítek Dobby uzavřel kouzlem průchod, proto se museli dostat do Bradavic kouzelným létajícím autem, které přistálo ve vrbě mlátičce, díky čemuž se Ronovi zlomila hůlka, kterou zdědil po bratru Charliem. Od té doby mu hůlka nefungovala tak, jak měla.

Tento školní rok se snažila trojice přijít na to, kde se nachází Tajemná komnata. Netvor, který přebýval v tajemné komnatě, pak unesl Ronovu sestru, Ginny, a on se poté rozhodl, že pomůže Harrymu najít tuto Tajemnou komnatu.

Ve třetím ročníku se Ronovi ztratila jeho krysa, Prašivka. Tu mu pak vrátil Hagrid a Rona, který Prašivku držel v ruce, odvlekl do Chroptící chýše i s krysou velký černý pes, který však nebyl nikdo jiný, než uprchlý vězeň Sirius Black. V Chroptící chýši se poté objevil i profesor Lupin a Ron s přáteli zjistil, že je Prašivka ve skutečnosti Peter Pettigrew, který zradil Jamese a Lily Potterovi. Protože měl Ron zraněnou nohu, nemohl následně s Harrym a Hermionou cestovat v čase.

Zaláskovaný pitomec

Před nástupem do čtvrtého ročníku se s rodinou, Harrym a Herminou vydal na mistrovství světa ve fanfrpálu. Čtvrtý ročník v Bradavicích se nesl ve znamení Turnaje tří kouzelníků. Když byl Harry zvolen jako čtvrtý šampion, tak se na něj Ron naštval, že mu o tom nic neřekl. Později však zjistil, že by do Ohnivého poháru vhodil své jméno jenom blázen a s Harrym se začal opět přátelit.

Když došlo na vánoční ples, vyšly najevo city, které k sobě Ron s Hermionou chovají. Hermiona šla na ples s Viktorem Krumem a Ron s Padmou Patilovou, ale celou noc jen pozoroval Hermionu. Ron byl také součástí druhého úkolu na Turnaji, když byl uvězněn v Černém jezeře, odkud ho měl Harry zachránit.

V pátém ročníku podpořil Harryho, aby založil Brumbálovu armádu. Účastnil se boje proti smrtijedům po boku Harryho Pottera, Hermiony Grangerové, Ginny Weasleyové, Lenky Láskorádové a Nevilla Longbottoma.

Další rok se stal díky Hermioně členem nebelvírského fanfrpálového týmu. Začal chodit s Levandulí Brownovou, později však začal být ve vztahu nespokojený a když pak málem umřel, tak se s Levandulí rozešel, když mumlal v omámení na lůžku Hermionino jméno.

Boj s temnotou

Do posledního ročníku už nenastoupil a spolu s Hermionou pomáhal Harrymu najít viteály, které zhotovil lord Voldemort. Ron pak nosil kolem krku jeden z viteálů příliš dlouho a začal podezírat Harryho s Hermionou, že jsou více než přátelé, proto je na nějaký čas opustil, a když se znovu shledal s Harrym, podařilo se mu rozbít medailonek Salazara Zmijozela pomocí Nebelvírského meče.

Trojici pak chytili lapkové a zachránil je až Dobby. Přátelé se poté vrátili do Bradavic, kde hledali další viteál. S Hermionou pak šel do Tajemné komnaty pro baziliškův zub, kterým Hermiona zničila pohár Helgy z Mrzimoru. Poté bojoval v závěrečné bitvě o Bradavice, kterou přežil. Za manželku si vzal Hermionu, se kterou má dvě děti.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Dobrý, někdy až moc tvrdohlavý – to já ale taky :D

12.5.2021 | 12:20:51
BlackSquirrel

Nebyl nějak extra chytrý ale několikrát i pomohl :) je vtipný :D za mě super postava.

3.4.2021 | 16:21:16
pavel.hangman

V žádném příběhu nesmí chybět postava, která je tak trochu ztřeštěná. Ve světě HP je to Ron. Působí však naprosto přirozeně, a vůbec ne otravně, jak tomu bývá u mnoha podobných postaviček zvykem. Myslím si, že velkou zásluhu na tom má i Rupert Grint. (y)

29.11.2020 | 20:54:33
♥PLL,TVD,TW♥

Děsně vtipný. Je super!

27.11.2016 | 15:44:12
VampKošilka

Upřímně, jsem ráda, že HP není jen sebranka namakaných šprtů. Více lidí se uzře právě v Ronovi, který je prostě pohodář a vlastně flákač, dokud mu neteče do bot. Myslím, že pro něj později bylo o hodně těžší být stále jen Harryho stínu a chápu, že ho to štvalo a měl problémy se kontrolovat nad tím, jak Harry pořád rozhodoval za ostatní. Kdyby byl hloupý, určitě by nebyl tak vynikající v šachách. Má svůj smysl pro humor, na nikoho si nehraje, je zkrátka svůj a i když není dokonalý, je prostě báječný. Jsem ráda, že sehrál i velkou roli v posledním díle.

11.11.2016 | 22:38:50
TNO95

Ron je mojí nejoblíbenější postavou vůbec. Nikam se necpe, zajímá ho jenom jídlo a famfrpál a později Hermiona :D V ničem vlastně neviniká, krom jídla, znalostí o famfrpálu, smyslu pro humor a toho jak být skvělým přítelem! Je to něco jako můj životní vzor a hrdina! Weasley je náš král!

2.10.2016 | 0:56:22
Stardos

Rona jsem měl hodně rád na začátku, později už na mě působil jinak, a to tím horším způsobem

1.10.2016 | 16:19:29
Xavik

S přibývajícími díly mě čím dál více štval.

admin
1.10.2016 | 13:40:42

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama