Harry Potter Severus Snape

Severus Snape

Severus Snape

Bývalý smrtijed, který přešel na stranu dobra. Podezřelý učitel lektvarů a později i obrany proti černé magii, jehož chování je vždy rozporuplné.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Severus Snape
Datum narození: 9. ledna 1960
Místo narození: Tkalcovská ulice, Cokeworth, Midlands, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Bradavický profesor lektvarů, později učitel obrany proti černé magii a ředitel Bradavic

Filmy

Severus Snape je…

  • synem Tobiase Snapea a Eileeny Snapeové

Severusova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Velká láska

Syn mudly a čarodějky se narodil do špatné rodiny. Manželství jeho rodičů bylo bohužel nešťastné a nešťastný byl i sám malý Severus. Jako malý potkal u svého rodného sídla dívku, do které se zamiloval. Dívka se jmenovala Lily Evansová, a i přesto, že nepocházela z čarodějnické rodiny, získala dar kouzlení. A protože Lily a Severus byli zhruba stejně staří, společně s ostatními dětmi odcestovali do Bradavic, kde se učili čarodějnickému u­čení.


Severus a Lily se však brzy odloučili. Lily byla přijata do Nebelvíru, kde poznala mladého vejtahu Jamese Pottera, a Severus byl přiřazen do zmijozelské koleje. Severus tak začínal poznávat krutost života. Lily se do Jamese zamilovala, začala s ním chodit a Severus měl zlomené srdce. I přesto ji však nikdy nepřestal milovat.

Možná i kvůli tomu se z něj stal smrtijed. Byl zlákán na temnou stranu Pána zla lorda Voldemorta a začal konat jako on zlo. Voldemort se však brzy dověděl o proroctví, ve kterém stálo, že na konci července se narodí chlapec, který by ho mohl porazit. Chlapec se měl narodil právě Lily, teď už Potterové, a proto Severus vyhledal ředitele Albuse Brumbála, kterého požádal o pomoc. Brumbál však ani za slib Severusovy náklonnosti nebyl schopen Lily ochránit. Místo toho přežil její syn, a proto Brumbál pověřil Severuse, aby místo Lily ochraňoval malého Harryho.

Podezřelý profesor

Aby Severus mohl pokračovat ve svém poslání, stal se členem bradavického personálu, kde vyučuje lektvary, a stojí v čele zmijozelské koleje. Dlouhou dobu toužil po tom vyučovat obranu proti černé magii, ale nikdy na tento post nedosáhl (tedy později na chvíli ano). Zároveň se zřekl následování lorda Voldemorta.

Během toho, co se Harry Potter poprvé objeví v Bradavicích, se začnou dít věci, které nakonec přivedou Pána zla zpátky mezi živé. Harry a ostatní bradavičtí studenti nemají profesora Snapea v lásce, protože jim přijde zlý a protivný. O to víc ho začnou nenávidět, když zjistí, že se Harryho pokouší zabít. Snape však dělá přesný opak – snaží se Harryho ochránit od všech zlých věcí.

Návrat Pána zla a velké odhalení

Po Voldemortově návratu začnou Brumbál a Snape připravovat plán. Společně se dohodnou na tom, že pokud má Snape získat Voldemortovu důvěru, tak musí udělat něco velkého, jako například zabití Brumbála. Snape zprvu odporuje, ale poté Brumbálův návrh přijímá. Nakonec se tak i stane, Brumbál je odzbrojen Draco Malfoyem, který ho nedokáže zabít, a proto to místo něj vykoná Snape, díky čemuž si získá Voldemortovu důvěru.

Snape se po Brumbálovi stává novým ředitelem Bradavic, čímž na Bradavích začne vláda temnot. Harry se však po čase vrátí a před všemi studenty odhalí, že právě Snape zabil Brumbála. Snape během souboje s McGonagallovou prchá pryč na setkání s Voldemortem. Ten mu řekne, že ho jeho Bezová hůlka, která dříve patřila Brumbálovi, neposlouchá, a proto zabije Snapea, o kterém si myslel, že byl jejím vlastníkem. Bezová hůlka však celou dobu patřila mladému Malfoyovi, který sice Brumbála nezabil, ale odzbrojil ho. U Snapeova skoro mrtvého těla se objeví Harry, a proto mu Snape řekne, ať si vezme jeho slzy, díky čemuž o něm Harry zjistí pravdu – že právě on ho celou dobu ochraňoval a že právě on miloval jeho matku Lily.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Sandviper

He ALWAYS be best.

17.7.2017 | 15:25:55
SaDiablo

Always. Pro mě nejlépe napsaná a vystavěná postava, jaká se kdy procházela Potterovským universem. :) Snapův příběh mě pořád bolí a nikdy nepřestane.

29.4.2017 | 15:35:22
Tris

Jeho príbeh, jeho oddanosť a celkovo je to najlepšie napísaná postava s akou som sa kedy stretla. Je to môj hrdina detstva a zostane ním NAVŽDY! „After all this time? Always!“

3.1.2017 | 17:14:58
tigy

Najlepší!

27.11.2016 | 16:21:31
VampKošilka

Já ho vždycky žrala, nemůžu si pomoct. Zajímal mě už v momentě, kdy ho Harry spatřil při přiřazovaní do kolejí. Příběh této postavy je tragicky smutný, ale pro mě to vždy bude hrdina. Líbilo se mi, jak to vždycky opepřil, že mi byla naprosto jasné, proč ho ostatní nesnáší, ale o to více mě zajímalo, co ho k takovému jednání vedlo, nakonec jsem se to dozvěděla a vybrečela jsem hektolitry slz. Určitě jedna z nejlepších, nejpropracova­nějších postav, co jsem viděla a pro mě nejlepší postava celé ságy.

11.11.2016 | 22:17:36
Dawe202

Přeměna z nejnenáviděnější na nejoblíbenější postavu během pár okamžiků se jen tak nevidí :)

8.10.2016 | 20:16:48
_Dragon_

Snape je Snape :-)

2.10.2016 | 16:38:27
komcus

Always… :)

webmaster
1.10.2016 | 18:58:36
valasek

Zpočátku jsem Snapea neměl rád, pak se ale ukázalo, že se jedná o jednu z nejlepších postav, celé série. :-)

webmaster
1.10.2016 | 16:42:49
Stardos

Nejoblíbenější postava, nejlépe napsaná postava, prostě nejlepší :)

1.10.2016 | 16:23:11

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny