Harry Potter
93/100 - 55×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Vinda Rosierová

Vinda Rosierová

Francouzská čarodějka a Grindelwaldova věrná následovnice.

Sezóny 2
2018 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Vinda Rosierová
Datum narození: Před rokem 1927
Místo narození: Francie
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Škola: ?
Pracovní postavení: ?

Filmy

Vindina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Věrná následovnice

Vinda Rosierová je francouzská čarodějka, která je součástí slavné čistokrevné rodiny kouzelníků Rosier a také věrnou následovnicí Gellerta Grindelwalda. Černokněžníka začala následovat někdy před rokem 1927 a zdá být také jeho hlavní zástupkyní.


Právě Vindě se podařilo najít rozrušenou Queenie Goldsteinovou v pařížských ulicích a přivedla ji do domu, který sloužil jako základna pro Grindelwaldovu armádu. Tady se díky ní také Queenie seznámila se samotným černokněžníkem, který doufal, že se k nim tato čarodějka připojí. Později se Vinda nacházela v mauzoleu rodiny Lestrangeových, kde Grindelwald přesvědčoval ostatní kouzelníky, aby se přidali na jeho stranu.

Během třicátých let pokračovala Vinda v šíření Grindelwaldova učení a získávala mu nové přívržence. Účastnila se také výběru nového hlavy čarodějného světa v Bhútánu.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama