Haven (Městečko Haven)
88/100 - 53×

Haven(Městečko Haven)

Haven je seriál od stanice Syfy, založený na románu The Colorado Kid od známého autora Stephena Kinga. Seriál sleduje agentku Audrey Parkerovou, která přijíždí do malého městečka Haven za běžným případem. Z obyčejného případu se však stává něco jiného a Audrey je vtažena do středu prapodivného dění, za které mohou obyvatelé Havenu. Haven totiž už dlouhá léta slouží jako útočiště lidem s nadpřirozenými schopnostmi.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Detektivní, Mysteriózní, Romantický
hrají
Emily Rose (Audrey Parker), John Dunsworth (Dave Teagues), Eric Balfour (Duke Crocker), Lucas Bryant (Nathan Wuornos), Richard Donat (Vince Teagues)

S04E01: Fallout

S04E01: Fallout

Šest měsíců po zmizení stodoly se Duke objevuje v Bostonu. Setkává se se ženou, která tvrdí, že slyší hlasy ze stodoly a bere ji do Havenu, aby se pokusili najít Audrey. Potíže neskončily a obyvatelé města viní Nathana, který žije jako tulák, protože Stráž ho chce mrtvého. Zatímco bojují s osobou, jejíž potíž se vrátila, Audrey se znovu objevuje, jako barmanka jménem Lexie.

cz sk
13.9.2013
1 550 000
43 minut

První díl čtvrté řady začíná šest měsíců po skončení řady třetí. Duke je vyhozen ze stodoly do nádrže v Bostonu, ale zatímco pro něj uteklo ve stodole pár minut, venku to bylo šest měsíců. Duke je okamžitě zatčen Bostonskou policií, a když je žádá, aby zavolali do Havenu na policii a ověřili si, že není lhář, ale skutečně je Duke Crocekr a do té nádrže se dostal jen shodou divných náhod, dozvídá se, že jim v Havenu řekli, že Duke Crocker je mrtvý a Nathan tam již nepracuje. Proto je okamžitě zatčen a v nemocnici připoután k lůžku, aby nemohl utéct.

Naštěstí pro něj se v nemocnici objevuje Jennifer (jedna z nových postav, hraje Emma Lahana), která ho zná ze svých slyšení, která jí začala před šesti měsíci a doktoři je vyhodnotili jako schizofrenii a pomáhá mu utéct. Spolu pak zamíří hledat Nathana a naleznou jej, jak se nechává za peníze mlátit. Z Havenu totiž musel utéct, jelikož potíže nezmizely a Stráž, která ho z toho viní, jelikož zastřelil Howarda a bránil Audrey v odchodu, se ho pokusila zabít. Proto se musí skrývat a živit se takto.

Jak Nathan Dukea uvidí, dojde mezi nimi k srdceryvnému setkání provázenému pevným objetím a slzami v očích. Jelikož Nathan vidí, že Duke žije a tudíž by mohla i Audrey, rozhodne se vrátit do Havenu, aby mohl k hledání Audrey využít všechny své zdroje. Až ji najde, chce ji přesvědčit, aby ho zabila, což by ukončilo potíže jednou pro vždy, jak mu prozradila Jennifer, jež slyšela ve své hlavě Audreyin rozhovor s jejím synem. Stráž, respektive Jordan, Nathana chce hned po návratu do Havenu zabít, ale když řekne Nathan Vinceovi o svém plánu, ten jim nakáže ho nechat naživu. A, ač s tím Jordan nesouhlasí, neodváží se mu postavit.

Haven je mezitím sužován řadou rozmarů počasí, které se snaží co nejvíc tlumit nový šéf policie Dwight. Nathana napadne, že by to mohla být Marion Caldwellová, se kterou jsme se setkali již v první epizodě Havenu, která dokázala kontrolovat počasí. Proto se k ní vydají a zjistí, že se její potíže vrátily, jelikož Conrad, její přítel, díky jehož lásce její potíže prvně skončily, zemřel na infarkt. Už to vypadá špatně, ale Nathanovi se díky tomu, že oba museli nechat jít někoho, koho milovali, podaří ji přemluvit, ať se uklidní a zachrání tím Haven před obrovskou bouří, která by jej mohla zničit. Poté se Nathan vrací k policii, ale jen do doby, než najde Audrey a nechá se od ní zabít.

Dukeův bar, Grey Gull, po jeho údajné smrti řídí jeho bratr Wade. Nezdá se, že by mezi nimi šlo o šťastné rodinné setkání.

Audrey se mezitím, změněná k nepoznání a se jménem Lexie, nachází v jakémsi baru, kde dělá servírku a hledá alespoň jednoho slušného chlapa. Zdá se, že její šance se zvýší, když se v baru objeví William. Jak na něj ale dělá oči, v baru se objeví muž, který na ni vytáhne zbraň a cosi po ní chce. Než jí ale stihne říct co, William ho odzbrojí a útočník uteče. Později ovšem William Lexie přiznává, že zjevení se tohoto útočníka nebylo nahodilé. Prý tam byl kvůli němu, protože se bál, že Audrey prozradí tajemství o tom, kým je.

Zdá se, že William by toho mohl o Lexie (Audrey, Sarah…) vědět více, než tušíme??

Scénář: Gabrielle Stanton
Režie: Shawn Piller

Foto: Syfy

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zizas

Nech už je ďalšia časť :) :) Ešte aj ten herec, kt. je pri Audrey je z Heuréky,,, :) Jooj,, ja ho mám tak rada :P

17.9.2013 | 22:04:02

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama

Filtr seriálů
Reklama