Haven (Městečko Haven)
88/100 - 53×

Haven(Městečko Haven)

Haven je seriál od stanice Syfy, založený na románu The Colorado Kid od známého autora Stephena Kinga. Seriál sleduje agentku Audrey Parkerovou, která přijíždí do malého městečka Haven za běžným případem. Z obyčejného případu se však stává něco jiného a Audrey je vtažena do středu prapodivného dění, za které mohou obyvatelé Havenu. Haven totiž už dlouhá léta slouží jako útočiště lidem s nadpřirozenými schopnostmi.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Detektivní, Mysteriózní, Romantický
hrají
Emily Rose (Audrey Parker), John Dunsworth (Dave Teagues), Eric Balfour (Duke Crocker), Lucas Bryant (Nathan Wuornos), Richard Donat (Vince Teagues)

S04E02: Survivors

S04E02: Survivors

Duke se snaží přimět Nathana, aby se věnoval i jiným věcem, než je hledání Audrey, například ohořelým tělům, která shořela zevnitř, jež nacházejí na den zakladatelů po celém Havenu a ukazuje se, že Audreyin osud je spjat s Jennifer.

cz sk
20.9.2013
1 360 000
43 minut

Jak jsou po Havenu odkrývána ohořelá těla, Duke musí přimět Nathana, aby se místo na hledání Audrey, zaměřil na vyřešení tohoto případu. Audreyin osud mezitím spočívá v Jenniferiných rukách a tom, jak se vyrovná se svými vlastními potížemi.

První oběť najdou v parku a Nathan a Dwight zjišťují, že jí byla šestadvacetiletá Sally Marigoldová, jejíž bratr zemřel při meteoritické bouři. Mysleli si, že uhořel v budově poté, co do ní uhodil meteorit, ale nyní se zdá, že se on samovolně vznítil a tím budovu zapálil. Jejich první domněnkou je, že Marigoldovi jsou problémoví.
Ovšem další nalezená oběť, která s touto rodinou není nijak spřízněná, tuto jejich domněnku rozmetá na kousky a musejí začít znovu a tentokrát hledat někoho, jehož potíží je to, že způsobuje samovolné vznícení u ostatních.
A po městě umírají další lidé – v kavárně shoří čtyři lidé a tentokrát se k tomu připlete Jennifer, která, kdyby přišla o vteřinku dříve, byla by mezi oběťmi. Tento zážitek s ní dost otřese. Nicméně je Nathanovi schopná popsat pět lidí, kteří v té kavárně byli a jelikož jsou jen čtyři oběti, tím pátým musí být jejich problémový člověk.
Zdá se, že Nathan ztratil po událostech poslední doby něco ze své ohleduplnosti, své lidskosti. Tolik na něj padá to, že je přesvědčený, že všichni tito mrtví padají na jeho hlavu, že nebere vůbec ohledy na to, v jakém stavu Jennifer je a prostě chce za každou cenu pomoct.
Táhne ji proto s sebou do požární zbrojnice, aby mu pomohla identifikovat toho muže. Na první pohled ho tam ale nenajdou a šéf hašičů, který je otcem zemřelé Sally Nathana pošle do háje a odveze všechny své muže na slavnost zakladatelů, kde mají dostat medaile za svou práci.
Jennifer ovšem toho muže objeví na fotce v garáži – je jím Don Keaton, dobrovolník. Don byl se Sallyiným bratrem té noci, kdy zemřel a Nathan se domnívá, že to vina spouští jeho potíž a nikdo nechce ani domyslet, co by mohlo způsobit to, když dostane medaili za svou práci, což jeho vinu opět probudí a mohl by zabít všechny přihlížející.
Naštěstí má Nathan obrovskou kliku a pomocí jeho oblíbeného, taky jsem někoho ztratil (Audrey) se mu povede Dona přesvědčit, že vina není k ničemu dobrá a že důležité je jen to, co uděláme nyní.

Duke mezitím přemlouvá Jennifer, aby vysadila své léky, protože teď už ví, že není blázen, tak není nutné. Aby se snažila léčit. Navíc když stodola byla zničena, žádné hlasy už by slyšet neměla. Ta ovšem odmítá, protože si nechce zopakovat posledních šest měsíců.
Po zážitcích z tohoto dne se ovšem nakonec rozhoduje své léky vysadit, protože pochopila, jak moc je Audrey důležitá pro Haven a jestli může alespoň trochu pomoci ji najít, chce to udělat. A navíc už ví, že není blázen, že je “jen“ problémová.

Duke se od Wadea dozvídá, že Vince a Dave chtěli koupit jeho bar a hned se za nimi vydává, aby jim pořádně vyčinil. Vince mu říká, že chtěli Wadea dostat z města dřív, než zjistí o potíži jejich rodiny (to, že když zabijí někoho problémového, vymýtí tím potíž v celé rodině) a budou mít na krku dalšího Crockera, kterého se budou muset obávat. Vince Dukeovi v podstatě vyhrožuje, že jestli Wadea nedostane pryč z města, mohl by toho litovat.
Osobně jsem si myslela, že Duek svého bratra nemá rád, ale nyní se zdá, že má skutečně starost, aby mu členové Stráže něco neudělali, proto slibuje, že Wade odjede ještě toho večera, ale bohužel pro něj Wade zjišťuje, že ho manželka podvádí s dodavatelem, co jim měl zařizovat byt a nikam se odjet nechystá. Takže má Duke menší problém..

William se mezitím stále snaží přesvědčit Lexie, že její vzpomínky jsou falešné a že pokud si nevzpomene, kdo skutečně je, řada lidí zemře, ale zatím moc úspěšný není. Snaží se ji tedy přesvědčit řečmi o skutečné lásce.
Ovšem nezabere to. Audrey je stále přesvědčená, že je Lexie DeWitt a William už jí začíná trochu štvát. A aby toho nebylo málo, v baru se opět objeví ten muž se zbraní z prvního dílu a tentokrát si s sebou přivede přítele, který je navíc vyloženě obr. William jí znovu připomíná, že jsou tu, aby mu zabránili v tom pomoci jí vzpomenout si, a obává se, že tentokrát by mohli uspět. Jelikož proti nim William nemá šanci, rozhodne se jít s nimi, aby neublížili i Lexie. To ovšem v Lexie probudí jisté staré pudy a jako mávnutím kouzelného proutku složí zbraň, kterou jí tam William předtím rozložil, vystřelí a donutí ty dva, aby Williama nechali jít a vypadli z jejího baru.
Pak se Williama zeptá: „Jak jsem to udělala? A William jí odpoví: „Pořád si myslíš, že jsi barmanka?“

Díl končí tím, jak Lexie chce po Williamovi, aby jí řekl, kdo si myslí, že skutečně je. William jí říká, že ví kdo je, ale že když jí to řekne, tak není cesty zpět.

Scénář: Nora Zuckerman & Lilla Zuckerman
Režie: Shawn Piller

Foto: Syfy

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama

Filtr seriálů
Reklama