Haven (Městečko Haven)
88/100 - 53×

Haven(Městečko Haven)

Haven je seriál od stanice Syfy, založený na románu The Colorado Kid od známého autora Stephena Kinga. Seriál sleduje agentku Audrey Parkerovou, která přijíždí do malého městečka Haven za běžným případem. Z obyčejného případu se však stává něco jiného a Audrey je vtažena do středu prapodivného dění, za které mohou obyvatelé Havenu. Haven totiž už dlouhá léta slouží jako útočiště lidem s nadpřirozenými schopnostmi.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Detektivní, Mysteriózní, Romantický
hrají
Emily Rose (Audrey Parker), John Dunsworth (Dave Teagues), Eric Balfour (Duke Crocker), Lucas Bryant (Nathan Wuornos), Richard Donat (Vince Teagues)

S04E05: The New Girl

S04E05: The New Girl

Nathan, Duke a Lexie společně pracují na případu. Nathan dostává nového parťáka, když se snaží najít problémovou osobu, která dokáže změnit osobnosti svých obětí.

cz sk
11.10.2013
1 590 000
43 minut

Pátý díl začíná tam, kde čtvrtý skončil. Lexie odmítá zabít Nathana, protože netuší, kdo je. Jordan samozřejmě může vyletět z kůže a chce, aby ho Lexie zabila, nebo ho klidně zabije sama, hlavně když bude Nathan, kterého z celého srdce nenávidí, mrtvý. Vloží se do toho Duke a Nathan se dá na útěk. Nakonec ho ovšem dostihnou a chtějí ho zabít, dokonce i Vince s tím souhlasí (na rozdíl od Davea), když se do toho vloží Lexie s pistolí. A spolu s Dukeovou pomocí, který Vinceovi vysvětlí, že přece všichni chtějí, aby potíže skončily a on asi ví jak, se jí povede tohle zbytečné krveprolití zastavit.

Poté jsme svědky vášnivé debaty na policejní stanici na téma, co by měli udělat, které se účastní všichni, kromě Nathana a Lexie, kteří se seznamují ve vedlejší místnosti a k rozhovoru o jejich budoucnosti rozhodně nejsou zváni.

Následně je oba odvezou na místo činu, kde zaútočila další potíž. Josh si dával s Katie snídani, když se najednou zbláznil a zaútočil na ni. Naštěstí ho personál restaurace zvládl zamknout dříve, než jí ublížil. A samozřejmě chtějí, aby to Nathan vyřešil. Načež se dozvídá Dukův plán. Kdyby ho Audrey zabila, potíže by skončily. Logicky by totéž mělo fungovat s Lexie, proto chtějí, aby ji přiměl se do něj zamilovat. A pokud se tak nestane, tentokrát už to odnese i Duke.

Nathan se snaží s Joshem rozumě domluvit, ale ten bere nůž a podřízne si hrdlo.

Místo aby Nathan Lexie okouzloval, je z celé té situace tak mimo, že dokonce nechá Dukea vyslýchat Katie, která jim říká, že Josh byl nejlepší kamarád jejího přítele Tylera a že měli před týdnem autonehodu, kdy to Tyler napral přímo do zdi a nikdo neví proč. Zatímco Tyler je stále v nemocnici v dost špatném stavu, ona s Joshem měli štěstí a vyvázli bez následků. Nathan usuzuje, že jak Tyler, tak Josh měli sebevražedné myšlenky, které mohla způsobit potíž. Jdou proto s Dukem a Lexie za Tylerem do nemocnice. A Tyler jim říká, že se na něj těsně před tou nehodou Katie podívala a najednou nedokázal ovládat své tělo. Zdá se tedy, že by Katie mohla být problémová.. Ovšem právě když policistka přiveze Katie domů, ta skočí pod auto, takže to pravděpodobně nebude její potíž, která tu řádí.

Na místo činu dorazí Jennifer, která Lexie přinese nějaké Audreyino oblečení, kterého se Lexie upřímně zděsí. A ptá se Dukea, jestli chce vážně dát Nathana a Lexie dohromady. Ten jí říká, že se snažil v lese jen koupit čas, ale že to Stráž nějak zázračně sežrala, tak že teď musí tuhle lež udržet v chodu. A Jennifer chce pomoc, ale Duke ji posílá pryč, protože tahle potíž je fakt ošklivá a chce, aby se držela stranou, aby se jí nic nestalo, navíc oni tři (on, Lexie a Nathan to zvládnou). Jennifer si to samozřejmě bere osobně a v slzách si odchází sbalit věci do Audreyina bytu.

Nathan se snaží důležitě řešit případ a na Lexie není zrovna nejpříjemnější, ale ta přichází s myšlenkou, že možná Katie a Josh spolu něco měli a Tyler to zjistil a možná by to mohl všechno způsobovat on. A znovu se vydávají za ním do nemocnice. V jeho posteli ale nacházejí další mrtvolu a Tyler zmizel neznámo kam. Na záznamu z bezpečnostní kamery vidí, že ho kamsi odvezl zdravotní bratr, který si pak lehl do jeho postele a zabil se.

Duke se ho snaží hledat a volá Nathanovi o pomoc. Někdo další, koho Tyler posedl, ho sleduje. Ovšem když tam Nathan s Lexie dorazí, zjišťují, že to byla past, protože Duke je Tylerem posedlý a vytáhne na ně pistoli. Tyler se navíc rozhodl, že natrvalo převezme Dukeovo tělo.

Dwight mezitím ukazuje Jordan výzkum, na kterém dělali s Vincem a Davem. Hledali další způsob, jak ukončit potíže. A žádný další způsob než ten, aby Lexie/Audrey zabila někoho, koho miluje, neexistuje. Jordan ale přijde se svou teorií. Co když potíže způsobuje Lexie/Audrey? Vždyť se objeví pokaždé, když se objeví ona. A vzhledem k tomu, že když Duke zabije někoho problémového, ukončí tím jejich potíž, co kdyby zabil Lexie? Nebylo by to řešením?

Tyler v Dukeově těle zamkne Nathana s Lexie do komory a vydá se ven. Nejdříve jde do Dukeova baru, kde potká Wadea. Vylíčí mu, s jakou potíží mají v Havenu aktuálně co dočinění a začne spekulovat, jak by se tenhle problémový člověk asi mohl udržet v těle někoho jiného.. A Wade přijde s nápadem, že by třeba mohl své staré tělo zabít.. Což se Dukeovi/Tylerovi zalíbí.

Nathan se snaží vyrazit dveře místnosti, kde jsou zavření, ale moc mu to nejde. Do toho ho Lexie rozčiluje pichlavými poznámkami. A pak se ji pokusí pozvat na rande – na palačinky. A Lexiinou odpovědí je naznačení toho, že palačinky jsou k pozvracení. Následně se Lexie povede otevřít ty dveře zevnitř, což ji naučil její přítel kriminálník a Nathan jí řekne, že se mu nebílí a že chce zpět Audrey, což se jí poměrně dotkne.

Tyler v Dukeově těle se mezitím snaží z Wadea vymlátit, kde mají sejf, aby jim mohl ukrást peníze. Do toho dorazí Jennifer, která mu v domnění, že je Dukem, oznamuje, že se vrací do Bostonu. Dukeova/Tylerova odpověď ´Bav se´ ji samozřejmě trochu zaskočí, proto mu řekne, že doufala, že se ji bude aspoň trochu snažit přesvědčit, načež Tyler dostane nápad a řekne jí, že odjíždí z města a že by mohli jet spolu. A když ji políbí, je Jennifer jednoznačně přesvědčená. Tyler se ovšem před odjezdem chce zastavit na ještě jednom místě – zabít své tělo. Když ovšem přijedou k nemocnici, Tyler se prozradí a Jennifer dojde, že to není Duke. Tyler utíká do nemocnice, aby zabil své tělo a mohl zůstat v Dukeovi navždy.

Jennifer před nemocnicí narazí na Nathana a Lexie a po kratší debatě jde dovnitř jen Lexie, protože ji Tyler nemůže posednout, aby ho zastavila. Místo toho ho ovšem nechá zabít jeho tělo. Naštěstí si vybral zrovna Dukea, jehož potíž ukončila Tylerovu potíže, když ho použil ke svému zabití, takže Duke je v pořádku a znovu ovládá své tělo.

Wade je na Dukea naštvaný, protože mu nechce říct své tajemství a nechápe, že se ho tím Duke snaží chránit.

Duke žádá Jennifer, aby zůstala a neodjížděla a nabízí jí volnou kajutu na své lodi. Následně jsme svědky romantické chvilky, kdy se ho Jennifer ptá, jestli si pamatuje vše, co Tyler udělal. Protože ji políbil. A Duke ví, že mu ten polibek v domnění, že jde o něj, vrátila.

A zdá se, že Jordan se rozhodla zatnout své drápky do Wadea. Že by proto, aby ho přiměla zabít Audrey/Lexie, aby ukončil její potíž a možná všechny potíže světa?

Foto: Syfy

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mercy Thompson

Ten koniec :) och :)

10.11.2013 | 13:50:57
Zizas

:)

19.10.2013 | 19:57:57
MoiJe

Ten koniec epizódy som absolútne nečakala a to sa mi často nestáva. Chválim, chválim. Naviac takto bude ďalší vývoj zaujímavejší.

čestný člen redakce
12.10.2013 | 19:10:04

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama

Filtr seriálů
Reklama