Haven (Městečko Haven) Co prozradil nejen o čtvrté řadě Lucas Bryant, alias Nathan Wuornos - I. díl

Co prozradil nejen o čtvrté řadě Lucas Bryant, alias Nathan Wuornos - I. díl

Co prozradil nejen o čtvrté řadě Lucas Bryant, alias Nathan Wuornos - I. díl

Lucas Bryant poskytl telefonní rozhovor, kde odpovídal na otázky řady novinářů a pustil pár novinek ke čtvrté řadě i k jeho pocitům ohledně seriálu jako takového.

A u nás na Edně si dnes můžete přečíst první půlku rozhovoru. Na druhou se těště zítra.


0 0
17.9.2013

Tato řada začíná trochu bezútěšně a Nathan se zdá být sklíčenou verzí sebe sama, ne tím sebevědomým mužem, kterým býval. Můžete nám říct, jaké to bylo hrát takovouto postavu?
Jo, byl to pro mě opravdu super zvrat. Jak jste řekl, Nathan si vždy byl sám sebou až příliš jistý. Tedy, jistě že měl vždy své pochybnosti, ale prostě slepě věřil sám v sebe, v Audrey a to, jak jste viděli, na konci řady vedlo ke katastrofálnímu výsledku.
Takže prozkoumávat nyní jeho zničenou stránku bylo zábavné a víte v průběhu druhé půlky řady má nové poslání, ale je to, jak říkáte, o hodně temnější a to bylo skutečně zábavné.

A můžete nám říct trochu více o Dwightově nové roli? Můžete nám říct, jak to změní dynamiku mezi Nathanem a Dwightem?
Jo, Dwight je to v této řadě ten nejlepší, což je bomba. Takže ano, Dwight změní Nathanův postoj, například že není třeba vždy dodržovat pravidla, nehrát si stále na náčelníka a dokázat se trochu ušpinit. A vztah s Dwightem je zábavný. Je to fakt pitomec, ale já jsem tak trochu krotitel dravé zvěře. Takže si hodně hrajeme.
Vždy jsem měl tak trochu pocit, že je jako starší bratr, ačkoli jsem o deset let starší, než Adam. Byl jako starší bratr pro Nathana – někdo, kdo hodně věděl, co se tu děje. Ale byl někdo, koho jsem asi tak trochu potřeboval, když se karty obrátily.


Sledovat vás, jak jste zničený, bylo – jste v tom prostě skvělý a byl to úžasný pohled.
Díky. Ve skutečném životě mám krvácející srdce, takže bylo skvělé to přinést do seriálu.

Doufám, že budete mít v této řadě nějaké šťastné okamžiky?
Všichni jsou pohromadě. Rozhodně tu budou nějaké šťastné chvíle pro Nathana, ale bohužel se zdá, že půjde jen o prchavé chvilky. Víte, tak to prostě musí být. Když věci začnou vypadat příliš dobře, musíte je rozbít na kousky.
Takže doufejme, že ano – obzvlášť v první polovině řady. Nathanovy vyhlídky jsou dost ponuré, hodně temné. V úvodní epizodě se dozvíte, co se rozhodl, že musí udělat a o dohodě, kterou udělal, jež jeho budoucnost zkrátí.
Věci tam nevypadají moc dobře, ale řeknu vám, že na konci toho temného tunelu může být velmi vzrušující světlo.
Před pár epizodami jsem musel hrát Nathanovu velmi odlišnou verzi. Ve městě se stalo něco, co otřáslo realitou všech, takže ano, musel jsem prozkoumat jeho velmi odlišnou část, což byla bomba. Mnohem méně rezervovanou a mnohem zapálenější Nathanovu část, kterou jsem rozhodně nečekal.

Vzpomene si Audrey někdy během řady?
Část Audrey, kterou známe, se v této řadě objeví, ano. Jak, proč, nebo kdy vám říct nemůžu, ale není zcela ztracena.

A můžete mluvit o Nathanově spojení s ní a o tom, zda se změní jejich dynamika, pokud si to Audrey nebude pamatovat?
Jo, tak to je ošidné. Řekněme jen, že to zvládne zpátky do Havenu a řekněme, čistě hypoteticky, že dojde k jakémusi znovu shledání. Víte, změnila se. Takže Nathan má starost, protože vypadá jako ta osoba, kterou byla a zdá se býti tou osobou, kterou byla, ale velmi rychle se ukáže, že jí není, takže to ho trápí a je to pro něj těžké.
A tato stránka její postavy je lehce odlišná od Audrey Parkerové, takže je to výzva. Je mnohem drzejší a výřečnější a Nathana to baví, ale vztah s ní je taky mnohem náročnější.

Říkám si, co si Nathan myslí o hledání Audrey? Vážně si myslí, že ji najde?
Jo, myslím, že se drží té jiskřičky naděje, která je mu dána v první epizodě, jak jen to jde. Myslím, že v to věří na 100 000%, protože prostě nic jiného nemá. Nemá žádnou jinou naději. Takže ne, že by neměl pochybnosti, ale ano, myslím, že musí věřit, že existuje způsob, jak ji získat zpět.

V této řadě se dozvíme více o Nathanovi a Dukeovi a o tom, co se mezi nimi stalo, když byli mladší, nebo možná proč si nepamatuje, že byl adoptován?
To bych rád – něčeho takového se dotkneme. Něco z tohohle příběhu nás čeká. Rád bych to více prozkoumal, protože aspoň pro mě nedostaneme uspokojivou odpověď. Ale něco tu je.

První řada byla trochu zmatená, protože tu během celé řady byla hrozba. Bude tomu čtvrtá řada podobná, jako že zde bude jedna hrozba, nebo se dočkáme více nezávislých epizod?
Jo, bude tu obojí. Asi je to podobné třetí řadě, kdy celou řadu prolínal děj. Když se to tak řekne, myslím, že v epizodách je třeba řešit případy, ale některé jsou svázány ve více epizodách.
Zdá se, že tato řada bude bez finále. Ještě neznám závěrečný díl, ale znám předposlední epizodu, kterou jsem právě poprvé četl a je to jakási kontinuální věc, takže se zdá, že půjde o dvoudílný příběh.
Ale ano, je zde pár velkých témat, která se táhnou celou řadou, která si myslím, odmění diváky, kteří hltají každou epizodu a čekají na další, víte a je tu…

Můžete nám říct, o co půjde, nebo jste vázán mlčenlivostí?
No, u většiny věcí jsem vázán mlčenlivostí, ale něco málo vám říci mohu. Postava Williama, které se objeví v první epizodě čtvrté řady, je velmi důležitá pro čtvrtou řadu a s tím, kdo je a co ví, se stane obrovskou součástí příběhu čtvrté řady a také, samozřejmě mých pokusů najít Audrey a získat ji zpět. Získat Audrey zpět je obrovskou součástí této řady.
A co ještě se stane v této řadě? V první epizodě se setkáte s novou postavou, Jennifer, a její vztah ke stodole a to, čeho je schopná, je něco, co protkává celou řadu a stane se to velmi důležitým, obzvlášť když se dostaneme na konec řady.

Můžete nám říct, jak dlouho bude Nathanovi trvat najít Audrey?
V první polovině řady dojde ke znovu shledání. Co takhle?

Můžete nám detailněji říct, co je tématem této řady a jak se to změnilo od řady předchozí?
Řekl bych, že mnoha způsoby v této řadě opět povstane nebezpečí a myslím, že naši hrdinové bojující za lepší svět. Každý z nás zápolí s tím, jak málo víme a jak špatně jsme k tomuto boji vybaveni.
Myslím, že v minulosti jsme byli v situacích, kdy šlo všechno špatně, ale vždy jsme měli víru, že to všechno dokážeme zvládnout. Ne, že bychom nyní ztratili veškerou víru, ale myslím, že tato řada nám ukazuje, že tahle věc je mnohem větší, než kdokoli z nás čekal. A myslím, že v této řadě jsme tak nějak vystaveni napospas množství nebezpečí.
Takže tématem je možná zpochybňování sebe samých, ale to nezní jako něco nového, protože bych řekl, že zpochybňování a hledání se je ústředním tématem šou již od začátku. Ale je to jako by nám všem našli nové záhady.

Takže Nathan a Duke měli během řad dost bouřlivou Bromanci, ale věřil Dukeovi dost na to, aby ho poslal za Audrey do stodoly, takže co můžeme očekávat od jejich shledání a jejich vztahu v této řadě?
Jo, ve čtvrté řadě si budou Nathan s Dukem mnohem víc věřit a mít víru v toho druhého, takže bych řekl, že uvidíme víc z jejich přátelství. Víte, ten vztah je stále stejný, ale myslím, že část svého nepřátelství nechali za sebou ve jménu společného cíle této řady – nalezení Audrey. A mnohem více jsme spolu v této řadě pracovali, což bylo velmi zábavné. Protože kdykoli jsou tyto postavy dány dohromady a snaží se společně něčeho dosáhnout, je to skvělé.

Šou se během posledních tří řad stala výrazně temnější a také trochu děsivější. Vzhledem k hororovým prvkům, co můžeme očekávat v této nové řadě?
Jo, to je pravda, že? V této řadě je pár dost hrůzných věcí. Možná bychom měli zvednout doporučený věk z 6, na 7 nebo 8, nebo od osmi výš. Jo, rozhodně je tam pár děsivých věcí.
Nechte mě přemýšlet. Čeká nás řada s miminky – miminka jsou děsivá. A děti také. V předchozích epizodách jsme měli děti. A byly děsivé. Ne, ale vážně. Hádám, že když na to přijde, děti samy o sobě nejsou děsivé, ani miminka nemusí být děsivá, ale když je dáte do hrozné situace, zdá se, že pro mě každopádně zvyšují hororové prvky. To mě pokaždé dostane.
Myslím, že loni ve třetí epizodě „Farmář“ jsme měli toho chlápka, co vysával orgány pomocí hadího orgánu, co mu vycházel z krku. Nevím, jestli něco tuhle podivnost zatím trumflo, ale letos je tu rozhodně řada děsivých faktorů.

A jaké potíže můžeme očekávat?
Jak jsem řekl, čeká nás pár dětí a je to docela odporné a pár podivných lesních bytostí s drápy. Máme více drápů, rozhodně mnohem více. Později přijde také více drápů a velkých zubů. Jo, to se stalo nedávno. Nechte mě přemýšlet.
Jeden z nich neměl děsivou potíž, ale hodně jsem si to užil a jak jsem zmínil předtím, našlo se něco, co ovlivnilo realitu všech, takže každá z našich postav byla podstatně změněna a museli jsme hrát opravdu divoké verze nás samých. To jsem si hodně užil a obzvlášť Duke také.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...