Haven (Městečko Haven) "V mém ideálním závěru seriálu by byl Nathan starý muž a s Audrey a Dukem by založili kapelu," říká Lucas Bryant

"V mém ideálním závěru seriálu by byl Nathan starý muž a s Audrey a Dukem by založili kapelu," říká Lucas Bryant

"V mém ideálním závěru seriálu by byl Nathan starý muž a s Audrey a Dukem by založili kapelu," říká Lucas Bryant

Přečtěte si druhou část rozhovoru s Lucasem Bryantem, alias Nathanem z Havenu, kde se mimo jiné dočtete, jaký závěr seriálu by si Lucas přál, co by v další řadě rád prozkoumal a odpoví nám i na otázku, zda on je Audreyin Pan Pravý.. A hlavně se dozvíme, proč má podle něj Haven u diváků takový úspěch.


0 0
19.9.2013

Všichni víme, že máte zajímavý vztah s Dukem Crockerem. A nyní přichází na scénu další Crocker – Wade Crocker ztvárněný Christianem Camargem. Můžete naznačit, co příchod tohoto dalšího Crockera do jejich životů způsobí?
Jo, bylo super mít tam letos Christiana. Je to skvělý herec a vážně milý chlapík. Naneštěstí Nathan se s Wadem nesetkal tolik, jak bych si přál. Wade byl více svázán s Dukeovou dějovou linií, víte, s možnostmi Crockerovy rodiny.
Ale nechte mě říct, že to našim postavám způsobí zcela nový druh obav, když se tento další Crocker objeví.

A pokud jde o tuto řadu, jak byste ji srovnal s řadou minulou? Zatím to vyznívá, že je to pro vás větší výzva.
Myslím, že ano. Za prvé je to rychlé. Letošní sezóna prostě jede a nemůžu uvěřit, že jsme skoro hotovi. Takže to je známka intenzity a spádu. Víte, věci opravdu nabraly na intenzitě – loni tomu tak bylo – víte, měli jsme nad sebou tikající hodiny v podobě Audreyina nevyhnutelného odchodu a zřejmě jsme ve stejném duchu pokračovali i letos.
Nathan je, jak jste viděli, divokým mužem s jedinou myšlenkou v mysli. A ano, jde o to, jak jsem již řekl dříve, že se všichni vyrovnáváme s novou úrovní pochybností o sobě samých a zoufalství. A myslím si, že tyto faktory mohou vést k někdy iracionálnímu chování, které pouze prohlubuje a urychluje nevyhnutelný vír šílenství, který Haven ve čtvrté řadě pohltí.
Víte, bylo vážně skvělé mít tyto nové postavy – Emmu Lahanu, která hraje Jennifer a Christiana a Colina. Víte, každý z nich něco reprezentuje, ať už obrovskou novou naději nebo obrovské nové nebezpečí. A všechny tyto prvky nové řady do sebe pěkně zapadají a vytvářejí rychle se vyvíjející děj.
Všechno se děje ve velmi krátkém časovém období, takže se to mění hodně rychle.


Judy Manning: Tak jsem viděla první epizodu a Nathana nacházíme na zjevně velmi temném místě. Je to šest měsíců, co přišel o všechny, na kom mu záleželo. A když ho Duke najde, navzdory jejich nepřátelství, zdá se, že to Nathana přemohlo a je nadšený, že ho vidí. To, jak ho obejme, je neuvěřitelné, ale Duke později zpochybňuje, že je Nathan Audreyina pravá láska. Že to jeho nejvíc miluje.
Jak si myslíte, že se Nathan bude cítit, když zjistí, že má Duke pravdu a on není ten, koho Audrey miluje nejvíc, obzvlášť když Audrey už letos není Audrey?
Lucas Bryant: Jak vás vůbec může napadnout, že bych nebyl ten pravý?
Judy Manning: To Duke to předpokládá, já se jen ptám.
Lucas Bryant: No, pak se plete. Hypoteticky, kdyby se tohle stalo, mohli bychom čistě hypoteticky vidět, jak se s tím Nathan pere v hypotetickém světě.
Judy Manning: V hypotetickém světě.
Lucas Bryant: Jo, nejdřív chci něco říct k tomu objetí. To je prostě Balfour. Má ty své velké silné paže a když vás drží, připadáte si v bezpečí, takže to bylo to, co jste viděli v té epizodě. Já jsem jen vnímal dopad jeho objetí, i když jsem to možná začal, dobře.
Jo, ale to je dobrá otázka. Pokud by autoři chtěli prozkoumat tu možnost, bylo by to velmi zajímavé. Doufám, že to udělají a čistě hypoteticky by to mohlo být někde kolem epizody 4 nebo 5 nebo 6.

A zdá se, že se potíže zhoršují a jsou častější.
 Ano.

V první epizodě se vrátíme k případu z první řady. Uvidíme v této řadě častěji lidi, kteří zde stále žijí a mají stále stejné potíže? Uvidíme některé případy znovu?
Jasně. Uvidíme další? Ne, neuvidíme jich příliš. Párkrát se vrátíme k věcem, které se staly dříve, ale ano, máte naprostou pravdu. Pravidla, která jsme si mysleli, že jsme pochopili, se nyní z nějakého důvodu změnila a snažíme se přijít na to, proč se tyto věci dějí. Potíže se objevují s mnohem větší zuřivostí a počet obětí rychle vzrůstá.
A to je něco co… Víte, lidé v minulosti umírali, lidé v seriálu umírali, ale nějakým způsobem jsme vždy byli schopni šťastného konce. Nyní se zdají dobré konce prchavé.

Zkomplikuje život v Havenu někdo zvenčí?
Jo, rozhodně se letos objeví lidé z venku a musejí se s tím vyrovnat tak, jako lidé zvenku. Ale ano, myslím, že je jasné, že se věci utrhnou ze řetězu. Ne, že bychom je někdy měli pod kontrolou, ale byla jen menší skupina lidí, co o tom věděli a myslím, že poklička je pryč a věci se dostávají ven.

Můžete nám říct, proč si myslíte, že se Haven stal takovým fenoménem, který roste každým rokem? Čemu za to dáváte zásluhy?
Je to úžasné, že? Jsme tady, o čtyři roky později. Moje dcera šla letos do školky a když jsme začali natáčet, byla ještě v plenkách. Díky tomu jsem schopen to spočítat. Ale proč to vydrželo? Nemám tušení, ale jsem za to velice vděčný.
Myslím, že v tomhle seirálu je prostě srdce a lidé na to reagují a na všechny ty věci kolem. Víte, říkával jsem, všichni jsme říkávali, jaké potěšení je točit tady a být zde v Chesteru a v Novém Skotsku a mít tak úžasný místní štáb a mít zapojené tak báječné lidi. Víte herce a producenty, jsme tak sehraní a jsme skutečná rodina.
Nechci tvrdit, že je to bez problémů a neshod, když se všichni snaží dělat to nejlépe. Ale vážně jsme vděční, že jsme spolu a milujeme tuhle práci.
Myslím, že častokrát lidé – no, nevím. Měl jsem štěstí. Je to taková radost tohle dělat a svým způsobem myslím, že si nemůžu pomoct a přenáším to na obrazovku. A doufám, že je to cítit a lidé to ví – že, ať to bude jakkoli temné a obzvlášť nyní, když seriál spadl to temnějších vod, pořád doufám, že to tam je – že lidé cítí, že je ve vztahu mezi postavami radost a že je příběh baví a že vnímají krásu toho místa.
A další důvod je asi to, že jsme měli štěstí, že děláme šou podle románu Stephena Kinga. Chci říct, že jsem tím získali některé jeho fanoušky a pak fanoušky, co na šou prostě narazili a ti všichni byli tak věrní a podporující a báječní.
A ti to řekli svým přátelům a společně, oni a jejich přátelé a jejich přátelé nás drží ve vysílání a vy lidi (pozn.redakce: novináři), tím, že děláte to, co děláte a podporujete šou a tím, že za ni ztratíte slovo. Víte, my nejsme výrazně podporovaná šou, ale výsledky, které seriál získává, čísla a podpora, kterou si získala, není nijak úměrná množství peněz, které máme.
Víte, stalo se to něčím – já nevím. Mám pocit, že jsme vytvořili rodinu – diváci, fanoušci a my, víte. Je to skutečná radost být toho součástí a jsem vděčný, že jsme se dostali na čtyři řady a doufejme ve čtyři další.

Co vás vtahuje do Nathanovy postavy? Pokaždé z něj vidíme jinou vrstvu a zdá se, že když se dostanete k jedné, myslíte si, že jste se dostali do středu, ale nedostali. Tak jsem si jen říkala, co vás vede k tomu zahrát ho pokaždé jinak. Protože je to jak jiný seriál, jiná produkce, nikdy nejste stejný.
Pro mě bylo velmi zajímavé prozkoumávat tu Nathanovu stránku, která byla naprosto ztracená, jeho temnou stránku, obzvlášť, jak jsem řekl, v první polovině řady. A protože se cítí zodpovědný za to, co se stalo na konci řady třetí, tak padá každá další smrt a problém v Havenu na jeho hlavu, nebo má alespoň takový pocit.
Takže hrát tuhle jeho stránku, když všechno, s čím se potýká a každá smrt to jen zhoršuje a zhoršuje, musel jsem na plac přinést skutečné zoufalství a to bylo zábavné.
A pak během řady pro něj přijdou velké změny. Neřeknu vám proč nebo co, ale – vždyť ty týpky znáte. Ti scénáristé nás neustále staví do dost šílených situací, takže každý záběr, kdy jsme chtěli ukázat novou stránku téhle postavy, byl nářez a Nathan se stal někým, kdo v téhle šou vážně vyrostl, takže jo, tohle mě inspirovalo vydat se s ním na cestu.

Dobře, víme, že Audrey má své záhady, ale jakou záhadu byste vy chtěl, aby scnénáristé prozkoumali a přinesli pro vaší postavu?
Někdo se předtím ptal, jeslti uvidíme více z Dukeova a Nathanova vztahu, když byli mladší, nebo zda se dozvíme více o Nathanově adoptivní rodině. Tyhle věci bych viděl rád. Osobně a sobecky bych chtěl, aby se to točilo kolem mě. Takže jo, rád bych – obzvlášť tu věc s rodinou. Rád bych to prozkoumal, to by bylo vážně bezva.
A také Nathanův dům. Kde sakra bydlí? Kde má Nathan domov?
Kde žije je Havenskou záhadou. Rád bych to prozkoumal. Trochu vám napovíme. V této řadě se dozvíme něco o Nathanově ubytování a i mnohem více.

Kdybyste si mohl vybrat jeden způsob, jak by seriál skončil, co by byl váš ideální způsob?
Nathan by byl velmi starý muž a konečně by zemřel, když by se mu porouchalo kolečkové křeslo na jeho verandě. Buď to, nebo by Nathan, Duke a Audrey založili kapelu. Nebo co bych ještě rád viděl?
Rád bych šťastný konec. Chci tolik? Byl bych rád, aby zjistili, co se to tam děje a jak to zastavit, což by zahrnovalo to, aby všichni přežili. To by bylo pěkné.
Myslím, že je tu řada vrstev. Myslím, že v této řadě se dozvíme, že síly tohoto jevu jsou obrovské a silné. A ano, dokážeme se do nich dostat, vysvětlit je, prozkoumat je a pak to nějak napravit. Bude to divoké. Ale především bych byl zvědavý na to, co dál ty vrstvy skrývají, protože mám pocit, že toho máme dost na další čtyři řady. 

Tak co tomu říkáte? Chtěli byste další čtyři řady Havenu?

Diskuze /2

Zizas

Aj 8!! :) Ale nie.. tp už by možno nebolo ono.. ešte 2 rady… aspoň :) :)

19.9.2013 | 18:54:25
danyssimo

Těžko říct, kolik ještě řad. Ale všeho moc škodí… :-)

webmaster
19.9.2013 | 20:02:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...