Hawkeye Popis

Hawkeye

Hawkeye

Clint Barton, který se proslavil jako hrdina Hawkeye, se věnuje tréninku mladé Kate Bishop, aby z ní udělal tu co možná nejlepší lučištnici. Kromě toho příběh sleduje Clintovu minulost v době, kdy vystupoval pod přezdívkou Ronin.

Po třetí filmové fázi MCU bylo rozhodnuto, že na nové streamovací stanici Disney+ budou vznikat seriály, které budou úzce propojené se světem Marvelu. Sice jsme se v minulosti již něčeho podobného dočkali například v podobě Agents of S.H.I.E.L.D. a třeba Agent Carter, nikdy se ale téměř žádné hlavní postavy z filmů neobjevily v seriálu.

To Kevin Feige chtěl změnit. Chtěl, aby jeho nové seriály měly velký vliv a dopad na celé dění v MCU. Stejně tak chtěl, aby seriály byly vysokorozpočtové, a aby se filmové hvězdy ve velkém objevovaly i v seriálu. A tak byl odsouhlasen projekt The Falcon and The Winter Soldier, WandaVision či třebaLoki, což byly první vlajkové lodi stanice Disney+ co se týče seriálů v MCU.


(Hlavní postavy seriálu na společném plakátu k první řadě. Foto: Disney+)

Seriál Hawkeye se odehrává o Vánocích a nabízí nám tak jedinečnou atmosféru Vánoc, na kterou nejsme v MCU moc zvyklí. Clint Barton po delším čase tráví svátky s rodinou a chce jen strávit klidné dny se svými blízkými. Bohužel minulost ho dožene a objeví se neblazí kostlivci z temných časů. Do cesty mu taktéž přijde náctiletá Kate Bishop, která, stejně jako on, má zálibu v lukostřelbě.

První řada byla odvysílána v listopadu 2021 a čítala celkem šest epizod. V minulosti se dokonce počítalo i s celovečerním filmem, ten ale nikdy potvrzen nebyl. Místo toho Hawkeye dostal mini-sérii. Jako u ostatních MCU seriálů se i tady počítá pouze s jednou řadou. Nejde především o příběh Clinta Bartona, ale taktéž o představení Kate Bishop, která by se měla v dalších MCU projektech hojně vyskytovat.

Také je už jasné, že v seriálu poznáme další důležitou postavu – hluchoněmou Echo. I ta nečekaně ještě před odvysíláním tohoto seriálu dostala svou vlastní show. Toto rozhodnutí bylo velice překvapivé, protože Echo působí v komiksech jako vedlejší postava, která nemá ani svou vlastní komiksovou sérii. A nyní má svůj seriál. A jak to bude dál s postavou Hawkeye? To se aktuálně neví.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Dalsi Marvel serial.

29.11.2021 | 16:58:37

Stav titulků

Epizoda S01E03: Echoes

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Proč Jeremy Renner považuje Hawkeye za otce Avengers?

Proč Jeremy Renner považuje Hawkeye za otce Avengers?

Slavnostní premiéra seriálu Hawkeye je za námi, herci a tvůrci mají za sebou povinné mediální kolečko a my vám přinášíme drobné střípky, co vše bylo během posledních dnů řečeno. Již příští týden nás čeká další seriál z MCU, který se potáhne v nádherné vánoční atmosféře.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Šanci na svůj seriál má téměř každý: I postava, která nemá svou vlastní sérii

Šanci na svůj seriál má téměř každý: I postava, která nemá svou vlastní sérii

Seriál Hawkeye ještě ani nezačal, ale už teď víme, že jedna okrajová postava, která bude představena vůbec poprvé v seriálu, dostane svůj vlastní projekt. To je vskutku nevídané. Tvůrci postavě Echo tak věří, že jí rovnou dali svůj vlastní projekt, kterého se dočkáme na Disney+.