Hawkeye
86/100 - 88×

Hawkeye

Clint Barton, který se proslavil jako hrdina Hawkeye, se věnuje tréninku mladé Kate Bishop, aby z ní udělal tu co možná nejlepší lučištnici. Kromě toho příběh sleduje Clintovu minulost v době, kdy vystupoval pod přezdívkou Ronin.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový
hrají
Jeremy Renner (Hawkeye), Hailee Steinfeld (Kate Bishop), Alaqua Cox (Maya Lopez), Aleks Paunovic (Ivan Banionis), Tony Dalton (Jack Duquesne), Vera Farmiga (Eleanor Bishop), Fra Fee (Kazi Kazimierczak), Florence Pugh (Yelena Belova), Vincent D'Onofrio (Wilson Fisk)

Hawkeye

Po třetí filmové fázi MCU bylo rozhodnuto, že na nové streamovací stanici Disney+ budou vznikat seriály, které budou úzce propojené se světem Marvelu. Sice jsme se v minulosti již něčeho podobného dočkali například v podobě Agents of S.H.I.E.L.D. a třeba Agent Carter, nikdy se ale téměř žádné hlavní postavy z filmů neobjevily v seriálu.

To Kevin Feige chtěl změnit. Chtěl, aby jeho nové seriály měly velký vliv a dopad na celé dění v MCU. Stejně tak chtěl, aby seriály byly vysokorozpočtové, a aby se filmové hvězdy ve velkém objevovaly i v seriálu. A tak byl odsouhlasen projekt The Falcon and The Winter Soldier, WandaVision či třebaLoki, což byly první vlajkové lodi stanice Disney+ co se týče seriálů v MCU.


(Hlavní postavy seriálu na společném plakátu k první řadě. Foto: Disney+)

Seriál Hawkeye se odehrává o Vánocích a nabízí nám tak jedinečnou atmosféru Vánoc, na kterou nejsme v MCU moc zvyklí. Clint Barton po delším čase tráví svátky s rodinou a chce jen strávit klidné dny se svými blízkými. Bohužel minulost ho dožene a objeví se neblazí kostlivci z temných časů. Do cesty mu taktéž přijde náctiletá Kate Bishop, která, stejně jako on, má zálibu v lukostřelbě.

První řada byla odvysílána v listopadu 2021 a čítala celkem šest epizod. V minulosti se dokonce počítalo i s celovečerním filmem, ten ale nikdy potvrzen nebyl. Místo toho Hawkeye dostal mini-sérii. Jako u ostatních MCU seriálů se i tady počítá pouze s jednou řadou. Nejde především o příběh Clinta Bartona, ale taktéž o představení Kate Bishop, která by se měla v dalších MCU projektech hojně vyskytovat.

Také je už jasné, že v seriálu poznáme další důležitou postavu – hluchoněmou Echo. I ta nečekaně ještě před odvysíláním tohoto seriálu dostala svou vlastní show. Toto rozhodnutí bylo velice překvapivé, protože Echo působí v komiksech jako vedlejší postava, která nemá ani svou vlastní komiksovou sérii. A nyní má svůj seriál. A jak to bude dál s postavou Hawkeye? To se aktuálně neví.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tominotomino

Řekl bych, že zatím asi nejlepší z MCU seriálů.

webmaster
11.9.2023 | 14:10:37
Rider S.R.Q

Hawkey byl pro mě vždy strašně sympatický :)

13.6.2022 | 12:20:47
SUFORAYSIS

Musím říct že jsem si dobře vybral. :-) Jen škoda že byl tento seroš příliš KRÁTKEJ :-( ............ale jinak VANOČNÍ ATMOŠKA a FIGHT SCÉNY byli docela FAJN. :-) :-) :-) LÍBYLO...... TAKŽE OK. :-)

27.1.2022 | 13:19:32
Boudiccaw

Nejraději bych dala 90% :) to tu není, tak kvůli muzikálu 80%

11.1.2022 | 10:09:02
trivial

Neskutocna nuda. Fakt zle.

5.1.2022 | 12:16:43
LenkaKery

Hawkeye byl vždy jeden z mých nejoblíbenějších Avengers. Žádný kovový oblek, nebo chemická, či jiná vylepšení. Jenom týpek s dobrou muškou. A Jeremy je pro tuto postavu jako stvořený. Prostě mu toho Supertátu od rodiny žeru i s navijákem. Hailee je taky dobrá, to bez debat. Tady se musím sama v sobě srovnat s tím, že je to nejspíš náhrada za Jeremyho. Stejně tak u Jeleny, která je taky super, ale nespíš náhrada za Natašu.. Odchod Nataši obrečím pokaždé, když to vidím. Každopádně, seriál super, zvládla bych klině několik sérií. Dávám 100%, protože 80 je málo a 90 dát nemůžu :-)

26.12.2021 | 20:56:58
choudys

Velice povedený seriál, lepší než všechny, předchozí.
- 1. Hawkeye
- 2. Wandavision
- 3. What If
- 4. Loki
- 5. Falcon and the WS

25.12.2021 | 20:14:28
Milano33

Na seriály Hawkeye mi bolo od začiatku sympatické, ako sa na nič nehrá, nesnaží sa byť nasilu niečím, čím skrátka nie je. Je tu istá sebareflexia zo strany tvorcov a tento prístup ja oceňujem, v podstate ide aj o akési vymanenie sa zo zajetých marvelovských koľají, kedy každá akcia musí byť opulentná a všetky udalosti ultimátne vedú ku koncu sveta. Hawkeye je nenáročná jednohubka, ktorá neskutočne ťaží z interakcie medzi jednotlivými charaktermi. Clint Burton dostal konečne viacej priestoru sa naplno prejaviť, zatiaľ čo Kate Bishop nám bola iba predstavená a aj tak si ihneď získala srdcia mnohých fanúšikov, vrátane mňa. Hawkeye a Kate sa stali okamžite naprosto senzačnými parťakmi, dynamika medzi nimi je skvelo nadľahčovaná, až úsmevná. I scény s Kate a Yelenou mali ten správny vibe.

24.12.2021 | 14:39:27
ori

Celkom pekný seriál ktorý dobre pobavil a priniesol Vianočnú atmosféru. Najväčším plusom bola určite Kate, tú som si neskutočne obľúbil a neviem sa jej dočkať do budúcnosti. Ale nejaký trhák to nebol, stále slabšie ako WandaVision alebo What If.

webmaster
24.12.2021 | 12:26:27
akashko12

Super seriál, ktorý pobavil. Páčilo sa mi ako tam zakomponovali vianočnú atmosféru. Dúfam že ešte uvidíme dostatočne veľa scén s Kate a Yelenou, pretože tieto scénky pozdvihovali kvalitu epizód a aj pekne pobavili. Hawkeye je pre mňa zatiaľ druhým najlepším MCU seriálom hneď po WandaVision, ktorý si podľa mňa zaslúži 100%. Už sa neviem dočkať Kate a ďalších postáv v budúcich projektoch.

redaktor
23.12.2021 | 18:05:27
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav titulků

Epizoda S01E06: So This Is Christmas?

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Reklama

Novinky

Recenze seriálu Hawkeye očima několika redaktorů

Recenze seriálu Hawkeye očima několika redaktorů

Je po Vánocích i po Silvestru, nyní už každý musel vidět seriál Hawkeye, takže můžeme zvesela probrat jeho klady a zápory. Jak už je u nás zvykem i my jsme se vrhli do hodnocení tohoto seriálu. Jak moc se vám líbil příběh Clinta Bartona a Kate Bishop v jejich samostatné sérii?

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Kingpin z našeho seriálu by měl být tím stejným Kingpinem ze seriálu Daredevil

Kingpin z našeho seriálu by měl být tím stejným Kingpinem ze seriálu Daredevil

Zdá se, že nás čekají další komiksové žně. I když se nám představují stále nové a nové postavy, které budou zatápět naším hrdinům, naštěstí tu máme i návrat starých známých ze seriálů, které jsme měli již několik let jako odepsané. Velký chlapák Kingpin se vrací na scénu.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama