Heartstopper (Srdcerváči)
98/100 - 40×

Heartstopper(Srdcerváči)

Seriál sleduje příběh dvou studentů na chlapecké škole – nervózního homosexuála Charlieho a hráče rugby Nicka. Stanou se z nich přátelé a Charlie začíná brzy podléhat Nickově kouzlu, ale je přesvědčen, že u něj nemá šanci. Avšak láska dokáže překvapit a Nicka zajímá Charlie víc, než si oba uvědomují. Založeno na stejnojmenném grafickém románu od Alice Osemanové.

VB | 2022 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 30 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Joe Locke (Charlie Spring), Kit Connor (Nick Nelson), William Gao (Tao Xu), Yasmin Finney (Elle Argent), Corinna Brown (Tara Jones), Kizzy Edgell (Darcy Olsson), Tobie Donovan (Isaac Henderson), Rhea Norwood (Imogen Heaney), Sebastian Croft (Ben Hope), Cormac Hyde-Corrin (Harry Greene), Jenny Walser (Tori Spring), Olivia Colman (Sarah Nelson), Fisayo Akinade (Nathan Ajayi), Chetna Pandya (Priya Singh)

Srdcerváčům se podařilo utajit obsazení oscarové herečky do role Nickovy mámy

Srdcerváčům se podařilo utajit obsazení oscarové herečky do role Nickovy mámy

Nový seriál Heartstopper sázel především na obsazení zcela neznámých herců do jednotlivých rolí. Proto nikdo ani neočekával, že v něm spatříme nějaké výrazné herecké jméno. Avšak poslední minuty prvního dílu nás přivedly v omyl.

9 0
26.4.2022

Už od začátku produkce Srdcerváčů bylo jasné, že se v seriálu můžeme těšit na neokoukané herce, kterým ve výsledku dominovala hlavní dvojice Joe Locke a Kit Connor coby truhamští školáci Charlie a Nick, mezi nimiž se rozvine hlubší pouto než jen přátelské. Po celou dobu natáčení a čekání, než si seriál odbude na Netflixu svou premiéru, se ale podařilo utajit obsazení oscarové herečky Olivie Colman (Oscara si vysloužila za snímek Favoritka z roku 2019) do role Nickovy matky Sarah Nelsonové. Herečku můžete především znát jako královnu Alžbětu ze třetí a čtvrté série The Crown.

Oliviina postava Sarah Nelsonová se objevila na samotném konci prvního dílu a fanoušci ihned začali o jejím obsazení všude mluvit. Tvůrkyně seriálu Alice Oseman, která je rovněž autorkou knižní předlohy, a výkonný producent Patrick Walters prozradili, že jelikož má herečka velmi vytížený program, nebyli si do poslední chvíle jistí, že se jim ji podaří do Srdcerváčů získat. Oseman k tomu řekla:

Dostali jsme skvělý nápad, že do role Nickovy mámy obsadíme nějakou hvězdu. Říkala jsem si, že je to ten nejhloupější nápad. Myslela jsem si, že není vůbec možné, aby v tomto seriálu chtěl hrát nějaký herec se zvučným jménem. Ale vytvořili jsme seznam potenciálních hereček do role Nickovy mámy a naší jasnou favoritkou byla Olivia Colman. Takže jsme nejdříve oslovili ji. Poslali jsme jí pár úryvků ze scénáře a také z komiksu. Myslím, že to byl náš režisér Euros Lyn, kdo ji přímo oslovil, jelikož už spolu dříve pracovali. A ona řekla ano! Na sto procent jsem si myslela, že k tomu nedojde.

(Olivia Colman si vyhradila dva dny, aby mohla účinkovat v Srdcerváčích. Foto: Netflix)

Protože má herečka nabitý program, podařilo se jí vyhradit si čas pro tento seriál na pouhé dva dny. Během nich se tedy musely natočit všechny její scény, které vlastně měla pouze se svým seriálovým synem Nickem, jehož představitel se rovněž ke spolupráci s Olivií vyjádřil.

Mít možnost pracovat s někým, jako je Olivia, která je takovým majákem vřelosti a radosti a energie, bylo naprosto vzrušující. Poštěstilo se nám s ní natáčet dva dny a oba tyto dny byly naplněné zábavou. Tehdy jsem si opravdu uvědomil, že jsem svědkem toho, jak úžasná je, jelikož je naprosto pohodová. Svůj scénář jen tak rychle prolítne a pak tomu rázem dodá život. Taková úroveň lehkosti je něco, o čem si jen může člověk nechat zdát. Takže jo, bylo to neskutečné. Bylo neskutečné sedět s ní u jednoho stolu a sledovat její hraní. Občas se mi dokonce stávalo, že jsem zapomněl, že bych měl vlastně taky něco hrát.

Jak vidíte, i samotní tvůrci neměli jasno, jestli si Olivia najde na natáčení čas. Nakonec ale našla a i samotní herci byli zvědaví, kdo se role Nickovy mámy ujme, protože po nějaký čas byli i oni drženi v nevědomosti. Proto je určitě ještě více potěšilo, že mohou být na jednom place s oscarovou herečkou, která jim mohla předat cenné rady do herecké budoucnosti.

Zdroj: DigitalSpy
Zdroj anotačního obrázku: Netflix

Také vás na konci první epizody překvapilo účinkování Olivie Colman?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E08: Perfect

cz100%
DOKONČENO

Seriál můžete sledovat s českými titulky i na Netflixu.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nepřehlédněte

Druhá série se bude zabývat i tématy jako asexualita a anorexie

Druhá série se bude zabývat i tématy jako asexualita a anorexie

Nová série nebude pojednávat jen o radostných věcech, jako jsou například užívání si nového vztahu či výlet s kamarády do zahraničí. Dojde totiž i na vážnější témata jako asexualita a problém s příjmem potravy a s tím spjaté psychické potíže.

Nejoblíbenější postavy

Nejlepší epizody

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama