Hellboy
67/100 - 14×

Hellboy

Jeden z nejslavnějších hrdinů společnosti Dark Horse Comics se po desetileté odmlce vrací na plátna kin. S tváří Davida Harboura bude nový Anung un Rama navazovat na úspěch dvou del Torových dílů.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | | 120 minut
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
David Harbour (Hellboy), Milla Jovovich (Nimue), Ian McShane (Profesor Broom), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio)

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.

7 0
2.1.2019

Ú.P.V.O

Zatímco v del Torových snímcích existoval Úřad paranormálního výzkumu a obrany v utajení a lidé o něm nevěděli a pouze spekulovali o Hellboyově existenci, v novém filmu je Ú.P.V.O. veřejnou organizací, jejíž příslušníky lidé znají a mnohdy je i obdivují.

Rovněž složení týmu je trochu jiné, než v dřívějších adaptacích. Hellboy samozřejmě zůstává, chybí ovšem Liz Sherman, kterou si diváci v podání Selmy Blair zamilovali, a zatím nevíme, jestli se v rebootu ukáže Abe Sapien. Anunga Un Ramu však doprovází Benjamin Daimio, který se dokáže proměnit v jaguára, a Alice Monaghan, sličná Irka, kterou Hellboy kdysi zachránil.

V novince uvidíme klasické postavy z Ú.P.V.O.

Monstra z Mignolových komiksů

Zatímco del Toro si spolu se svým tvůrčím týmem vymyslel vlastní monstra, Neil Marshall vsadil na originální příšery z Mignolových komiksů. Ve filmu tak uvidíme Gruagacha, obrovského kancodlaka ve službách zlotřilé královny Nimue, i staré obry z anglických legend.

Monstrózní Gruagach Hellboye pěkně potrápil.

Trochu jiný profesor Broom

Zatímco John Hurt ztvárnil Brooma jako moudrého učence, jenž doprovází údernou jednotku jako nevoják, nový Broom však v armádě sloužil a osvojil si umění boje. I když jej přímo v akci nejspíše moc neuvidíme, McShaneova verze této ikonické postavy dostala trochu ostřejší hrany.

Ianův Broom je trošku ráznější a bojem zocelenější.

Krvavější reboot

I když jsme ve starých filmech viděli spoustu akčních scén, novinka přináší drsnější podívanou, ve které nebude nouze o proudění hektolitrů krve. Snímek má erkový rating, proto se v něm nejspíše dočkáme vskutku drsných scén.

Rovněž soundtrack oproti del Torově vizi získal menší upgrade. Zatímco Elfman a Beltrami sázeli na vznosnější motivy, Wallfisch má podle svých slov větší sklon k temnější a děsivější hudbě. I písně vybrané pro reboot jsou trochu tvrdšího rázu, ve filmu uslyšíme tvrdší rock.

Možný začátek filmového vesmíru

U starých filmů se nepředpokládal začátek nějaké větší filmové série, případně rozvětveného vesmíru, novinka však vychází v době, kdy je po těchto sériích velká poptávka. Rebootovaný Hellboy tak v případě úspěchu dost možná zahájí filmový vesmír, který by mohly zalidnit další slavné postavy z Anungova okolí jako Humr Johnson či již zmíněný Abe Sapien.

Zahájí Hellboy filmový vesmír?

Těšíte se na film? Vyrovná se del Torovým snímkům?

Foto: Millennium Films

Diskuze /4

Ratemus

Humr by byl fajn, dokonce i samostatná serie UPVO by mohla být, nebo Lovec čarodějnic…ted si dávám celou řad Hellboye odznovu a musim říct, že ty příběhy mají pořád své kouzlo, tak se na toto hrabe Marvel a DC…

2.1.2019 | 23:03:39
Grawes

Popravdě, první trailer mě hodně znechutil, ale pořád tomu dávám šanci a jsem zvědaví jak seriál bude.

3.1.2019 | 10:10:42
Ratemus

mně se tam nelíbila jen hudba abych řekl pravdu

5.1.2019 | 16:21:03
Moor8

Bohužel to bude blbost.

7.1.2019 | 22:58:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktuální film

Hellboy

Originální název: Hellboy
Premiéra: 12. dubna 2019 (USA), 11. dubna 2019 (Česko)
Režie: Neill Marshall
Scénář: Andrew Cosby
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: David Harbour (Hellboy), Ian McShane (Profesor Broom), Milla Jovovich (Nimue), Penelope Mitchell (Ganeida), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio), Thomas Haden Church (Humr Johnson), Stephen Graham (Gruagach), Brian Gleeson (Merlin), Mark Stanley (král Artuš)
Stopáž: 121 min. 

Reklama

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Nepřehlédněte

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.

Fotky

Fotky

Filtr seriálů
Reklama