Hellboy Profesor Broom

Profesor Broom

Profesor Broom

Expert na okultismus a mysticismus. Náhradní otec Anung Un Ramy.

Sezóny 1
2019 - 2019

O Broomovi

Profesor Broom, vlastním jménem Trevor Bruttenholm, patří mezi největší experty na okultní vědy. Díky tomu je velmi důležitý v Hellboyově originu a rudého démona si natolik zamiluje, že jej přijme za vlastního.

Komiksy

Trevor se narodil v roce 1916 a vystudoval prestižní univerzitu v Oxfordu. Brzy se přidal k Britské paranormální společnosti a pomáhal Spojencům v boji proti nacismu, přičemž jeden čas dokonce radil přímo americkému prezidentovi Franklinu D. Rooseveltovi. 23. prosince 1944 spolu se spojeneckým komandem zastavil nacistický projekt Ragna Rok pod vedením ruského mystika Rasputina a adoptoval démona Anunga Un Ramu.


Broom s malým Hellboyem. Foto: Dark Horse Comics

Později stál u vzniku organizace Ú.P.V.O. a v jejím čele plánoval operace proti paranormálním hrozbám po celém světě. Definitivně zlikvidoval Himmlerův projekt Vampir Sturm, roku 1993 se následně vypravil do Hyperborey, kde nalezl Rasputina, jenž se znovu pokoušel vyvolat starobylé bohy Ogdru Jahad. O rok později pak Trevora zabil žabí muž, profesor však ještě před smrtí sdělil Hellboyovi, jak zdolat Rasputina a jeho nohsledy.

Filmy

Slavný britský herec John Hurt si Brooma zahrál ve dvou snímcích od režiséra Guillerma del Tora a následně postavu namluvil i v animovaných spin-offech. V jeho podání byl Bruttenholm klasickým pohádkovým dědečkem a Hellboyovi tím nejlepším otcem.

John Hurt ve filmu Hellboy. Foto: Revolution Studios

Reboot

Ian McShane se jako Trevor představil v nejnovější inkarnaci Hellboyových dobrodružství. Roku 1944 bojoval po boku Humra Johnsona s nacisty a zachránil malého Hellboye, jehož následně vychoval jako vlastního. Později stanul v čele Ú.P.V.O. a svého syna vysílal na mise po celém světě. Když se probudila Nimue, zapletl se Trevor do boje a nakonec bohužel zemřel rukou mocné čarodějky. Jeho duch však Hellboyovi domluvil a slavný pekelník převzal vedení Ú.P.V.O.

McShaneův Bruttenholm byl trošku drsnější. Foto: Millennium Media

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Pumppish- 69

Ian byl dobrý,ale John Hurt byl lepší!

13.4.2019 | 14:40:38
DarthRevan

Ian to zmáknul velmi dobře.

webmaster
10.4.2019 | 22:06:24

Aktuální film

Hellboy

Originální název: Hellboy
Premiéra: 12. dubna 2019 (USA), 11. dubna 2019 (Česko)
Režie: Neill Marshall
Scénář: Andrew Cosby
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: David Harbour (Hellboy), Ian McShane (Profesor Broom), Milla Jovovich (Nimue), Penelope Mitchell (Ganeida), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio), Thomas Haden Church (Humr Johnson), Stephen Graham (Gruagach), Brian Gleeson (Merlin), Mark Stanley (král Artuš)
Stopáž: 121 min. 

Nejlepší filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Nepřehlédněte

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.

Fotky

Fotky