Adepero Oduye

Adepero Oduye

Celé jméno: Adepero Oduye
Místo narození: Booklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: 12 let v řetězech, The Falcon and The Winter Soldier, Země příšer

Datum narození: 11.1.1978 (45 let)

Adepero Oduye je americká herečka, která původem pochází z Nigérie, ale prakticky celý život žije v New Yorku. Studovala na Cornellově univerzitě, kde se potkala například s Wynn Handmanem, Austinem Pendletonem a Susan Batson. Adepero se zpočátku soustředila na režírování a následně na psaní scénářů, nicméně nakonec skončila u herectví.

S tím začínala někdy kolem roku 2002, ale do pořádného podvědomí se dostávala až tak kolem roku 2018. Postupem času začínala jako hostující hvězda v seriálech jako jsou Law & Order: Criminal Intent a Law & Order. Oduye následně na sebe upozornila oceňovaným snímkem 12 let v řetězech. Oduye se posléze objevila i v Random Acts of Flyness.

A kde herečka zářila v poslední době? Nejvíce o sobě dala vědět v seriálu The Feels, kde ztvárnila Ife. Následně byla obsazena jako Sarah Wilson v MCU seriálu The Falcon and The Winter Soldier. Z poslední doby si ji můžeme pamatovat i z filmů a to konkrétně z Tazmanian Devil, Imitation či ze Země příšer. Do budoucna by se ale měla Adepero Oduye objevit v celé řadě snímků.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Falcon and The Winter Soldier Sarah Wilson 2021 2021 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů