Alex Fernandez

Alex Fernandez

Celé jméno: Alex Fernandez
Místo narození: Miami, Florida, USA
Známé projekty: Commander in Chief, Devious Maids, Runaways

Datum narození: 22.7.1967 (55 let)

Alex Fernandez je americký herec a dabér, který se narodil roku 1967 na Miami. O jeho osobním životě nemáme téměř žádné informace, víme jen to, že je jeho manželkou Melody Doyle. Herectví se začal věnovat roku 1995.

Zpočátku byl výhradně dabérem, namluvil totiž spoustu herních i seriálových postaviček. Podílel se například na seriálech Spawn či Alexander Senki. Z her zmiňme například The Walking Dead: The Final Season, Call of Duty: Black Ops Cold War či Far Cry 6.


Co se týče jeho hraných rolí, nejčastěji hraje různé představitele zákona, tedy policisty, detektivy či právníky. I hraných rolí má na svém kontě spoustu, nicméně většina z nich je tvořena epizodními rolemi. První výraznější si zahrál například v Commander in Chief, kde se v letech 2005–2006 objevil jako Anthony Prado.

Dále jsme ho mohli vidět jako kapitána Hurtada v seriálu Prison Break, Roye Vickerse v seriálu Dallas či poručíka Luise Zeu v seriálu Killer Women. V letech 2013–2015 se poměrně často vracel k roli Pabla Diaze, kterého ztvárnil v seriálu Devious Maids. Následně si zahrál i v komiksovém seriálu Runaways, kde se objevil jako detektiv Flores.

Abychom vás o nic nepřipravili, vypíšeme i jeho další vedlejší role, které již nejsou tak velké jako výše uvedené, nicméně stojí za zmínku. Herec se tedy dále objevil i v seriálech The Shield, Without a Trace, E-Ring, Shark, The Nine, Army Wives, NCIS, The Bridge, True Detective, Lucifer, Grey's Anatomy, Code Black, The OA, Jane the Virgin a Good Trouble.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Flores 2017 2018 2

Filtr seriálů