Allan Corduner

Allan Corduner

Celé jméno: Allan Corduner
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Známé projekty: Da Vinci's Demons

Datum narození: 2.4.1950 (72 let)

Allan Corduner se narodil roku 1950 ve Stockholmu. Mládí strávil v Londýně, kde žil se svou matkou, otcem a mladším bratrem. Matka emigrovala před druhou světovou válkou z Německa do Anglie a otec byl původem z Finska, jehož rodina se přestěhovala do Švédska. Allanova rodina je židovského původu, ze Stockholmu se přestěhovali do Londýna, když mu byl pouhý rok. Objevil v sobě zájem o hudbu, měl ambice na to stát se dirigentem a koncertním klavíristou.

V Anglii začal navštěvovat University College School. Allan se velmi dobře rozvíjel jako kvalifikovaný pianista, když začal studovat na univerzitě v Bristolu. Allan také začal v Londýně vystupovat v divadlech, čímž se dostal na zcela novou dráhu své kariéry.


Herectví se věnuje od roku 1981. Objevil se v nesčetných televizních filmech a seriálech, především britské produkce. Malé role si střihl ve velkofilmech Gladiátor, Kupec benátský či Pan Nikdo. Taktéž se objevil ve filmech Šedá zóna a Odpor. Seriálový fanoušci jej hlavně znají ze seriálu Da Vinci's Demons.

Přes řadu divadelních, filmových a televizních rolí nadaboval několik postav počítačové série Harry Potter.

Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Da Vinci's Demons Andrea del Verrocchio 2013 2014 2

Filtr seriálů