Alyssa Milano

Alyssa Milano

Celé jméno: Alyssa Jayne Milano
Místo narození: Bensonhurst, Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: Who's the Boss?, Komando, Charmed, Mistresses

Datum narození: 19.12.1972 (50 let)

Tato krásná a věčně usměvavá americká herečka se narodila roku 1972 v New Yorku, a to matce módní návrhářce (Lin Milano) a otci hudebníkovi (Thomas M. Milano). V rodném Brooklynu žila až do doby, kdy se v jejím sousedství střílelo, kvůli čemuž se rodiče rozhodli přestěhovat na Staten Island. Má o sedm let mladšího bratra Coryho, byla vychována jako katolička a po otci má italské předky.

Herecké kariéře se věnuje už od svých osmi let, kdy se prosadila v jednom muzikálu. Od té doby dostávala další a další divadelní nabídky, které ji nakonec dovedly k filmům a seriálům. Svou první filmovou roli získala ve dvanácti letech.

Její první velkou rolí je určitě postava Samantha Micelli, kterou si v letech 1984–1992 zahrála v populárním seriálu Who's the Boss? Během toho se objevila ve filmu Komando, kde hrála dceru postavy, kterou ztvárnil Arnold Schwarzenegger.

Její úspěch v televizi i na filmových plátnech jí přinesl další zajímavé role hned po ukončení seriálu Who's the Boss? Mezi její další větší role patří postavy z filmů Oběti lásky: Příběh Lolity z Long Islandu, Milenec nebo vrah, Jedovatý břečťan 2: Lily, Pod podlahou, Láska na druhý dotek a Zlatá horečka. Už podle výčtu filmů, které však nebyly zrovna úspěšné, lze poznat, že Alyssa dokáže ztvárnil jakoukoliv roli.

V letech 1997–1998 se objevila v seriálu Melrose Place jako Jennifer Mancini, hned poté se jí však podařila získat mnohem větší role. Byla totiž obsazena do seriálu Charmed jako Phoebe Halliwell, která si fanoušci velmi oblíbili. Působila tu až do samotného konce seriálu, tedy až do roku 2006. Právě díky této roli ji poznají všude na světě.

I během natáčení seriálu Charmed se věnovala jiným projektům. Mohli jsme ji vidět například ve filmech Lovci diamantů a Supersvůdníci 2. Po konci seriálu Charmed se již nedokázala příliš prosadit. Co se týče filmů, objevila se ještě například ve snímcích Patologie, Mafiánka, Neděle u Tiffanyho, Kluk mojí holky a Týden bez závazků. Žádný z těchto projektů však neuspěl u diváků ani kritiků.

Během natáčení Charmed se ještě mihla v seriálech Spin City, Family Guy a The Diamond Hunters. Poté si v letech 2007–2008 zahrála v seriálu My Name Is Earl, kde ztvárnila Billie Cunningham. Po menší roli v seriálu Romantically Challenged se objevila v seriálu Mistresses, kde si v letech 2013–2014 zahrála Savannah Davis.

Roku 2017 jsme ji mohli vidět v seriálu Wet Hot American Summer: 10 Years Later jako Renatu. Její zatím poslední velkou rolí je postava Coralee Armstrong, kterou si roku 2018 zahrála v seriálu Insatiable.

Kromě toho, že je herečkou, tak je i příležitostnou producentkou a bývalou zpěvačkou. Známá je také především jako aktivistka. Už od osmdesátých let podporuje organizace, které bojují s AIDS. Například jednou uspořádala oslavu pro svého fanouška, který měl AIDS, a dokonce ho i políbila v jedné show, aby všem ukázala, že kvůli náhodnému kontaktu s takto nemocnou osobou člověk ihned neonemocní.

Dále podporuje další dobročinné akce, na které hojně přispívá. Během roku 2016, kdy se konaly americké prezidentské volby, měla původně jiné kandidáty, nakonec však otevřeně podporovala Hillary Clinton, která se však nestala prezidentkou. A i Alyssa Milano se zapojila do hnutí #MeToo, které silně podporuje.

Už odmala trpí dyslexií, se kterou se stále snaží bojovat. Roku 1993 se zasnoubila se svým přítelem Scottem Wolfem, který je taktéž herec, nicméně si ho nakonec nevzala. Místo toho si roku 1999 vzala za muže zpěváka skupiny Remy Zero, Cinjuna Tatea, se kterým se však hned roku 2000 rozvedla.

V letech 2001–2003 chodila s hercem Brianem Krausem, se kterým v letech 1998–2006 natáčela seriál Charmed. Během natáčení tohoto seriálu si zároveň nesedla s herečkou Shannen Doherty, která kvůli ní odešla ze seriálu. Naopak se velmi spřátelila s Holly Marie Combs, se kterou se vídá dodnes. Roku 2009 si vzala za muže Davida Bugliariho, se kterým chodila dva roky. Pár spolu žije dodnes a má syna a dceru.

S Alyssou Milano je spojeno i několik kontroverzních událostí. Kromě již zmíněných neshod se Shannen Doherty, za které však může sama Doherty, Alyssa roku 1998 žalovala pár internetových stránek za neoprávněné užívání fotek s její osobou, na kterých byla nahá (jednalo se o fotografie z filmů, ve kterých se objevila poodhalená). Dále dokonce zveřejnila lehce sexuální video, které bylo nakonec zablokováno.

I přesto, že se herečka dokáže pořádně odvázat, se ve skutečnosti jedná o dobrou ženu, která si jen patřičně užívá. Ve volné chvíli si ráda zahraje na klavír a flétnu, považuje se za liberální demokratku, má ráda tetování, kterých má hned několik, a ráda navštěvuje různé talk show.

Foto CC BY 3.0 Luigi Novi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Mistresses (US) Savannah Davis 2013 2014 2
Charmed Phoebe Halliwell 1998 2006 8

Filtr seriálů