Anne Hathaway

Anne Hathaway

Celé jméno: Anne Jacqueline Hathaway
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: Les Miserables, The Dark Knight Rises, Rachel Getting Married

Datum narození: 12.11.1982 (40 let)

Anne Jacqueline Hathaway se narodila 12. listopadu 1982 ve čtvrti Brooklyn v New Yorku. Její otec Gerald je právník a její matka Kate je bývalá herečka. Její matka je irského původu a její otec má irské, francouzské, anglické a německé předky. Byla pojmenována po Shakespearově manželce. Je druhou ze tří dětí, má staršího bratra Michaela a mladšího bratra Thomase.

Když Anne v šesti letech sledovala, jak její matka vystupuje v Les Misérables jako Fantine, okamžitě ji zaujalo jeviště, ale její rodiče jí nechtěli umožnit věnovat se herecké kariéře. Byla vychována jako římská katolička s opravdu silnými hodnotami a uvedla, že si během dětství přála být jeptiškou, ale herectví pro ni bylo vždy prioritou. Její vztah ke katolické církvi se změnil v patnácti letech poté, co se dozvěděla, že její starší bratr Michael je gay.


Hathaway vystudovala Millburn High School, kde hrála fotbal a účastnila se mnoha divadelních her. V roce 1993 studovala na Americké akademii dramatických umění a stala se prvním teenagerem přijatým do hereckého programu Barrow Group Theatre Company. Strávila několik semestrů studiem anglického jazyka jako hlavního oboru a vedlejšího oboru politologie. Uvedla, že pokud by se nestala herečkou, tak by se stala buď učitelkou angličtiny nebo psychologem.

Jako teenager byla obsazena do televizního seriálu Get Real a proslavila se hlavní rolí ve svém debutovém filmu, komedii The Princess Diaries. Poté, co si Hathaway zahrála v řadě průměrných rodinných filmů, přešla do dramatických rolí s dramaty Havoc a Brokeback Mountain. Snímek Ďábel nosí Pradu, ve kterém ztvárnila asistentku redaktorky módního časopisu, byl jejím největším komerčním úspěchem. V dramatu Rachel Getting Married, který jí vynesl první nominaci na Oscara za nejlepší herečku, si zahrála zotavující se narkomanku s duševní chorobou.

Anne si zahrála v komerčně úspěšných romancích jako například Válka nevěst, Valentýn a Láska a jiné závislosti a fantasy film Alenka v říši divů. V roce 2012 si zahrála Catwoman ve svém nejvýdělečnějším filmu The Dark Knight Rises. Stejný rok ztvárnila Fantine, prostitutku umírající na tuberkulózu v hudebním romantickém dramatu Les Misérables, za kterou získala Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté hrála vědkyni ve sci-fi filmu Interstellar, majitelku online módního webu v komedii The Intern, povýšenou herečku ve filmu Ocean's 8, podvodnici v komedii The Hustle a Rebeku Neumann v minisérii WeCrashed.

V roce 2012 se provdala za herce a obchodníka Adama Shulmana. Jejich první syn, Jonathan Rosebanks Shulman se narodil 24. března 2016. Toho roku si Hathaway koupila byt v hodnotě 2,55 milionu dolarů ve čtvrti Upper West Side na Manhattanu. V červenci 2019 Hathaway oznámila, že spolu čekají druhé dítě a otevřela se o svých bojích s početím a neplodností. Jejich druhý syn, Jack Shulman se narodil v listopadu 2019.

Foto: Instagram Anne Hathaway


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
WeCrashed Rebekah Neumann 2022 2022 1

Filtr seriálů