Anthony Mackie

Anthony Mackie

Celé jméno: Anthony Dwane Mackie
Místo narození: New Orleans, USA
Známé projekty: Captain America: Winter Soldier, Gangster Squad, The Adjustment Bureau

Datum narození: 23.9.1978 (45 let)

Anthony Mackie je americký herec, který se proslavil rolí Falcona z komiksových filmů od společnosti Marvel Studios. Svůj debut si odškrtl právě ve snímku Captain America: Winter Soldier, posléze se do role vrátil ještě několikrát, do konce i v týmovkách Avengers. Jeho manželkou je Sheletta Chapital a má tři děti.

Vidět jste jej mohli také v Runner Runner, Abraham Lincoln: Vampire Hunter nebo Real Steel. Proslavil se ale také díky Eminemově 8 Mile, což byla také jedna z jeho prvních rolí. Mackie je velkým zastáncem černochů ve filmovém a seriálovém průmyslu. Sám několikrát prohlásil, že by si přál, aby v branži pracovalo více mužů a žen černé pleti.

I díky tomu získal roli ve filmu Bankéř. Film pojednával o příběhu podle skutečné události, kdy dva černoši zkupovali nemovitosti po USA. Ve snímku si Mackie zahrál i se Samuelem L. Jacksonem, se kterým se již potkal již při natáčení Winter Soldiera. Po týmovce Endgame Mackie získal svůj vlastní MCU seriál s názvem The Falcon and The Winter Soldier.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Falcon and The Winter Soldier Sam Wilson 2021 2021 1
Avengers Falcon 2014 2019 6

Filtr seriálů