Barbara Bach

Barbara Bach

Celé jméno: Barbara Goldbach
Místo narození: Queens, New York City, New York, USA
Známé projekty: Die Odyssee, The Spy Who Loved Me, The Humanoid

Datum narození: 28.8.1946 (76 let)

Barbara Goldbachová se narodila v newyorské čtvrti Queens Rosedale Howardu Irwinu Goldbachovi, policistovi rakouského původu, a Marjorie Mary Goldbachové (rozené McKnightové), ženě v domácnosti irského původu. Je druhou ze čtyř dětí, má jednu mladší sestru, jednoho mladšího bratra a jednoho staršího bratra.

Byla vychována jako římská katolička a v roce 1964 odmaturovala na Dominikánské obchodní střední škole, dívčí katolické škole v Queensu, následující rok si zkrátila příjmení na Bachová a začala se profesionálně věnovat modelingu, objevovala se v katalozích a módních časopisech.


Bachová byla jednou z nejvyhledáva­nějších tváří 60. let, spolupracovala s agenturou Eileen Fordové v New Yorku, objevila se v katalozích a na titulních stranách několika mezinárodních módních časopisů, například Seventeen, Vogue USA, ELLE France, Gioia Italy a Figurino Brazil.

Její herecká kariéra začala v Itálii, kde v roce 1968 hrála Nausicu ve filmu L'Odissea, osmihodinové televizní adaptaci Homérovy epické básně Odyssea, kterou režíroval Franco Rossi a produkoval Dino de Laurentiis.

V roce 1977 Bachová ztvárnila ruskou špionku Aňu Amasovovou ve filmu o Jamesi Bondovi. Při konkurzu do čtvrté série televizního seriálu Charlieho andílci prohrála s herečkou Shelley Hack. 9. května 1979 v rozhovoru s Johnnym Carsonem řekla, že konkurz do Charlieho andílků prohrála, protože se jim zdálo, že má příliš sofistikované chování a vzhled, a mysleli si, že není Američanka, přestože se narodila v Rosedale a vyrostla v Jackson Heights.

První manželství Bachové bylo s italským podnikatelem Augustem, hrabětem Gregorinim di Savignano di Romagna. Pár spolu má dvě děti, dceru Francescu a syna Gianniho, v roce 1975 se rozvedli. 27. dubna 1981 se Bachová provdala za britského hudebníka Ringo Starra, dříve člena skupiny Beatles, s nímž se seznámila v roce 1980 při natáčení filmu Caveman. Bachová bojovala s alkoholismem a těžkým užíváním drog a spolu s manželem se v roce 1988 na čtyři týdny přihlásila do léčebny. Od té doby zůstali manželé střízliví.

Podle Mezinárodní vegetariánské unie Bachová a Starr vyznávají vegetariánství. Hovoří plynně italsky a má praktickou znalost francouzštiny a španělštiny.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Anya Amasov 1977 1977 1

Filtr seriálů