Barclay Hope

Barclay Hope

Celé jméno: Barclay Hope
Místo narození: Montréal, Québec, Kanada
Známé projekty: PSI Factor: Chronicles of the Paranormal, Riverdale

Datum narození: 25.2.1958 (65 let)

Barclay Hope je kanadský herec, který se narodil roku 1958 v Montréalu. Vyrůstal tu společně se svým starším bratrem Williamem Hopem, který je taktéž herec. Jeho manželkou je Lindsay Collins, taktéž herečka, se kterou má tři děti. Aktuálně bydlí ve Vancouveru.

Herec odstartoval svou kariéru roku 1983, přičemž dodnes je znám především díky své televizní tvorbě. Zpočátku míval samé epizodní role, které střídal s o něco většími, nicméně i tak nevýraznými. Zřejmě jeho první větší rolí je postava Mikea Haydena, kterého si v letech 1993–1994 zahrál v seriálu Street Legal.

Roku 1996 se konečně dokázal prosadit, když byl obsazen do seriálu PSI Factor: Chronicles of the Paranormal. Zde hrál Petera Axona, hlavní postavu, a vystupoval tu až do roku 2000. Poté se opět objevoval v různých epizodních rolích, na které roku 2004 navázal postavou Lionela Pendergasta, kterého si zahrál v seriálu Stargate SG-1.

Dále se objevil například ve vedlejších rolích seriálů Smallville, Traveler, Eureka, Hellcats, The Killing, Wayward Pines, Rogue, UnREAL, Colony a Upload. Z poslední doby na sebe dokázal upozornit především díky dvojroli Clifforda a Claudia Blossomových, které si zahrál v letech 2017–2019 v seriálu Riverdale.

Herec má na svém kontě především seriálové role, ale objevil se i v několika filmech. Zmiňme například snímky To byla noc, Nejlepší přítelkyně a The Wedding Chapel. Většinou však platí, že když se někde objeví, tak hraje nějakého představitele vlády či důležité organizace.

Foto: Sundance


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Riverdale Clifford Blossom 2017 2019 3
UnREAL Asa Goldberg 2015 2018 2
Eureka Mansfield 2007 2010 3

Filtr seriálů